SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Numery na koszulkach

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 771
Wiem że podobne watki mogły się pojawiać ale nie chcę tutaj dublować tematów w stylu "jacy słynni piłkarze grali z 10?"

Interesuję się numerami piłkarzy zwłaszcza sprzed sezonu 95/96 gdy w większości lig wprowadzono (głównie na potrzeby TV) stałe całosezonowe numery.
Ktoś może spisywał składy nie pozycjami ale systemem 1-11 wg numerów na koszulkach?
Interesuję się też z jakimi numerami grali poszczgólni piłkarze na różnych etapach swoich karier.
Przyznam że jeszcze nigdzie nie spotkałem podsumowań rozgrywek klubowych bądź pucharowych w których składy byłyby podawane inaczej niż pozycjami. Przez pewien czas na stronie UEFA coś takiego istniało (ale oprócz prawidłowych składów było mnóstwo błędnych) jednak teraz z tego zrezygnowali.

Ktoś może podziela moje dziwne zainteresowanie? Bo mam parę szczegółowych pytań dotyczących tej problematyki ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz chyba nikt nie przykłada do tego takiej wagi... Każdy gra z ulubionym numerem, ale najlepsze są rezerwowane przez zasłużonych np. 10, 7, 9.
Sam gram z "5", bo lubię. Nikt "z góry" nie przypisał mi numeru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 600 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4087
myslalem ze zapytasz z jakimi numerami gramy ja gralem z 8

!!! Barca más que un club !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
nie wiem co jest ze mna
ale w ogóle cie nie kumam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
to po co sie odzywasz? %)

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 771
Nie, nie miałem zamiaru pytać z jakimi nr gracie. Widocznie akurat to moje hobby jest (zbyt?) egzotyczne. Trudno ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobra jedziemy
1 bramkarz
2 prawy obronca
3 lewy obronca
4 i 5 srodkowi obroncy
7 prawy pomocnik
11 lewy pomocnik
6 i 8 srodkowi pomocnicy
9 i 10 napad

to przy ustawieniu 4-4-2, zazwyczaj tak rozdawano numery
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2300 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5377
napisz do redakcji tygodnika piłka nozna to może odprzedadzą Ci archiwalne numery skarbu kibica "ligi w europie". czy ajkos tak toa sie nazywało. z 10 lat temu miałem takie coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 771
Picnic-nie muszę dzwonić, właśnie z powodu mojego numerowego "zboczenia" mam wszystkie wydania Lig w Europie - od sezonu 93/94 do teraz Tyle że tak jak wspomniałem dopiero od 95/96 wprowadzono stałe numery, wczesniej podawano tylko w systemie: obrońcy, pomocnicy itp.

Dudek: Jeśli chodzi o uogólnienia to też nie jest tak łatwo, pełno jest w Internecie róznych teorii ale teraz to się zatarło i jest duża dowolność. Np. 10 to teraz nie napastnik a ofensywny pomocnik (lub cofnięty napastnik), ewentualnie lider drużyny (Platini, Maradona, wszyscy włoscy fantasiści jak Baggio, Zola, Del Piero, Totti). Wyjątek to Wyspy Brytyjskie gdzie jest tradycja że głowny snajper gra z 10 a nie jak w Europie z 9 (do tej pory kultywowana np. w Manchesterze Utd, do niedawna jeszcze w Liverpoolu). Z tej wyspiarskiej tradycji wyłamał się Shearer który zawsze chciał 9. Ale większość z tego co napisałeś pokrywa się z rzeczywistością.
6 to często libero, wtedy 4 przechodzi na defensywnego pomocnika (częsta praktyka we Włoszech).
Nieco pokręconą numerację stosują w Brazylii gdzie np. lewy obrońca zawsze ma 6 (dlatego R.Carlos w kadrze gra z tym nr a nie z 3 jak w Realu).

Dobra-teraz moje pytania:
1) ktoś pamięta z jakim nr Bergkamp grał w Ajaxie gdy 10 należała do Richarda Witschge (sezony 89-91)?
2) nry Beckenbauera i Kevina Keegana z HSV (początek lat 80-tych)
3) Lothara Matthaeusa ale z pierwszej przygody z Bayernem (przed transferem do Interu)?
4) KH Rummenigge w Interze?
Liczę że jakiś fan piłki z kilkunastoletnim stażem telewizyjnym sobie przypomni dawne mecze, jak nie to trudno, ale przynajmniej wiem że spróbowałem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 663
Przecie Roberto Carlos w Interze też grał z numerem 6.
Teraz kilka moich pytań:
1. z jakim numerem grał Henry w Juventusie
2. z jakimi numerami przez całą karierę grał Zidane
#. jaki numer miał Dirk Kuyt kiedy grał w FC Utrecht

I'm a little taliban,
i come from the country of afganistan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 771
Nie wiem czy te pytania to ironiczna odp. na moje ale na jedno znam odpowiedź.
1. Zidane w Cannes grał z 11 (choć pewności 100 nie mam, 10 nie miał na pewno-grał z nią Asanović), w Bordeaux-7, Juventus-21, Real-5. W kadrze nr 10 (debiutował wchodząc z ławki z nr 14).
2. Tego właśnie nie wiem. W Monaco miał 12, teraz w 14 w Arsenalu ale ten jeden niepełny sezon w Juve to w mocih składach dziura.
3. Kuyta nr nie mam bo nawet gdy wprowadzono stałe numery to w Ligach w Europie słabesze kluby holenderskie prezentowano starym systemem czyli tylko pozycjami.

Zmieniony przez - MarkG w dniu 2006-06-04 22:14:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
Najlepsi zawodnicy powinni miec numer 7 :):) np jak Cristiano Ronaldo w Manchesterze United i Fredrik Ljungberg w Arsenalu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiany w składach na MŚ

Następny temat

Miss Mundialu 06'

WHEY premium