SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate w Krakowie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11032

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
a co właściewie z karate tradycyjnym nie chodzi mi o to czy jest w krakowie bo wiem że jest na bodaj tynieckiej,królewskiej i na krzywej ale czy lepiej jest trenować karate tradycyjne niż shotoka kyoshin czy oyama czy jak stoi ten styl w hierchi karate czy się nadaje czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 82
Co do Karate w krakowie, masz tutaj centralne Dojo dwóch największych organizacji Karate w Polsce -
Oyama Karate - os. Stalowe 16b
Kyokushin Karate - ul. Kremerowska 3 (tak mi się wydaje)
Sam trenuję Oyama Karate i jestem zadowolony. (w Oyamie możesz mieć też treningi Thai-Kick-Boxingu w ramach składki miesięcznej.)
Co do kyokushin'u - nie wiem, ale na Twoim miejscu przeszedłbym się na treningi obydwu organizacji i zobaczyłbym jak to wygląda w praktyce (wiesz, odczucia innych mogą się różnić od Twoich[inne gusta itp.]) pozdrawiam ^_^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
mi chodzi o przydatnośc karaTE TRADYCYJNEGO CZY BARDZIEJ WARTO JEST TRENOWAĆ TRADYCYJNE, OYAME CZY KYOSHIN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Berba naprawdę ostatni raz Ci odpisuję bo to co pisze ty masz w delikatnie mowiąc gdzieś.
Jak chce się nuczyć tanczyć, mieś fajna sylwetkę to karate tradycyjne jest dobre - jeśli chcesz sie nuczyć walczyć - to jest zły wybór.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
dzieki czyli reasumując shotokan i tadycyjne zostawić a brać się za kyoshin lub oyame lub inny styl walki bo shotokan i tradycyjne się nie nadaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
TAK, DOKŁADNIE.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
taekwondo tez jest lepsze niz karate tradycyjne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 82
owszem, ale gorsze niż karate oyama czy kyokushin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
ja słyszałem ze podobne do kyoshin ale w walce przegrywa bo jest bardziej pokazowe niz oyama.chyba ze walczy sie z kims kto nic nie kuma w sztukach walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 82
miałem kontakt z ludźmi z Kyokushinu. Byli napewno lepsi, od tych z Taekwondo.
W Karate (zarówno Oyama jak i Kyokushin) podstawą jest trzymanie gardy, zarówno przy kopnięciach jak też prostych uderzeniach. Osoby z TKD spuszczają ręce przy ich efektownych kopnięciach. Według mnie, nie tędy droga. Chcesz się nauczyć walczyć ? Polecam Oyama. Chcesz szpanować ? poszedłbym na Taekwondo, ale wieczorem nie czułbym się bezpieczniejszy niż zwykły szary nastolatek. :)

PS: Wszystko zależy od klubu. I Oyama i Kyokushin ma sekcje gorsze i lepsze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pokonać większego

Następny temat

Przyrząd do samo obrony

WHEY premium