SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pokaz na SGH

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Brick, skad Ty w ogole jestes, co?

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2963
Chlopaki nie dyskutujcie z tym Brickiem bo to chyba jakis frustrat. Oczywiscie jak by sie cos stalo to prokurator, a po 2 dniach rozstrzelanie. hehe. I na to przyklad, ze kiedy dawno temu byl taki przypadek na zapasach. :) Ile jest kontuzji na treningach, na ktorych za wszystko odpowiada instruktor?? juz odpowiadam pelno. I teraz trudne pytanie a ile razy byl tam prokurator?? Brick jak mozesz odpowiedz. Juz nie mozna sluchac gosci, ktorzy swoj strach tlumacza w dziwny sposob. Powolujac sie na prawo, religie, tradycje budo a pozniej opowiadaja, ze zabija jednym ciosem, ktorego skutecznosc udowodniono przed ukrzyżowaniem Chrystusa.
Chlopakom nalezy sie szacunek, ze walczyli z goscmi z publicznosci. Sami nie waza za duzo a nie spekali. Na pewno caly czas kontrolowali sytuacje i dbali aby nikomu nic sie nie stalo, co mialo miejsce jak wynika z relacji.
Teraz wezmy, ze inni tez sie nie boja i prosza kogos z publicznosci. Oj wtedy mysle nieszczegolnie by wygladali Ci chetni z publicznosci. Goscie z KM pewnie by sobie poradzili masakrujac tamtych, przeciez po to chodza na silke i nie na darmo byli tylko duzi. Mysle, ze wlasnie po to aby nikt nie chcial sie probowac.
A tu wyszlo na sale 3 niezaduzych i bezczelnie prosza kogos z publicznosci i jeszcze na zlosc sobie radzili. Toz trzeba ich gnoic bo jeszcze inni beda chcieli sie sprawdzac i co trzeba bedzie sie zaslaniac "duchem budo" i wyjdzie kicha.
Gratuluje chlopaki i sie nie przejmujcie. A na bezsensowne zawody nie ma co jezdzic (mam na mysli te pod Warszawa oczywiscie) bo tylko mozna sie powkurzac i kontuzje zarobic.
I naprawde nie widze powodu do dumy dla judoki ze 15 latnim starzem wygra z goscie co cwiczy 3 lata bjj. A chwalenia co nie miara jaki to dobry bo pokonal bjj. Ja bym sie wstydzil.
bronson

pozdr. bronson

pozdr. bronson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2526
Bylem tam.
Judoka nie pokonal.
Byl natomiast maksymalnie pasywny.
A ciezko na kims takim (przewaga sily i masy) wykonac technike konczaca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
No tutaj sie nie zgodze bo o ile w BJJ publicznosc moze brac udzial w pokazach o tyle w innych stylach jest juz troche inaczej. Jak sobie wyobrazasz ze np. chlopaki z kick boxingu zaprosza publicznosc do sparingu na pokazie. W ogole w uderzanych stylach raczej ciezko by bylo cos takiego zrobic.


Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
>>>Chlopaki nie dyskutujcie z tym Brickiem bo to chyba jakis frustrat.

No dobra ja tez mam dosyc tej dyskusji i zasmiecania tego tematu po prostu wyrazilem swoje zdanie na ten temat a oni maja prawo miec swoje zdanie

>>>I teraz trudne pytanie a ile razy byl tam prokurator?? Brick jak mozesz odpowiedz.

O duzo za malo ale z 5 znam z wlasnego doswiadczenia z czego jedna miala zasadzone dozywotnie odszkodowanie. Dwie rozpatrzone byly pomyslnie a 2 nie znam zakonczenia wiem tylko ze ciagnelo sie to dlugo.

>>>Oj wtedy mysle nieszczegolnie by wygladali Ci chetni z publicznosci. Goscie z KM pewnie by sobie poradzili masakrujac tamtych, przeciez po to chodza na silke i nie na darmo byli tylko duzi. Mysle, ze wlasnie po to aby nikt nie chcial sie probowac.

Tu sie zgodze - i to by bylo totalne przegiecie.


>>> A na bezsensowne zawody nie ma co jezdzic (mam na mysli te pod Warszawa oczywiscie) bo tylko mozna sie powkurzac i kontuzje zarobic.
I naprawde nie widze powodu do dumy dla judoki ze 15 latnim starzem wygra z goscie co cwiczy 3 lata bjj. A chwalenia co nie miara jaki to dobry bo pokonal bjj. Ja bym sie wstydzil.

