SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kombinacja Muay thai + Boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przekonaliście mnie. Jak poprzednio pisałem nie znam się na MT. Teraz dowiaduję się, że to słaby styl. Uderzany, ale z wielkimi brakami w technikach uderzanych. Dla mnie styl, który z założenia trzeba uzupełniać jest słaby i tyle.

Cała moja myśl była taka, że skoro zapisuję się np. na taekwondo to trenuję tylko to, żeby perfekcyjnie wyćwiczyć to co w tym stylu jest najlepsze, czyli kopnięcia. Koncentruje się na tym na 100% i jeden element mam dopracowany i w innym stylu mogę iść dalej. Tak działam, ale może w przypadku MT nie ma to sensu, albo ja jestem jakiś dziwny


Zmieniony przez - Brat_Karamazow w dniu 2019-10-23 06:52:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brat_Karamazow
Przekonaliście mnie. Jak poprzednio pisałem nie znam się na MT. Teraz dowiaduję się, że to słaby styl...
Zacznijmy od tego - co jest celem tremowania danego stylu? Oraz nikt tu nie napisał, że Muay Thai to słaby styl.
Temat zaczął się od:
TJM0NSTER
...od 8 miesięcy trenuje muay thai 2 razy w tygodniu, chciałbym do tego dorzucić jeszcze jedną lekcję tygodniowo z boksu, żeby poprawić technikę robienia uników przed ciosami i poprawić prace rąk...
I w tym kontekście uzupełnienie Muay Thai boksem jest jak najbardziej sensowe.
Poza tym, mam zupełnie odmienne zdanie odnośnie:
Brat_Karamazow
...styl, który z założenia trzeba uzupełniać jest słaby i tyle.
Tak podchodząc do rzeczy, to każdy styl będzie słaby. Nie ma stylu, który ma najlepszy boks, najlepsze kopnięci, najlepszy klincz, najlepsze obalenia, najlepszy parter, itd. Styl należy dobrać pod siebie, swoje warunki, swoją taktykę, itd. I być świadomy, że w innych są lesze elementy i jeśli są konieczne to uzupełniać.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Brat_Karamazow
Dla mnie styl, który z założenia trzeba uzupełniać jest słaby i tyle.


Niczego nie trzeba, lecz co najwyżej można... A to istotna różnica...


Brat_Karamazow
Cała moja myśl była taka, że skoro zapisuję się np. na taekwondo to trenuję tylko to, żeby perfekcyjnie wyćwiczyć to co w tym stylu jest najlepsze, czyli kopnięcia. Koncentruje się na tym na 100% i jeden element mam dopracowany i w innym stylu mogę iść dalej.


Kiedyś miałem przyjemność na pewnym seminarium rozmawiać z wysokimi stopniami w Karate (od 2 Dan w górę) i oni twierdzili, że mają jeszcze sporo do nauki. A gdzie tu o osiągnięciu perfekcji... A i przypomniała mi się pewna historyjka. Kiedyś chodziłem na zajęcia do 4 Dana w Taekwondo (znał też kilka innych styli) i on miał wielkie zastrzeżenia co do rąk w Taekwondo i też zaliczył szkolenie bokserskie. Co ty na to?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejny bokser zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w czasie walki

Następny temat

Pudzian vs Erko Jun 9.11.19 Zagrzeb KSW 51

WHEY premium