SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seminarium Jeet Kune Do w Brodnicy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Było udokumentowane w wywiadzie w czasopiśmie "Knowing is not enough" w wywiadzie z Haywardem Nishioka, na zasadach takich że Hayward miał 3 wejścia i mógł sprowadzić Bruce'a Lee do parteru jakkolwiek chciał a Bruce mógł stosować jakiekolwiek techniki żeby się obronić. Taki sobie zakład zrobili.

"I remember one time I was at Bruce's house," said Hayward Nishioka, who was voted into the BLACK BELT Hall of Fame twice for his judo, as both an instructor and a competitor. "I had done a little karate, but I couldn't hold a candle to him (Lee). He was too fast for me; he would tap my head before I even got set.

"Finally I asked Bruce what he would do if I just sat on the ground and waited for him to attack me," continued Nishioka. "He said he'd just walk away."

nt Haywarda Nishioka
http://www.usadojo.com/biographies/by-terry-wilson/hayward-nishioka-tw.htm 

Mimo wszystko jednak Hayward dał radę rzucić Ricksonem Gracie o glebę a do Bruce'a Lee nie był w stanie nawet się zbliżyć.






Fragment tego czasopisma tytuł wklejam na forum.


Słowami Johna Little:

"Jeet Kune Do was the first – and to my knowledge the only – fighting art based upon a quantum perspective: that is, it takes into account our “commonality” as human beings. For this reason, it represents a scientific approach to martial art in that, in as much as it is human beings who are practicing it, it has a universal application to all individuals. In other words, if you’re human, then what Bruce Lee taught and what he found valid for himself and his students – we years ago – will be just as valid for you today as we prepare to enter the 21st century."

Z artykułu "JKD is a Science by John Little"

Ciężko rozmawiać i polemizować aaa z zapaśnikiem miałby trudniej itp. itd. po fakcie. Większość uczniów Bruce'a Lee, trenowałą zapasy w High School, Bruce jak uczęszczał na studia również w ramach zajęć P.E wybrał sobie "wrestling." Bruce wyprzedzał swoje czasy ponieważ widział walkę w sposób totalny w każdej płaszczyźnie, plus jako jedyny stworzył naukową sztukę walki Jeet Kune Do, wpisaną do Black Belt Hall of Fame w 1971 lub 72 roku.

Skoro nie możesz dojechać na seminarium w takim razie polecam lekturę:

http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/FAQs/pid/10250

oraz

http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/Jun-Fan-Jeet-Kune-Do/pid/10606

oraz

http://j**********.blogx.pl/jeet-kune-do/

Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem.




Jednocześnie serdecznie zapraszam na seminarium wszystkich tych którzy mogą dojechać i chcą doświadczyć trenowania oryginalnej sztuki walki stworzonej przez Bruce'a Lee, Jeet Kune Do.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-08 21:29:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Jeszcze raz szczególy nt seminarium dla przypomnienia

http://j**********.blogx.pl/2015/07/04/seminarium-jeet-kune-do-w-brodnicy/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 66 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1362
twj**********
Bruce wyprzedzał swoje czasy ponieważ widział walkę w sposób totalny w każdej płaszczyźnie, plus jako jedyny stworzył naukową sztukę walki Jeet Kune Do,


Twjkbrodnica. Fajnie że prowadzicie seminaria, że trenujecie JKD, ale bez przesady z takim nieco naciąganym wartościowaniem , że "Bruce jako JEDYNY stworzył naukową sztukę walki", bo wykorzystał "zasady dynamiki Newtona". Tak się składa, że te zasady to w kontekście pracy z siłą, ruchem i masą takie kompletne i podstawowe ABC i to że zdefiniował je Newton w postaci 3 zasad - nie oznacza że nie znali ich twórcy sztuk walk i nie rozważali dużo bardziej złożonych (z pkt widzenia nauki) sytuacji i detali. Przykładowo takie chińskie systemy wewnętrzne (pooglądaj to co robi Dacheng, albo poczytaj jego artykuły), opracowały unikalne sposoby generowania siły, czy wykorzystania odpowiedniej struktury ciała, również w oparciu o zasady naukowe (wyrafinowana praca ze wzajemnym oddziaływaniem sił, w tym dużo bardziej skomplikowane kwestie niż te wynikające wprost z III Zasad Dynamiki Newtona). Albo trening ideomotoryczny, który w neijia był dużo wcześniej niż zaczęto go wykorzystywać w nowoczesnej, naukowej metodyce sportowej. Nawet jeśli starzy mistrzowie posługiwali się specyficznymi, innymi terminami, to podejście było naukowe i oparte na doświadczeniach i weryfikacji, a dzisiaj masz w Chinach instytuty i towarzystwa badawcze, które się tym zajmują. Do tego taki twórca Yiquan np. też zmieniał swój system w wyniku konfrontacji pewnych rozwiązań z bokserami czy ludźmi zajmującymi się innymi sztukami walki (Bruce nie był jedynym, który studiował inne sporty i sztuki walki w celu udoskonalania swoich rozwiązań).

