SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pseudo-trenerzy w pseudo-klubach!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 262
Drodzy koledzy i jeszcze droższe koleżanki..

Shoo, zapewniam Cię że nie ma powodu do tego by się denerwować. To, co napisałaś w pierwszych linijkach jest prawdą. Zapewne jest jeszcze wiele technik, sposobów prowadzenia treningów, o których my się już pewnie nie dowiemy, a które są o wiele bardziej ‘rozwijające’, skuteczne i zarazem ciekawe. Ja tego w zadnym wypadku nie kwestionuję, bo jestem raczej otwarty na nowe horyzonty ;).
Rzeczywiście, tu się z Tobą zgodzę, nie wziąłem pod uwagę faktu, że jest październik, czyli początek dla wielu przyszłych fighterów, a poziom jaki ujrzałem (w ciągu zaledwie 50min) w opisywanym przeze mnie klubie MT był niski (jednak z drugiej strony klub ten istnieje ponoć od roku).
Kamiru, masz rację że dobry trener wcale nie musi być dobrym zawodnikiem, mistrzem świata i na odwrót. Przykładem jest mój trener, który raczej nie ma tytułu mistrza, a ma ten opisywany przez Ciebie pedagogiczny dryg, odpowiednie podejście do adepta.
Świetnie jest wtedy, gdy mistrz świata w jakimś SW daje sobie na luz, i bierze się za trenerke, mając także w tym kierunku uzdolnienia. Jednak takowych jest na świecie nie wielu.

Chyba jednak oboje się ze mną zgodzicie, że świat jest pełen naciągaczy, oszustów, których macki sięgają niestety SW. W małych miastach otwierają kluby, pod nazwą Wschodnie Sztuki Walki, zbijają hajs, a tak naprawdę to jest jeden wielki śmiech na Sali. Zwyczajnie jest mi żal tych młodocianych, co dają się w to wszystko wciągnąć. Dowiadują się o swoim trenerze, że ma 6 czy 10y stopień wtajemniczenia (cokolwiek to znaczy) i z jeszcze większą dumą w tym wszystkim uczestniczą. Piszę o tym, bo było mi dane ujrzeć na własne oczy takich klaunów.

Shoo, nie poczułem się urażony, a raczej wręcz przeciwnie. Miło mi że się wypowiedziałaś.
Kamiru, dzieki wielkie za podrowienia (i wzajemnie oczywiście). W mojej niewielkiej miejscowości trudno o perfekcyjną sekcję, jednak ja już do jednej należę, i powiedzmy ze jest ok. Pozdrawiam Was.

Spartanie nie pytają: "ilu", lecz: "gdzie są"...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początki boksu

Następny temat

2xbjj

forma lato