SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o obicie ławki + kolorystyka

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1446
Witam wszystkich. Interesuje mnie skaj oraz sposób obrabiania tego materiału. Jeżeli mielibyście dostęp do jakichkolwiek materiałów, tutoriali odnośnie tapicerstwa, to chętnie bym się z nimi zapoznał. Chodzi tutaj raczej o proste tapicerstwo, a konkretnie wykonywanie obić do sprzętu na siłownię. Do rzeczy, pytania ode mnie:

1. Czy da radę pomalować skaj w warunkach domowych, czy trzeba mieć do tego specjalne oprzyrządowanie ? Jeżeli da radę, to jaką farbą i jakim sprzętem ? Czy takie malowanie jest trwałe ? Chciałbym osiągnąć taki efekt:

http://www.fitness-superstore.co.uk/product_images/prdb027e4a1-ac5a-4211-a228-2299b31a14e1.jpg

2. Jak wykonać takie kolorowe obrzeża ? To samo zdjęcie, co na górze.

3. Orientujecie się, czym różni się skaj od dermy ? Dobrze byłoby zobaczyć przykłady na zdjęciach. Oraz, czy płyta wiórowa nada się na siedzisko zamiast sklejki ?

4. Jak wykonać szycie, jak na tym zdjęciu ?:

http://ecentrum.kelton.pl/produkty/wykonczenia/wykonczenia_podwojne_szycie.jpg

5. Udzielicie mi rad, które mogłyby mi się przydać podczas tapicerowania ? Materiał (tzn. siedzisko + oparcie) miałoby się składać ze sklejki 12mm, pianki wtórnie spienionej 30mm, miękkiej pianki tapicerskiej 10mm i na samą górę skaj.

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
Master070: Musisz mieć maszynę do szycia na której da się zrobić takie szycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1446
To pewnie nie obejdzie się bez tapicera :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21281
skąd masz piankę wtórniespienioną,ile za nią dałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Ja kiedyś zawiozłem do tapicerki zszyła ładnie za 20pln

a piankę dobrą można dostać w Kelton lub większych miastach hurtowniach tapicerskich i meblowych gdzie można dostać.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dobra technika

Następny temat

Jaką sztangę z wymienionych wybrać?

WHEY premium