SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lekki ból i przeskakiwanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1261
kradam - wlasnie tak jak pisalem "Ciezko mi jest Ci dokladniej cos poradzic bez naocznego zbadania sprawy ale mysle, ze wyzej zaproponowane cwiczenia pomoga i wzmocnia Ci troche mięśnie. Fajnie by bylo jakbys mial dostep do sali gimnastycznej z fizjoterapeuta wtedy moglby Ci zrobic kilka fajnych cwiczen na ugulu z obciazeniem."

O skierowanie na rehabilitacje obecnie nie trudno wiec dowiedz sie gdzie w regionie jest w miare dobre podejscie do pacjenta i pracuja ludzie znajacy sie na rzeczy, zalatw tam skierowanie i sie kuruj. Polecam jakis osrodek gdzie specjalizuja sie w kontuzjach sportowych bo tam przypadek taki jak twoj jest czesto spotykany.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Hej Q, pisałem swój post nie widząc jeszcze Twojego. BTW, chyba gdzieś zapodziałeś akapit o stretchingu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Quibo jeszcze jedno pytanko co do mojego kolana. Jak juz mówiłem 5 miesięcy po skręceniu i ponad 2 tyg po artroskopi. Skończyłem brać tabletki na stan zapalny stawu (lekarz kazał 14 dni) i troche pomogły kolano już się tak nie zaczerwienia ale dalej czasami robi się goroce. Czy to znaczy że jest tam jeszcze stan zapalny? Co można z tym zrobić? Dalej jakieś leki? I czy można ćwiczyc mimo tego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
A ja jutro ide pierwszy dzien na fizjoterapie i ciesze sie jak dziecko.Maja mi podloczyc cos do kolana i usadzic na przyrzadzie do prostowania nog w siedzeniu,nie wiem jak to sie nazywa ale obiecali ze po takiej miesiecznej kuracji,stabilizacja i ogolnie kondycja nog i kolan zmieni sie diametralnie.

Znacie moze jakies strony/fora o rehabilitacji,ortopedii,medycnie sportowej,kontuzjach itp?Bylbym wdzieczny.

P.S. Jako mod nie moge lamac zasad forum wiec poprosze o inf na maila.

Edit. Quibo Ty jestes z Piekar(ow ?) Slaskich?Tam jest podobno najlepszy oddzial ortopedii w Polsce,dlugo sie tam czeka na zabiegi itp?Moglbys cos napisac oczywiscie w miare mozliwosci i informacji Twoich na ten temat.

Zmieniony przez - pinecone85 w dniu 2006-04-10 00:51:03

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Quibo jeszcze jedno pytanko co do mojego kolana. Jak juz mówiłem 5 miesięcy po skręceniu i ponad 2 tyg po artroskopi. Skończyłem brać tabletki na stan zapalny stawu (lekarz kazał 14 dni) i troche pomogły kolano już się tak nie zaczerwienia ale dalej czasami robi się goroce. Czy to znaczy że jest tam jeszcze stan zapalny? Co można z tym zrobić? Dalej jakieś leki? I czy można ćwiczyc mimo tego?
Pomoże ktoś?

Zmieniony przez - Pompek16 w dniu 2006-04-12 22:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
To nie wygląda na stan zapalny tylko na zwiększone tarcie na wskutek zaburzeń biomechaniki po urazie. Radzić sobie można z tym poprzez 10 minutowy zimny okład najlepiej Icepackiem izolowanym od skóry jakąś szmatką. Po ćwiczeniach oczywiście. Q. z nieznanych mi powodów nie wspomniał nic o stretchingu. Może być przed lub po ćwiczeniach. Tu masz szczegóły: http://www.carolina.pl/article.php?id=60 . Tak jak wspominałem powinieneś ćwiczyć pod opieką specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1261
kradam dobrze prawi - robienie sie goraca w kolanie moze byc spowodowane (wiesz tak przez net ciezko mi stwierdzic) zlym "smarowaniem" w stawie. Po prostu noga nie byla przez jakis czas nalezycie uzytkowana i jak w kazdej maszynie trzeba ja troche rozruszac zeby wszystko zaczelo dobrze chodzic.

O strechingu rzeczywiscie zapomnialem bo dla mnie to jest tak naturalne, ze nie wypisuje juz tego, sorka. Oczywiscie zalecam go zarowno przed jak i po podstawowych cwiczeniach. Rozciagasz ma sie rozumiec grupy antagonistyczne do tych wzmacnianych.Poszukaj zasad strechingu lub poizometrycznej relaksacji na forum bo nie ma sensu sie powtarzac.



PINOCONE - tak mieszkam w tych Piekarach Śląskich gdzie jest Szpital Ortopedyczny. Mówią, że jeden z najlepszych w Polsce (bo czy nr.1 to nie wiem). Mialem tam miesieczne praktyki i musze powiedziec, ze wszystko jest na b.dobrym poziomie zarówno od strony lekarskiej jak i rehabilitacyjnej.
Czy trudno sie dostac ???? Nie mam pojecia na szczescie nie musialem nigdy z niego korzystac w roli pacjenta.
Wiem, ze kumpela w momencie gdy wleciala pod samochód jadąc na rowerze dostala sie tam z miejsca ale wiadomo wypadki urazowe maja pierwszenstwo i nie ma kolejek na zabiegi.
Natomiast dziecko od kuzynki mojej dziewczyny (ale zakret) mialo miec operacje bioder i musialoby czekac niecaly 1 miesiac. Tylko znow tutaj jest pytanie czy przypadkiem dzieci nie maja szybciej.
Tyle tylko wiem na temat przyjęć do tego szpitala.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Bylem dzis u lekarza rehabiltanta,zalecil mi robic przysiady ze stopami skierowanymi do wewnatrz...Troszke sie boje,bo specem nie jestem, ale slyszalem ze jak przysiady to palce na zewnatrz.Zaznaczam ze mam naturalnie skrzywione nogi w kolanach na zewnatrz,przez co ciezar nie rozklada sie rownomiernie.Za 2 tyg ma dac mi komplet cwiczen,a narazie to plus orteza. Co panowie mysliscie?Robic te przysiady?Troszke po moich przejsciach nie mam zaufania do lekarzy i dlatego wolalem to skonsultowac z kimkolwiek.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie znam się na tyle, aby powiedzieć czy to dobre ćwiczenie czy złe. Wiem jednak, że nie ufałbym bezkrytycznie lekarzom jeśli chodzi o ćwiczenia. Na tym znają się ludzie z branży Q.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1261
a jaki cel ma byc tych przysiadów bo troche nie wiem o co lekarzowi moglo chodzic... Rozumiem, ze masz szpotawe kolana i chcesz doprowadzic do powrotu w pozycje neutralna ?????

Jesli tak jest to co do przysiadow to nie jestem przekonany. Lepiej zrobic streching dla wiazadel i miesni zewnetrznych kolana a wzmacniac miesnie wewnetrzne (ale przysiady nie bardzo bym widzial w ten sposob jaki on nakazal. Jak juz cos to noga w pozycji neutralnej i robienie ich na wewnetrznych krawedziach stopy). W necie jest bardzo duzo cwiczen na kolana szpotawe wiec nie powinienes miec problemu z ich znalezieniem.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tatuaz prosze o pomoc

Następny temat

BLOK A-V III a suplementy i trening

WHEY premium