Albo taki boks czy judo. Jeżeli sądzisz że Jigoro Kano opracowując strukturę judo i pewne techniki nie opierał się na naukowych zasadach, albo że nie rozumiał i nie uwzględniał III Zasad Dynamiki Newtona, to jesteś w błędzie. Bez tych zasad nie byłbyś w stanie opracować żadnej sensownej dźwigni. Także nie przesadzajmy może z tą JEDYNĄ naukową sztuką walki Jeet Kune Do, bo to trochę naiwne i chyba niepotrzebne.

pozdrawiam
Paweł


Zmieniony przez - pawellt w dniu 2015-07-09 12:23:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
pawellt

Nie chcę się kłócić przez internet ito, itd. Masz prawo do własnej opinii tak samo jak inni mają prawo do swojej. Mam nadzieję że dasz radę być na seminarium bo objaśnianie tego przez internet przekracza spektrum rozmowy, jak na razie. Rozumiem że możesz być zafascynowany Tai Chi i ogólnie wewnętrznymi stylami Gung Fu ale zanim podejmiesz decyzję o pisaniu że to naiwne i naciągane, przeczytaj linki które wkleiłem.

Pobierz i przeczytaj artykuł Johna Little JKD a Science, udostępniam do pobrania w linku poniżej:

http://www.speedyshare.com/H3UzA/JKD-A-Science.pdf

Plus polecam obejrzenie tego filmu w kontekście naukowości JKD





min. 16:57- 33:19 W min. 33:14-19 Jeet Kune Do by far the the most scientific of all martial arts."

Również zachęcam do przeczytania rozmowy transkrypcji telefonicznej Bruce'a Lee z Danem Lee(uczniem Bruce'a jak również ekspertem w Tai Chi), która również jest dostępna na stronie Bruce Lee Foundation, rozmowa z roku 1971, z planu filmowego Big Boss. W tej rozmowie Bruce podaje swoją opinię w temacie wewnętrznych SW itd.

część 1
http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/THE-“KNOWING-IS-NOT-ENOUGH”-INTERVIEW-This-Month:-Bruce-Lee-Part-I/cdid/10681/pid/10225

część 2
http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/THE-“KNOWING-IS-NOT-ENOUGH”-INTERVIEW-This-Month:-Bruce-Lee:-The-Daniel-Lee-Interview-–-Part-II/cdid/10679/pid/10225 

Oczywiście bez wchodzenia w politykę, zapraszam Cię na seminarium to dowiesz się z pierwszej ręki o co chodzi a nie poprzez forum. Zanim coś ocenisz najpierw to doświadcz. Nie wiem czy cokolwiek trenujesz czy nie ale ostatecznie będziesz miał jakieś porównanie.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 12:33:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 66 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1362
twj**********
Zanim coś ocenisz najpierw to doświadcz.


Święte słowa Tylko że je nie oceniłem nigdzie JKD, a jedynie jestem przeciwny Twojemu krzywdzącemu ocenianiu innych sztuk walki. Napisałeś "zanim coś ocenisz najpierw to doświadcz" - a zauważ, że oceniłeś właśnie "wszystkie inne" systemy (deprecjonując je stwierdzeniem, że "tylko JKD jest oparte na naukowych zasadach"), nie mając okazji ich doświadczyć. Bo czy doświadczyłeś np. xingyiquanu albo współczesnego yiquanu (nie pisałem o taichi) i wiesz coś o naukowym podłożu tych systemów i ich metodyce? Zapewne nie Artykuł Johnna Little może być dowodem na to, że JKD było opracowywane w oparciu o naukowe podejście. Ale nie może być dowodem, że TYLKO JKD było tak opracowywane, bo Johnn Little (ani nawet Bruce, który nie zetknął się z tymi najciekawszymi systemami wewnętrznymi) nie jest ekspertem od wszystkich rodzajów sztuk walki i nie poznał nigdy chociażby nowożytnego (względem taiji) Yiquanu i jego podejścia. Zrozum, ja nie twierdzę, że JKD nie opiera się na naukowym podejściu i wiem że jesteś w stanie wykazać to na seminarium. Ja twierdzę, że "reklamowanie" JKD jako "jedynej" sztuki walki opartej na naukowym podejściu jest nadużyciem, bo środowisko JDK nie poznało wszystkich systemów. Jeżeli Tobie na hasło "wewnętrzne chińskie systemy" otwiera się jedynie szufladka "tai chi", bo o nim pisał Bruce, to tym bardziej polecam szersze spojrzenie, zanim zaczniesz stosować takie negatywnie wartościujące kategoryzowanie

pozdrawiam
Paweł



Zmieniony przez - pawellt w dniu 2015-07-09 13:09:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
pawellt,

