SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kangaroohoops

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
tazoo umialbys mi napisac program na wyskok, oczywiscie ze sztnga, ale bez treningow plyometrycznych bo rozbieganie mialbym na treningach (trenuje pilke reczna) wiec nie potrzebuje akcentow szybkosciowych, bo mam je na treningu. Tylko sila?? tak 2 gora 3 razy w tygodniu cwiczenia ze sztanga na wyskok. Pomysl czy moglbys ulozyc...
z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tazoo rozpisz taki trening na siłe, ale na wolne ciężary, jakbyś miał czas ofkoz.

Robie teraz redukcje, a obwodowy trening pomaga w spalaniu więc jakby co to rozpisz .

Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2004-12-21 18:44:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
najpierw dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Proponuje ci "complex training" .
Cwiczenia angazujace mięsnie calego ciala i nasladujace mechanizm skoku.

Im prosciej tym lepiej. Trening musi byc krótki.

Trening 1.

Wykonujemy na zmiane :
a)przysiad ze sztanga na barkach 3 powt z cieżarem 90% 1RM ( ciezaru max)

nastepnie po 2-3 min przerwy

b)wyskok ze sztanga na barkach z półprzysiadu 5 powt z ciężarem ok 20 -30% max ciężaru w przysiadzie.

znowu 2-3 min przerwy i powtarzamy cwiczenie a.
Trenujemy na zmiane a/b/a/b/.... az wykonamy po 5 serii - łacznie 10.

Nalezy pamietac o dokladnej rozgrzewce i przed wykonaniem pierwszego cwiczenia wykonac 2 serie rozgrzewkowe z lzejszym cieżarem .

Trening 2.

Założenia te same. Wykonujemy jednak tylko jedno cwiczenie w ktorym co seria zmienia sie podnoszony cięzar. To ćwiczenie idealnie nasladuje mechanizm skoku.

a)Zarzut sztangi na klatke z nad kolan 3 powt. z cięzarem 90 % 1RM

2-3 min przerwy

b)To samo ćwiczenie w 5- ciu powt z cieżarem 50-60 % 1RM

Tak jak w treningu 1 wykonujemy cwiczenie na zmiane a/b/a/b... łącznie 10 serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
to dla mnie ??
jak tak to nie rozumiem jednego: a)Zarzut sztangi na klatke z nad kolan 3 powt. z cięzarem 90 % 1RM
nie wiem jak to wykonac, moglbys wyjasnic jakos jeszcze inaczej. W jakie dni najlepiej wykonywac treningi i czy to nie za malo, nie mowie ze jestem niewiadomo jak dosiwadczony, no ale iwesz 4 cwiczenia przez caly tydzien to nie jest az tak duzo, no co prawda mam jeszcze treningi, ale wydaje sie nie za duzo. I mniej wiecej ile moge oczekiwac poprawy wyskoku po 1 miesiacu?? tak mniej wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tazoo on ma 13 lat, czy to nie za wcześnie na takie ćwiczenia? Wydaje mi się, że za wcześnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Zarzut wykonujesz w następujacy sposob:
Pozycja wyjściowa jak przy martwym ciagu , unosimy obciażenie z podloza nad kolana, po chwili zatrzymania dynamiczne poderwanie sztangi mm nog i tulowia na klatke , nastepnie spokojne opuszczenie sztangi w dół do wysokosci kolan ( nie odkladamy sztangi na podloze).
Zakladajac, ze Twoj max( 1 RM) w przysiadzie to 100kg.
W tym przypadku nie chodzi o bicie rekordu. Cwiczenie musi byc wykonane czysto technicznie, z malym zapasem.
90 % 1RM bedzie wynosilo 90 kg , z ktorym to wykonujesz 3 powt.
Co do objetosci w zupelnosci wystarczy.
Rozwijając sile i moc odzialujemy glownie na uklad miesniowy i nerwowy.
Dązy sie do wykonywania ćwiczenia na bazie jak najmniejszego zmęczenia psychofizycznego. Nalezy wiec uważać na przetrenowanie - tym bardziej , ze masz jeszcze inny trening. Trening sily i mocy powinien wiec trwac nie wiecej jak 45 min. Najlepiej wykonywac je w dni wolne od innych wysilkow fizycznych. Jezeli znajdziesz czas mozesz trening 1 powtorzyc jako ostatni( trzeci ) w tygodniu.
Zalezy Ci na poprawieniu skocznosci, czyli nalezy zwiekszyc sile( predkosc rozwijania sily) mieśni konczym dolnych i tulowia.
Stad te podstawowe ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Nie zauważylem........
Rzeczywiscie jak 13 lat to ten odpada.
Możesz wykorzystac ten podany wczesniej dla juniorow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
za 4 miechy bede mial 15!!!!! yyy ktory dla juniorow??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1525
hmmm... jak dla mnie to z tą sztangą to nie jest tylko mit wymyślony przez ludzi ale musi to także wpływać w jakiś sposób na nasz kręgosłup.. moim zdaniem niektóre ćwiczenia powodują zachamowanie wzrostu(przynajmniej w młodym wieku nie powinno się ich stosować) niektóre zaś nieszkodzą, ale jakby to powiedział mój nauczyciel od fizyki(już się wypowiedział w podobny sposób o Actimelu ) że jeśli ktoś wierzy w to że podnoszenie sztangi spowalnia jego wzrost ewentualnie go hamuje.. to samo jego nastawienie może spowodować że tak się właśnie stanie..To by była ciekawa koncepcja, ale ja chciałbym żeby jakiś lekarz, najlepiej sportowy napisał swoją opinie na ten temat i co o o tym wszystkim sądzi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słaba kondycja, czy co ?

Następny temat

Hardcore- co to dla was ??

WHEY premium