SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa mięśniowa dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
Cześć, możecie mi doradzić, jak ćwiczyć, aby przybrać na masie mięśniowej? Zacznijmy od tego że 25 czerwca skończyłem 15 lat, mam 183 wzrostu, ważę 65 kg, schudłem 7 kg od początku wakacji, ważyłem 72 kg, schudłem bo chciałem odsłonić kaloryfer, . Nie wiem czy to był najlepszy pomysł, robiłem A6W na brzuch, przerzuciłem się później na ABS2, słyszałem że jest on najwydajniejszy, jeśli chodzi o mięśnie brzucha. Odkąd zacząłem go robić, czuję mniejszy brzuch odkąd się przerzuciłem z A6W na ABS2 - w takim sensie, że zmalały mi mięśnie . :( Moją przygodę z ćwiczeniami zacząłem gdzieś w grudniu, robiąc 6-10 pompek, ćwiczyłem według treningu 100pompek.pl, miałem sporą przerwę, teraz wyciskam około 35 pompek, miałem sporą przerwę w ćwiczeniach, trenuję dalej według tego treningu, dodatkowo podciągam się według podciaganie.pl. Czuję się silniejszy, ale chcę przybrać na masie mięśniowej. oraz trochę to wyrzeźbić, aby np, brzuch miał jakiś tam zarys. Odżywiam się jakoś normalnie, nie jem zbytnio chipsów, nie piję napojów słodkich, a jak już to rzadko. Co do jedzenia to głównie jem kanapki z parówkami, serem, niekiedy jakiś twarożek, obiad to co mama ugotuje, np. Ziemniaki, schabowy, jakaś sałatka, ale głównie zupy. Nie jem fast-foodów, m.in. dlatego, że mieszkam na wsi i nic tu takiego nie mam. Dostęp do sprzętu: Do końca wakacji mogę jeździć na siłkę w poniedziałki i czwartki. Jest tam Atlas, wiosełka, przyrząd do pompek, taki jakby uchwyt do robienia brzucha (tak jak na drążku: trzymanie się drążka i zginanie nóg, tylko rękoma łapę się za takie uchwyty i mam zgięte w łokciach. Nie wiem jak ten przyrząd się nazywa ale no cóż. :p), pod tym coś w rodzaju ławki skośnej, oprócz tego rowerek, bieżnia. W domu mam drążek, rowerek, bieżnia, hantelki. Jak mi możecie pomóc? Chcę przybrać na masie mięśniowej, ale tak, żeby nie było tłuszczyku, o ile tak się da. Co mam zmienić w jedzeniu? Pewnie dużo białka, ale sami doradźcie. Jakie ćwiczenia? Ile serii, powtórzeń? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. ;)

Kiedy ty ciągle śpisz,ja już zrobiłem 150 sprintów, więc zapamiętaj,gdy ty śpisz ja jestem tutaj i trenuję codziennie, by być krok dalej, niż wszyscy inni...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 134
Tutaj artykuł o diecie: https://www.sfd.pl/[ART]_Jak_jeść_by_zyskać_czystą_masę_mięśniową!!-t784391.html
A tutaj dość ciekawy artykuł o treningu, ogólne informacje na temat właśnie hipertrofii itp.
https://www.sfd.pl/[ART]_MASA-t600434.html


Zmieniony przez - Klinda w dniu 2014-08-16 00:04:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplinacja

Następny temat

Masa czy redukcja

WHEY premium