Nigdzie i w żadnym momencie nie zdeprecjonowałem żadnej sztuki walki, ok przyjedź na seminarium wymienimy się opinami o ile wogóle cokolwiek ćwiczysz jeśli nie to będziesz miał porównanie z filmikami i wypowiedziami z forum i youtube'a. Ale moim zdaniem sztuki walki polegają na ich trenowaniu. Dlatego przyjedź na seminarium doświadcz JKD a ty pokażesz jak wymienione przez Ciebie style opierają się o naukę dla porównania jak dorośli ludzie. Bez niepotrzebnych dziecinnych sprzeczek na forum, w końcu jesteśmy dorośli,poważni ludzie. . ;- ) Na pewno wiele założeń brzmi podobnie ale chodzi o to jak są zastosowane w ruchu/ praktyce.
Bruce miał sporo książek o sztukach walki, kontakt z różnymi stylami wewnętrznymi miał w Hong Kongu, jego ojciec ćwiczył Tai Chi. Odnośnie boksu to bokserzy z ery "sweet science; bare knuckle boxing" krytykowali że boks się zdeprawował i że jest uczony źle bo z nokautującego uderzenia przednią ręką, stał się jedynie feeler jabem, za sprawą wprowadzenia rękawic i że przestał być naukowy np to i całe zjawisko dlaczego w książce opisał Jack Dempsey Championship Fighting. Bruce na tyle inspirował się Dempseyem że prowadził z nim listowną korespondencje nawiasem mówiąc.

Naukowa struktura JKD w oparciu o Newton's Laws of Motion związana jest z takimi detalami jak ustawienie stóp, rąk, ciała w pozycji walki, zastosowanie takiej a nie innej pracy stóp, ustawienie rąk ciała w uderzeniach, stóp w kopnięciach w JKD. Jak już powiedziałem JKD to sztuka walki drobnych detali.

Tak dla zarysu o co mi chodzi przedstawione jest w poniższym filmiku przez jednego z instruktorów t****(jkd od Ted'a Wonga) którego zawodnicy startują w MMA w organizacji XFC, Xtreme Fighting Championship na cyfrowym polsacie na kanale fightklub lecą czasami walki z tej organizacji Jego zawodnicy mają tytułu mistrzowskie w każdej dywizji a ostatnio nawet ludzie od t**** startowali z powodzenien na gali King of the Cage. Joe Lewis również był szkolony przez Bruce'a i wygrał bodajże 7 turniejów z rzędu trenując pod jego okiem oraz wygrał w 1971 roku pod okiem Bruce'a Mistrzowski Pas w Kickboxingu w USA. Także Przemyśl sobie wszystko i zapraszam Cię na seminarium 8-9 sierpnia w Brodnicy .





Zapraszam na seminarium 8-9 sierpnia w Brodnicy kontakt i rejestracja: [email protected]

http://j**********.blogx.pl/2015/07/04/seminarium-jeet-kune-do-w-brodnicy/





Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 13:28:53

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 13:32:34

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 13:35:06

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 13:36:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Zapraszam również do przeglądania strony :

http://j**********.blogx.pl/filmiki/ 

lub osoby ogólnie zainteresowane treningami Jeet Kune Do na poważnie na dłuższą metę:
http://j**********.blogx.pl/informacje/ 

Również kanał youtube


https://www.youtube.com/channel/UC9hySqwZ0DUiKj5j1c5npEQ?view_as=public



Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 23:16:03

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-09 23:21:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Już 17 lipca zapraszamy na darmowy trening oraz wykład nt Jeet Kune Do do Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy

"17.07.2015 (piątek) – 10.00 - 13.00 – Trening ze sztuką walki Jeet Kune Do stworzoną przez Bruce Lee, poprowadzi Michał c*****"

http://www.biblioteka.brodnica.pl/public/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=12&Itemid=34