No coz zycze sukcesow na zamknietych zawodach tobie Bronson tez jak Ci zezwola wystartowac ;)

PCHthulu:
Skad sie wzialem ? - Nie z kosmosu ani nie urwalem sie z choinki jesli o to Ci chodzi.
Taki sobie czlowiek na skromnej panstwowej posadce oddelegowany do pracy w Wawce jakies 3 lata temu. Kiedys nawet zamierzal u Was cwiczyc jak bylo w jednym z moich pierwszych postow. Nawet Ciebie kojarze jak mi sie zdaje ale Boidae nie pamietam. Nieraz widze Wasz trenig jak do Nastka do klubu sobie wskocze tak ze na pewno kiedys w przyslosci sie spotkamy.

To by bylo na tyle aby nie przeciagac
Wesolych Swiat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, Co do pokazu na SGH to dodać jeszcze trzeba, że mata przyklojona taśmą klejącą nie ułatwiała dynamicznych ruchów. Poza tym kto wypadł dobrze a kto źle jest jak najbardziej subiektywne. Kilka dni po pokazie pytając się publiczności wymieniali całkiem inną kolejność. Nieważne jaką bo wszystkich pokazów nie widziałem więc nie mogę stwierdzić czy to prawda.
Przykrym faktem jest okazywanie braku szacunku przez jednych dla drugich jeśli ktoś nie ma szacunku dla innej szkoły to niech nie żąda szacunku dla swojej. Ironia z tradycji też jest nie na miejscu. Ćwicząc Modliszkę nie wstydzimy się że styl ten wiele lat wręcz odwrotnie jesteśmy z tego dumni, że styl ten w takiej formie przetrwał do dzisiaj i cieszy się dużym zainteresowaniem. Wielu mistrzów podczas rewolucji kulturalnej zapłaciło za to życiem. A mój nauczyciel mistrz Yu wyawalczył sobie szacunek w środowisku sztuk walki pięściami a nie gadaniem. Co do naszej walki na pokazie to była ona potrzebna (końcówka nie była planowana, ale też walka była nie układana) bo wielu pseudoznawców kung fu uważa, że kung fu to gimnastyczne ruchy. Przynajmniej w Modliszce było widać, że tak nie jest.
Kiedy prezentowana była pierwsza forma na pokazie dało się słyszeć śmiechy mam nadzieję, że wynikające z niezrozumienia ruchów. Po walce tych śmiechów nie było. Modliszka na pokazie w SGH pokazała to co ćwiczymy na prawie każdym treningu i chciałbym zaznaczyć, że wbrew pozorom kontuzji podczas walk jest bardzo mało
Kończąc chciałbym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia Świąteczne. Do zobaczenia na sali treningowej i miejmy szacunek dla innych.
Sławomir Milczarek (PTKFM)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2526
"...i miejmy szacunek dla innych..."
Swiete slowa.
Tanglang - bardzo milo bylo Was zobaczyc znowu w akcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30475
Witam boidae znowu na sfd...to moj drugi post od czasow "tamtej" ekipy.
sogacz za artykul.Mam zapytajnik.kto organizowal pokaz TKD ITF? jezeli byla az taka padaka.
Pozdrowienia dla Waszej sekcji bjj i do zobaczenia 26 kwietnia

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brick:"To jest zrozumiale - ale zeby sie odpowiednio rozwijac trzeba startowac tez i w innych turniejach - nie mowie o calkiem innych przepisach ale jesli sa one dosc podobne."

Dzieki za troske ale sprawe mojego rozwoju w Bjj zostaw prosze mojemu trenerowi i mnie.Mysle ze dojdziemy bez twojej pomocy co bedzie dla mnie najlepsze.

"A wlasnie apropo Nastka rozmawialem z nim ostatnio i jakos nic nie wiedzial o tym ze jest na stronie Valetudo.pl w spisie trenerow :) - jak to jest czyzbyscie sie podpierali jego osoba dla reklamy ? ;)"

Nastula uczy nas Judo i dlatego jest w spisie trenerow.Tu nie ma zadnego podstepu.Mamy z nim poprostu zajecia tak jak z pozostalymi trenerami w tym spisie.Widze ze zaczynasz szukac dziury w calym.

