SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła czy szybkość?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Napiszesz coś więcej o tych sparingach z judokami i zapaśnikami. Jestem ciekawy na jakich zasadach walczyliście. Jaki staż treningowy mieli oni i Ty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2398
Ciężko jest utrzymać na dystans kolesia, który napiera na Ciebie z furią. Prędzej czy później walka i tak przeniesie się do półdystansu. Poza tym jest ryzyko że koleś w trakcie wymiany ciosów trafi Cię jakimś przypadkowym "cepem", a przy dużej różnicy masy może to być KO. Natomiast, jeżeli przeciwnik nie umie walczyć w zwarciu, przewaga jest po naszej stronie. Walczyłem kiedyś z nakoksowanym kolesiem (a sam waże zaledwie 75 kg), po 4 uderzeniach łokciami padł na glebę i chwilę nie mógł sie podnieść. Sam nie wiem jakby to wyglądało, gdybym walczył z nim w dystansie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wlasnie wymiana ciosow nie jest alternatywą w takich sytuacjach, najlepiej wyeliminowac takiego uderzeniem w punkt witalny (krtan, luk brwiowy, nos, szczeka, jajka, splot sloneczny, kolana)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Jeżeli ciężki przeciwnik na ciebie napiera to najlepiej jest schodzić na boki i odrazu kontrować w punkty które kolega podał wyżej.Za wyjątkiem może krtani (trudno trafić w walce).
W zwarciu tak jak drugi kolega pisał łokcie i kolanka.
A jak się ma jakieś pojęcie o parterze to lepiej do parteru z takim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7438
Wież to były takie wakacyjne sparingi. Pożyczyłem od Senseja kaski i rękawice do boksu, rozłożyliśmy kilka metrów gumoleum i sparowaliśmy! Ja trenuje ponad 2 lata karate Shotokan, drugi kolega podobnie, Judoka trenowal kolo 2 lat ale juz nie trenuje! Walczyliśmy róznie : kolega z Shotokanu nie chciał parteru to walczyliśmy "do odmowy" , a z judoką musiałem pare razy klepnąć w podłoge

Ciezki charakter wiem mam z natury ale chce wierzyc w slonce nie chce juz wierzyc w chmury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"kolega z Shotokanu nie chciał parteru to walczyliśmy "do odmowy""
do odmowy pacierzu czy co? nic nie rozumie
judoka walczył w rękawicach bokserskich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7438
Z zawodnikiem Shotokanu walczyłem w stujce <umówilismy się bez parteru>. Walczyliśmy w kaskach i napięstnikach < takich jak na treningach > Judoka również walczył w napięstnikach! Jeżeli oglądałeś film "KLATKA" tam w podobny sposób trenowali zawodnicy Vale Tudo! Niektorzy mieli nawet rękawice bokserskie i schodzili w nich do parteru Jak dla mnie to troche nie wygodne :-/ A i nie były to jakieś punktowane sparingi, tylko walczyliśmy bardziej tak jak sie walczy na ulicy. Prawie wszystko dozwolone < nie chcielismy sie polamac>

Ciezki charakter wiem mam z natury ale chce wierzyc w slonce nie chce juz wierzyc w chmury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
Niedawno założyłem temat, czy patyczaki są groźne w stójce. Odpowiedzieli, że tak i że ktoś mający 2 metry wzrostu i 80 wagi ma przewagę nad kimś o mojej budowie, czyli 185 wzrostu i 80 wagi, więc z tego wynika, że wzrost jest ważniejszy od siły i masy.

Ktoś tam napisał, że waży 75 i uważa, że to mało. To wcale nie jest mało. To jest całkiem niezła waga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"Walczyliśmy w kaskach i napięstnikach"
Hm wcześniej wpominałeś o rękawicach bokserskich.

"Prawie wszystko dozwolone < nie chcielismy sie polamac>"
Jak nie chcieliście się połamać to może trzeba było wprowadzić jakies ograniczenia.

"więc z tego wynika, że wzrost jest ważniejszy od siły i masy"
Jak nie będziesz miał siły tylko sam wzrost to będziesz chuchro,
siła nie koniecznie musi być związana z posiadaniem jakiejś dużej masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7438
ograniczenia były: nie można było bić w genitalia, uderzać łokciami,głową, itp.

Ciezki charakter wiem mam z natury ale chce wierzyc w slonce nie chce juz wierzyc w chmury

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowie a uderzenia w głowę

Następny temat

Kupno książki!!!!

WHEY premium