SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomóżcie w wyborze!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
W viet boxingu uczysz sie tylko walki sportowej (uderzenia rekoma- w tym łokcie oraz kopniecie- w tym kolana)
Na vo dao uczysz sie roznych form, walki bronia itd. czyli bardziej efektownie lecz nie tak efektywne, skuteczne.

Sam tam trenuje i moge polecic




Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-11-23 21:03:40

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 806
Byłem na 1 treningu Vo Dao i podobało mi się.
Czym różni się Vo Dao od Viet Vo Dao?
CO ty i inni forumowicze sądzicie o innych sztukach walki?
Ciągle nizdecydowany

Być silnym, znaczy być pożytecznym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 806
Byłem na 1 treningu Vo Dao i podobało mi się.
Czym różni się Vo Dao od Viet Vo Dao?
CO ty i inni forumowicze sądzicie o innych sztukach walki?
Ciągle niezdecydowany

Sory za 2 posty ale komp zbzikował

Zmieniony przez - Witch King w dniu 2008-11-23 21:06:45

Być silnym, znaczy być pożytecznym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Na vo dao uczysz sie roznych form, walki bronia itd. czyli bardziej efektownie lecz nie tak efektywne, skuteczne.

No faktycznie masz pojęcie - nie wiesz co sam trenujesz.
Viet Vo dao jest czymś w rodzaju Vetnamskiego Kung Fu co jeszcze 20 lat temu mieli na naszywkach. Vo dao - jest sporotową odmianą (rózne się nazywa). I Viet Vo Dao i Vo Dao mają te same techniki tylko w Vo Dao ogranicza się do sportu. W ramach VVD jest nauczanych kilka styli Wietnamskich oraz wersja sportowa.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Jeśli Ci sie podobalo to trenuj
Nie wiem dokladnie jaka jest roznica bo tam nie trenuje. Wiem jedynie, ze nie nazywa się juz to Viet vo dao bo trener nie należy juz do zwiazku VVD.
Najlepiej spytaj trenera jaka jest roznica miedzy VD a VVD.

Jesli chcesz nauczyc sie efektownych kopniec itp to tego tam sie nauczysz lecz jesli chcesz nauczyc sie walczyc bedziesz musial na to poswiecic duzo wiecej czasu niz np. na boksie ze wzgledu na ilosc technik jakich tam sie uczy.

Najlepiej idz na treningi wszystkiego co jest dostepne w zrdw. Pierwsze treningi i tak sa darmowe. Wtedy zdecydujesz co Ci najbardziej odpowiada i co chcesz trenowac

ps. na wrzucie i youtube znajdziesz filmy pokazujace co potrafia chlopaki z vo dao z zrdw

yang32:
Nie wiem czy ja cos pomylilem czy Ty...z tego co pamietam sportowa odmiana viet vo dao to bylo vo tu do - pozniej zeuropelizowane na viet boxing (niezbyt popularny jak narazie w wiekszosci Europy)

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-11-23 21:39:03

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Sportowe odmiany VVD róznie nazywane ze wzgledu na to że w róznym czasie były różnie nazywane to własciwie jedna odmiana. Inną sprawą jest że obecnie powstają i zaczynają być popularyzowane jeszcze inne odmiany nap z grapingiem jeśli chodzi o sport. Jeszcze inną sprawą jest to że kiedyś (pare lat temu) interesowałem się VVD i poznalem czlowieka co parę lat to trenował i poćwiczyliśmy trochę. Wyjechalem do Francji i tam też spotkalem czlowieką trenujacego VVD u vietnamczyka i ku mojemu zaskoczeniu to bylo co innego niż w Polsce. nie twierdze tym że w Polsce uczy się gorzej bo zdecydowanie tak nie jest, ale ze poszczegolni Vietnamscy nauczyciele ucza trochę inaczej a nawet czegos innego. Istneje zgodnie z tym co czytalem standardowa wersja VVD nauczana wszedzie tak samo, ale myslę że poszegolni mistrzowie oprócz tej wersji standardowej ucza też innych rzeczy.
Ja ekspertem w tym temacie nie jestem i to co napisalem pochodzi z tego co przeczytalem na ten temat i z kontaktu z kilkoma przedstawicielami VVD w Polsce i zagranicą.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 258 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2550
chcesz czegoś skutecznego? tylko mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1267
labela a skad taka pewnosc że mma jest najskuteczniejsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Ma taką pewność bo tak przeczytał i jest początkującym.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1267
Yang 32 - dzieki to wiele tłumaczy pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to sa dobre rekawice ? ? ?

Następny temat

Kendo, walka kataną w Kielcach

WHEY premium