"- no chyba ze masz zamiar dalej doniesc ??? - do centrali ;)"

Sluchaj centrale Brazilian Jiu Jitsu Soca Poland to my mamy narazie tutaj w Wawie, wiec nie wiem o jakiej Ty centrali wspomniales ,gdzie mialbym doniesc.

"Ps Gratuluje hasla przewodniego "Brazylijskie JiuJitsu najmniej widowiskowa najbardziej skuteczna sztuka walki" powtarzanego srednio co minute ;) - przy pokazie trwajacym okolo 30 minut to wychodzi okolo 30 hasel reklamowych w czasie pokazu od osob ktorym nie zalezy na reklamie ;)i udawadnianiu nikomu czegokolwiek ;)"

Dzieki za gratulacje.Jeszcze jakies uwagi?Dlaczego twierdzisz ze nam nie zalezy na reklamie?Czyzbys sobie to poprostu wymyslil?

"No dobra ja tez mam dosyc tej dyskusji i zasmiecania tego tematu po prostu wyrazilem swoje zdanie na ten temat a oni maja prawo miec swoje zdanie"

Masz racje tekst na temat Nastuli to bylo jak cholera wyrazenie poprostu swojego zdania.To bylo cos innego.Tak samo tekst o powtarzaniu hasel reklamowych.

"Kiedys nawet zamierzal u Was cwiczyc jak bylo w jednym z moich pierwszych postow. Nawet Ciebie kojarze jak mi sie zdaje ale Boidae nie pamietam. "

To wpadnij na Gwardie to sie troche pokulamy.Waze 65kg,jestem slaby i chudy.Napewno mnie porobisz.Bedziemy mieli okazje do rozmowy na temat wszystkich uwag
Wesolych swiat

Panie Tanglang
Jezeli chodzi o kolejnosc pokazow to istotnie nie jest ona prawdziwa ale nie pamietalem dokladnie.
Osobiscie mam szacunek do wszystkich ktorzy cos w zyciu robia, rowniez do tych ktorzy wylewaja pot na macie w roznych swoich jakis tam przekonaniach.Tak naprawde kazdy szuka czegos innego w sztukach walki.Problem w tym zeby kazdy wiedzial gdzie jego miejsce.Chodzi o to czego ludzie w danym okresie i w danej kulturze oczekuja od szkoly walki.Kiedys moze faktycznie kiedys style wzorowane na ruchach zwierzat,historia ,pochodzenie technik i ich wiek byly na topie, ale te czasy przmijaja.To juz nie epoka filmow Kung-fu.Osobiscie znam ludzi ktorych to wkreca, ale na pokazie na tle systemow nowoczesniejszych, lepiej przystosowanych do warunkow ,do naszej kultury systemow techniki oparte na ruchach zwierzat moga prowokowac do usmieszkow i nalezy to zrozumiec.Gdyby adepci Kung fu przed pokazem dali wyklad historii o tych wszystkich ruchach i omowili ich sens to by bylo moze zrozumiale, ale jak kogos interesuje historia no to inna troche droga.
pozdrawiam i wesolych swiat

ps:Czesc Juras




Marek
"Be like water"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt to nie epoka filmów kung fu, które między nami nie pokazywały przecież prawdziwego kung fu. W Chinach można spotkać szkoły które przygotowują przyszłych aktorów tych filmów nie ma to nic wspólnego ze sztuką walki. Chętnymi którzy przychodzą do sekcji sztuka walki kierują różne aspekty jedni chcą się tylko bić, inni ćwiczyć coś mało znanego itd. Różnorodność sekcji powoduje że każdy może znaleźć to co go interesuje. Co do pokazu to fakt można przedstawić zastosowanie poszczególnych technik z form i tak już robiliśmy. Na SGH chcieliśmy dać krótki pokaz i zrezygnowaliśmy z tego. Pokazy są dla ludzi a po rozmowach z widzami wiemy że nasz pokaz podobał się. Nie było sensu wprowadzać nowych elementów, które nie dały by prawdziwego obrazu tradycyjnej Modliszki. Czy się komuś podoba czy nie takie systemy jak nasz przetrwały i przetrwają właśnie dzięki takim zapaleńcom jak ci którzy wystąpili na SGH. Za co składam im serdeczne podziękowania.
Pozdrawiam
Sławomir Milczarek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mecca 8

Następny temat

Turniej chwytaczy-zapasy vs.JKD

WHEY premium