SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing, a K1?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42
Witam! Od 2 lat trenuje boks i tak naprawdę nie interesowałem się za bardzo innymi sztukami walki. Szczególnie się skupiałem na boksie. Ostatnio oglądałem kilka walk K1 i KB ale nie wiem czym one sie różnią?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
To zależy. Obecnie K-1 to nie tylko organizacja ale też jedna z formuł kick boxingu zwana K1 rules występująca obok tradycyjnych formuł light, semi contact oraz low kick. Do tego jakiś czas temu jako formułę kickboxingu przyjęto również muay thai, z tym, że bez łokci i z jakimiś tam jeszcze ograniczeniami (czyli w praktyce mającej niewiele wspólnego z MT). W sensie technicznym K1 to kickboxing poszerzony o low kick i uderzenia kolanami (ograniczeniem jest jedno naciągnięcie głowy na kolano).
http://www.pzkickboxing.pl/

Zmieniony przez - kopt w dniu 2009-06-09 12:05:29

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42
Dzięki, trochę pogmatwane to wszystko.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Nie takie znowu pogmatwane. Najprościej mówiąc w żadnej z tradycyjnych formuł kickboxingu nie można uderzać kolanami a w formule K1 można.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
i w k1 masz rozne style :p , np Ty trenujesz np kick boxing a mozesz walczyc z typemk ktory trenuje TKD albo muay thai ;) czy tez karate :) ogolnie wszystkie style uderzane wchodzą w gre;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42
No tak bo oglądałem K1 w Płocku i właśnie każdy reprezentował inny styl. A formuła K1 Rules na czym polega??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
k-1 rulez to jedna z formuł kickboxingu. w której używa się dodatkowo kolan.

Zmieniony przez - koks4444 w dniu 2009-06-09 21:17:59

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"w k1 masz rozne style :p , np Ty trenujesz np kick boxing a mozesz walczyc z typemk ktory trenuje TKD albo muay thai ;) czy tez karate :) ogolnie wszystkie style uderzane wchodzą w gre;)"

Różne style powiadasz... np TKD czy karate - tylko trzeba nauczyć się boksować, muay thai - tylko nie wolno naciągnąć głowy na kolano więcej niż raz, nie wolno walczyć łokciami i nie wolno klinczować, boks - tylko trzeba nauczyć się kopać przynajmniej lowkicki. Na dobrą sprawę czemu ograniczać to do uderzanych? W sumie w K1 może też wystąpić judoka tylko nie wolno mu rzucać, czy bjj tylko nie wolno mu schodzić do parteru
K1 to organizacja, która nie organizuje konfrontacji sztuk walki tylko oferuje walki w konkretnej formule. Fakt, że występują w niej reprezentanci różnych stylów nie czyni z niej konfrontacji tych stylów. O konfrontacji możnaby mówić, gdyby każdy reprezentował wszystko to czego się nauczył w stylu bazowym, gdyby taj mógł sklinczować i walić łokciami a tekwondoka używać niemal wyłącznie nóg. Myślicie, że sp Schilt ćwiczy pod K1 metodyką ashihara? Litości...
1

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kazumi - kyokushin i yiquan

Następny temat

Swoista rocznica mojego stażu zawodowego

WHEY premium