To wspaniała okazja, aby poznać historię i ewolucję sztuki walki Bruce'a Lee, oraz możliwość jej trenowania.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-11 16:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 66 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1362
twj**********
pawellt,

Nigdzie i w żadnym momencie nie zdeprecjonowałem żadnej sztuki walki,


Michał Sęk w tym, że właśnie zdeprecjonowałeś. Napisałeś wyraźnie: "Bruce jako JEDYNY stworzył naukową sztukę walki Jeet Kune Do". Tym jednym zdaniem oceniłeś negatywnie wszystkie pozostałe sztuki walki, bo skoro TYLKO JKD jest oparte o naukowe zasady, to zapewne twórcy i modyfikatorzy BJJ, Judo czy wspomnianego przeze mnie Yiquan pewnie nie opierali się na zasadach fizyki i biomechaniki, tylko na zabobonach i bajędach swoich babć Trochę to się gryzie z innym twoim zdaniem: "Zanim coś ocenisz najpierw tego doświadcz". Jak widać, Ty nie doświadczyłeś naukowych podwalin wspomnianych przeze mnie systemów, a szybko i bezceremonialnie pozwoliłeś sobie na ich ocenę, jako na "nienaukowe". Powtarzam raz jeszcze i po raz ostatni, że czepiam się słówka TYLKO. Gdybyś napisał że Bruce oparł JKD na naukowych podstawach to ok. Ale jeśli piszesz, że TYLKO Bruce oparł sztukę walki na naukowych podstawach, to jest to deprecjonowanie i błędna ocena wielu wartościowych systemów. Bruce nie poznał wszystkich sztuk walki. Ty natomiast sprawiasz wrażenie osoby z klapkami na oczach.

Nieważne. Nie ma sensu kontynuować tej dyskusji bo raczej się nie dogadamy. Ze swojej strony polecam po prostu odrobinę skromności i rozwagi w stosowaniu kategorycznych stwierdzeń dotyczących ogółu sztuk walki. JKD może być bardzo wartościowe, ale nie oznacza to, że jako JEDYNE wykorzystuje 3 zasady dynamiki Newtona, bo są sztuki walki skupiające się na o wiele szerszym spektrum naukowych zasad niż te 3 wspomniane, dotyczące klasycznej mechaniki Udanych treningów i wielu sukcesów na polu JKD życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Jak już mówiłem, bez dziecinnych sprzeczek, przez internet. Zapraszam na seminarium. Nie zdeprecjonowałem innych sztuk walki. Widzę że nie czytałeś artykułu Johna Little. Proszę przeczytaj ze zrozumieniem. Podałem nawet gdzie w DOKUMENATLNYM FILMIE pada stwierdzenie że jkd jest najbardziej naukową sztuką walki. Skoro masz odmienne zdanie, ok, masz prawo. Zapraszam na seminarium ty pokażesz jak.wymienione style twoim zdaniem( jeśli cokolwiek ćwiczysz a jeśli nie to.pokażesz na podstawie filmików z youtube i źródeł na których bazujesz swoją opinię) opierają się o.naukę,.a ja pokażę Tobie jak JKD, opiera się o.naukę. 3 zasady dynamiki to prawdy uniwersalne na naszej planecie, może dla Ciebie brzmieć ogólnie ale właśnie dlatego napisałem że jkd to.sw drobnych detali przyjedź na seminarium to zobaczysz że nie mam na myśli jedynie ogólników

Innymi słowy "dlaczego robione jest coś tak a nie inaczej." Wtedy dowiesz.się czy czegoś doświadczyłem bądź nie a nie na podstawie Twoich mniemań. Przeczytaj na spokojnie linki do które podałem, artykuł "JKD A SCIENCE." Tylko.najpierw aby posmakować mej herbaty opróżnij swoją filiżankę.

Zapraszam, przyjedź na seminarium wtedy lepiej zrozumiesz o.czym mowa, plus będziesz miał szansę zaprezentować o.czym mówisz. Bo w ten sposób "mniemam że...", "prawdopodobnie..." można pisać o wszystkim.i iść w zaparte że jabłko to gruszka tylko się inaczej nazywa.

Aczkolwiek wiem, że gdy ktoś się zaweźmie i.się nie chce przekonać to na siłę się tego nie zrobi. Nie można zmusić nikogo by coś zrozumiał. Ale zawsze pozostaje mi zaprosić Cię na seminarium.Pozdrawiam.



Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-12 12:19:05

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-12 12:48:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do znawców tradycyjnych styli wushu - Baimeiquan (Pak Mei)

Następny temat

Chcą pobić mnie, ale jestem nie winny

WHEY premium