SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmierne pocenie się po zimnych prysznicach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 317
Witam,
w ostatnim czasie naczytałem się i nasłuchałem na temat korzyści idących z brania zimnych prysznicy i rzeczywiście tak jest, uspokaja, poprawia samopoczucie itd., natomiast coś dziwnego dzieje później z moim ciałem. Początkowo ciężko mi jest się ogrzać, następnie gdy już się ogrzeje stopy i dłonie robią się czerwone i ,jest mi bardzo gorąco ale nie jest to takie typowe uczucie gorąca, że mam zaraz ochotę się rozebrać i do tego czuje tak jakby zwiększone ciśnienie w dłoniach i stopach. Do tego następnego dnia bardzo się pocę na całym ciele, praktycznie przez cały dzień mam uczucie takiego dziwnego gorąca w nogach i stopach. Sprawdzałem to kilka albo nawet kilkanaście razy i zawsze dzień po zimnych prysznicu się dzieję się to co wcześniej opisywałem. Czy wie ktoś co może być ze mną nie tak? jak nie to chociaż do jakiego lekarza najlepiej powinienem się udać bo szczerze mówiąc nie wiem, rodzinny odpada na pewno bo szkoda mi na to czasu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Opisane przez ciebie objawy, takie jak trudności z ogrzewaniem się po zimnym prysznicu, zaczerwienienie dłoni i stóp, uczucie gorąca oraz zwiększone ciśnienie w dłoniach i stopach, mogą być związane z reakcją twojego organizmu na zmiany temperatury. Jednakże, w celu wykluczenia ewentualnych schorzeń lub innych przyczyn, wizyta u lekarza byłaby najodpowiedniejszym rozwiązaniem.
Moze to byc przyczyna do kontroli ukladu sercowo naczyniowego badz tez zbadania sie pod katem neurologicznym. Az tak szybka reakcja metaboliczna i tak dlugotrwala nie powinna wystepowac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Masz różnice temperatur, masz zimny organizm na dworzu ukrop to organizm odczuwa większą temperaturę, ja bym tak to tłumaczył, tak samo jak z zinymi napojami, lepiej w lato chłodzi goraca herbata niż zimne picie, niby nam się wydaje ze jest chłodnie ale tak nie jest.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie wiem niestety co może być powodem tego typu reakcji Twojego organizmu. Być może rzeczywiście jakieś problemy z krążeniem krwi w naczyniach krwionośnych, lub po prostu taka reakcja Twojego organizmu. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas będzie inaczej reagował na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne i wcale nie musi to oznaczać nic złego. Tak znaczne zmiany temperatury dla naszego organizmu, szczególnie osoby zaczynającej swoją przygodę z tego typu praktykami bez wątpienia będą szokiem. Podobna reakcję można zaobserwować w przypadku mordowania.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 317
Dzięki za odpowiedzi, ogólnie byłem już u kardiologa ale z nierównomiernym biciem serca. Pierwszy kardiolog stwierdził pogrubiony mięsień w lewej komorze i powiedział, że jeżeli chce uprawiać sport powinienem iść do kardiologa medycyny sportowej i tak też zrobiłem. Miałem ekg, echo serca, próbe wysiłkową i nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Dodam też, że zimne prysznice to nie jest coś totalnie nowego dla mojego organizmu, w okresie zimowym brałem je przez około 2 miesiące i nie miałem takiego problemu z poceniem się i uczuciem gorąca, jak mi było za ciepło to po prostu rozbierałem się i tyle, natomiast z ogrzaniem się po prysznicu już wtedy był problem ale mi to nie przeszkadzało. Generalnie mam takie odczucia, że organizm mój jakoś przesadnie reaguje na tą zmiane temperatur i że coś może być nie tak, więc chyba udam się z tym do naczyniowca jakiegoś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Narośl pod językiem na wędzidełku

Następny temat

Problem ! Osłabienie organizmu .

WHEY premium