SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec przygody Lozano z kadrą siatkarzy ! Kto następcą?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Hugh McCutcheon, trener siatkarzy USA, którzy w Pekinie wywalczyli złote medale, nie wyklucza w przyszłości pracy z reprezentacją Polski!
- Muszę przyznać, że to zaszczyt być branym pod uwagę przez polską federację. Jeśli ktoś z Polski zadzwoni, chętnie porozmawiam i powiem, że możemy przedyskutować sprawę – twierdzi McCutcheon.

- Formalnie jeszcze nie podjąłem decyzji, czy rozstanę się z kadrą USA. Na razie więcej czasu muszę poświęcić rodzinie niż sportowi. Do końca roku obowiązuje mnie kontrakt, a potem... Jeszcze nie wiem, ale myślę o nowym wyzwaniu, wkrótce porozmawiam o tym poważnie z żoną. W Stanach więcej nie osiągnę, zrealizowałem wszystkie cele – dodał.
- Siatkówka w Polsce, to przecież coś wyjątkowego. Amerykańscy gracze, którzy występowali w polskiej lidze, opowiadają same dobre rzeczy o tym kraju i atmosferze dla dyscypliny. Takie wyzwanie tylko zachęca do zmiany otoczenia – zakończył trener Amerykanów.

Źródło:Onet

Black chyba będziesz się jednak musiał nauczyć pisowni nazwiska McCutcheon A tak w pełni poważnie to chyba nie ma trenera na świecie, który nie chciał by trenować naszej reprezentacji

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Wymyślimy mu jakąś swojską ksywę. Kaczka albo coś.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Ja myślałem, żeby pisać po prostu MC

Zmieniony przez - wikt w dniu 2008-09-22 14:15:15

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Wlazły: Lozano traktował nas jak maszyny, które mają zarabiać na niego


16 września Polski Związek Piłki Siatkowej nie ogłosił, że nie przedłuży kontraktu z Raulem Lozano, trenerem męskiej reprezentacji kraju. Trzy dni wcześniej Argentyńczyk ostatni raz prowadził kadrę, która przegrała z Belgią 2:3, lecz dzięki lepszemu bilansowi punktów w pierwszym spotkaniu, zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Polska zagrała bez czterech podstawowych zawodników z igrzysk olimpijskich w Pekinie: Pawła Zagumnego, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego i Krzysztofa Ignaczaka. Ich nieobecnością Lozano tłumaczył słabszą postawę drużyny. W wywiadzie zarzucił im, że nie chcieli zagrać. - (...) Wyjechali na wakacje. Nigdy by sobie nie pozwolili na to, gdybym dalej miał prowadzić kadrę. Jednak moja spodziewania dymisja była dla nich doskonałym alibi. W moim przekonaniu, tak naprawdę z Belgią, mogli zagrać wszyscy czterej, począwszy od Zagumnego... Cóż, w Polsce nie potrafi się dyscyplinować zawodników. Prawda o ich kontuzjach wyszłaby na jaw, gdyby związek nie bał się jasno postawić sprawy - kto nie może zagrać z Belgią, ten nie może grać w pierwszych czterech kolejkach ligowych (...).


Jarosław Bińczyk: Raul Lozano w wywiadzie dla Interii powiedział, że zamiast zagrać w barażu o mistrzostwa Europy z Belgią, pojechał pan na wczasy.

Mariusz Wlazły: To bzdura, nie byłem na żadnych wczasach. W Bełchatowie leczyłem złamany palec i przechodziłem rehabilitację kolan, które bardzo mnie bolą.

To dlaczego trener tak powiedział?

- Bo nie traktuje zawodników jak ludzi, ale jak maszyny, które mają zarabiać dla niego pieniądze. Nieważne, że w Pekinie grałem z blokadami. Nieważnie, że Michał Winiarski bez silnych środków przeciwbólowych nie był wstanie wyjść na boisko, a Igła [Krzysztof Ignaczak - przyp. red] miał operację. Teraz się okazuje, dlaczego Lozano miał problemy z przedłużeniem kontraktu wszędzie gdzie pracował. Po tym, co stało się w Polsce, będzie mu trudno znaleźć nowy klub czy reprezentację.

Lozano doprowadził Polskę do wicemistrzostwa świata. Tego mu nikt nie odbierze.

- Ale jego pracę z reprezentacją trzeba podzielić na dwa etapy: do mistrzostw i po nich. Druga część jest tragedią.

Poda pan jeszcze rękę Raulowi Lozano?

- Na razy chcę jednego: przeprosin. I nie oczekuję ich, tylko wymagam. Jeśli Lozano jest prawdziwym mężczyzną, to powinien przeprosić. A poza tym, chciałbym kiedyś zagrać z drużyną, którą on będzie prowadził. Już nie mogę się tego doczekać.

Więcej w jutrzejszej "Gazecie Wyborczej"


Nieciekawie musiała wyglądać atmosfera w tej kadrze ostatnio.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2339 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31865
pojechał po całosci

co do trenera to McCutecheon

a jak zostanie Drzyzga?

Sounds Like A Melody

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Oby nie, kto wtedy będzie komentował ?

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2339 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31865
akurat to byłby plus

Sounds Like A Melody

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Nie przesadzaj mi się akurat podoba komentowanie duetu Swędrowski&Drzyzga Gdyby został trenerem (w co nie wieżę) to straciły by na tym transmisje i w moim odczuciu kadra też. Raz już próbował z Politechniką Warszawską Jak wyszło, wiemy

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1716
Wszystko jedno kto, tylko żeby nie Stelmach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4922 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21884
Aby nie Polak bo polska myśl szkoleniowa jest chvjowa

Jedz synku jedz, bo czasem grama brakuje do kilograma

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie - jaka rozgrzewka? (ból pachwiny)

Następny temat

problem z hamulcami

WHEY premium