SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seria rozgrzewki a seria wprowadzająca

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, czym różni się seria rozgrzewkowa a seria wprowadzająca. Dajmy na to mamy do wykonania w planie treningowym jedną serie roboczą WL 4x105kg i nic więcej podczas WL tylko później to samo, ale wyciskanie sztangielek również 1 seria robocza 8x80kg.

To czy seria wprowadzającą może być np 2x105kg dla tego 4x105 oraz 4x80kg dla 8x80kg ?

Rozpisane to jest tak: Serie Rozgrzewkowe - Seria Wprowadzająca - Seria robocza.

Do tej pory robiłem to tak (przykład WL): 24x25kg > 20x45kg > 16x65kg > 12x85kg > 2x105kg > 4x105kg (przerwy między ćwiczeniami rozgrzewkowymi około 2 minuty a między wprowadzającą a roboczą 3 minuty.
Po wykonaniu przechodziłem do Skosu hantlami: 12x40kg > 10x60kg > 4x80kg > 8x80kg Przerwy takie same jak wyżej.
Na koniec Ściąganie linek wyciągu górnego w bramie: 1x12 40kg > 3x12 60kg Minutka przerwy między rozgrzewką a roboczą a między roboczymi 2 minuty.

Czytałem pewien artykuł i było tam właśnie tak napisane: Serie Rozgrzewkowe > Seria wprowadzająca > Seria robocza, ale nie wiem jak to interpretować.

Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Seria rozgrzewkowa to bardzo małe obciążenie i dużą ilość powtórzeń, tak aby dać sygnał do układu nerwowo-mięśniowego odnośnie do ruchu jaki będzie wykonywany w kolejnych seriach, np. wyciskanie samą sztangą, czy siady że sztangą, bez obciążenia. Seria wprowadzająca to już w zasadzie pierwsza seria z obciążeniem, ale w większym zakresie powtórzeń, ale jeszcze nie w planowany na serię robocze. Tak aby np. zrobić te 20 powtórzeń dobrze pod kątem technicznym. Zdecydowanie nie może to być tak niski zakres powietrzeń, jak napisałeś z obciążeniem takim samym jak w serii roboczej. Wejście na takie obciążenia będzie zbyt ryzykowne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słaba kondycja - powody

Następny temat

Co mi jest pustka w głowie??

WHEY premium