SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate w Krakowie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 0
Wiem, że to nie do końca zgodne z regulaminem, ale absolutnie zgodne z tematyką posta.
JEST klub Karate Shotokan w Krakowie.
Niedawno otwarty, zobaczcie tutaj: www.shotokan.krakow.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 204
tam jest tylko grupa początkujaca czy od przyszłego roku zrobią moze jakias wyzsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Prawdopodobnie jest tylko początkująca, bo klub chce sobie "odchować" własną kadrę, a nie ściągać jej nie wiadomo skąd. A Ty się już ponoć zdecydowałeś na Oyamę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 204
tak zdecydowałem się na oyamę chyba bardziej pasuje mi niż kyoshin poszedłbym jutro już na trening ale jutro na pewno odwołane bo wilki czwartek muszę poczekać na następny czwartek ale wpadne chyba zobaczyć na ten shotokan mimo to.Może jeszcze kiedyś otworzą w krakowie jakiś klub shidokan skoro potrafi otworzyć klub shotokan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 204
bo najbardziej ze styli karate by mi chyba pasował shidokan ale skoro go nie ma to trzeba trenować inny styl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Z tego co się orientuję, shidokan w Polsce nie przyjął się za dobrze-a jesli się nawet przyjął, to na pewno nie bije rekordów popularności. Nie sądzę, żeby w Krakowie szybko powstał klub.Pytanie-czemu akurat shidokan i shotokan Cię interesują?

Te dwa style nie mają nic wspólnego ze sobą-poza "karate" w nazwie! Shidokan wywodzi się z kyokushin, można powiedzieć, że jest wynikiem "spotkania" kyoka i muay thai (jego twórca był jednym z kyokushinowców odnoszących sukcesy w walkach z thaiami). To twardy, kontaktowy styl o treningu zbliżonym do MMA. Zaś shotokan to styl miękki o niskiej skuteczności i dziwnej formule walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
J/W

Shidokan ma bardzo mało wspólnego z pozostałymi stylami karate, a z shotokanem to już w ogóle nic! Wywodzi się z kyoka, ale tak naprawdę dużo bliżej mu do 'zwykłego' MMA (btw, coraz częściej mówi się po prostu Shidokan, a nie Shidokan Karate...)

W całej Polsce zarejestrowanych sekcji Shidokan jest coś ok.10, i mało prawdopodobne, żeby nagle pootwierały się masowo nowe. Poszukaj sobie klubu MMA - będziesz mieć to samo albo i lepiej Ewentualnie kyokushin, jeśli chcesz coś bardziej we wschodnim klimacie.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 204
chodziło mi oto że podobno w shidokan uczą parteru itd.czyli do czeokolwiek nadają się tylko oyama lub kyoshin a jak mi brakuje parteru itd do powinnm sobi znależć bjj albo jakieś vale tudo czy judo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Tylko po co interesujesz się shotokanem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 204
bo podobno wystepują tam rzuty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pokonać większego

Następny temat

Przyrząd do samo obrony

WHEY premium