SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KSW 51 w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


KSW 51 w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu

Po zagranicznych galach KSW w Londynie i Dublinie, przyszedł czas na kolejną europejską stolicę. KSW 51 odbędzie się 9 listopada w Zagrzebiu.

W walce wieczoru tego wydarzenia rękawice skrzyżują Mariusz Pudzianowski (12-7, 7 KO) oraz Erko Jun (3-0, 3 KO). W jednej z głównych walk naprzeciw siebie staie również były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski (19-8-1, 3 KO, 7 Sub) i Vaso Bakočević (39-18-1, 22 KO, 9 Sub). Oprócz nich w karcie walk znajdą się też największe gwiazdy bałkańskiej sceny MMA: Antun Račić (23-8-1, 13 Sub), Filip Pejić (14-2-2, 9 KO, 3 Sub) oraz Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub).

Bilety w sprzedaży na eventim.hr oraz eBilet.pl. Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia.

Mariusz Pudzianowski wraca do klatki KSW po porażce z złotym medalistą olimpijskim, Szymonem Kołeckim. Najsilniejszy człowiek na świecie pod koniec pierwszej rundy na KSW 47 doznał urazu nogi przy sprowadzeniu rywala i musiał zakończyć swój występ. Popularny „Pudzian” tak skomentował zbliżające się starcie:

„Młody wilk rzucił wyzwanie staremu, wilkowi-wyjadaczowi sportowemu. Więc przyjąłem to wyzwanie”.

Erko Jun w KSW kroczy od nokautu do nokautu. Bośniak w klatce spędził do tej pory niewiele ponad 10 minut, ponieważ każde z trzech starć kończył przed czasem. Po odprawieniu Tomasza Oświecińskiego, Popka oraz Akopa Szostaka, przyszedł czas na starcie z najsilniejszym człowiekiem na ziemi.

„To dla mnie zaszczyt zmierzyć się z największą polską legendą w MMA w dodatku na mojej ziemi. Całe Bałkany tego dnia zapłoną i mam nadzieję, że fani pokażą, jak brzmi doping w zapełnionej po brzegi arenie. To będzie starcie pełne fajerwerków. Idę zasiąść na tronie i pokazać, że nadszedł czas nowej generacji”.

W kolejnym starciu naprzeciw czarnogórskiego „Psychopaty”, Vaso Bakočevicia stanie były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie do 73 kilogramów i będzie to pierwszy krok „Diabła Tasmańskiego” na drodze do przejścia do dywizji lekkiej. Zawodnicy tak skomentowali zbliżający się pojedynek:

Vaso Bakočević: „Cieszę się, że wracam do KSW bla, bla, bla, pieprzyć to… i pieprzyć Borysa Mańkowskiego, to ja jestem prawdziwym kozakiem!!! KSW po raz pierwszy przyjeżdża na Bałkany i wiedzą, kto tutaj rządzi, wiedzą, kto jest tutaj „EL PAPY”, dlatego podpisaliśmy umowę. Cieszę się, że dostałem od razu kogoś z dużym nazwiskiem, ponieważ jak tylko zleję mu tyłek, będę od razu kolejnym do walki o pas w kategorii lekkiej. To będzie następny były mistrz KSW, któremy skopię dupę, a potem idę po tytuł”.

Borys Mańkowski: „Cieszę się, że mogę polecieć na terytorium mojego przeciwnika i że będę mógł tam pokazać siebie z najlepszej i zupełnie nowej strony, ponieważ schodzę w dół z kilogramami. Postaram się ze wszystkich sił, aby ta walka nie doszła do werdyktu sędziów. Na pewno zadbam o to, by dostarczyć moim wiernym kibicom wielkich emocji, do czego już ich chyba z resztą przyzwyczaiłem”.

Po serii 4 wygranych w okrągłej klatce KSW, Antun Račić dostanie szansę walki o pas na własnym terytorium. Chorwat do tej pory dwukrotnie wypunktował Pawła Polityłę, a także zwyciężał przez decyzję z Sebastianem Przybyszem i Kamilem Selwą. Popularny „Killer” z dużą dozą radości oczekuje na zbliżający się pojedynek:

„Nie mogę doczekać się mojej walki na KSW 51, to będzie najlepszy moment w mojej karierze. Wielka walka przed własną publicznością, to coś wspaniałego. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę doczekać się chwili, kiedy na stałe zapiszę się w historii swojej wagi”.

W Zagrzebiu nie mogło oczywiście zabraknąć Filipa Pejicia, dla którego będzie to drugi występ dla organizacji KSW. W debiucie „Nitro” zaskoczył ekspertów i rozpracował Filipa Wolańskiego, a następnie zmusił sędziego do przerwania pojedynku w połowie drugiej odsłony. 27-letni mieszkaniec Zagrzebia zapowiada, że w rodzinnym mieście znów sięgnie po bonus po gali:

„To niesamowite, że KSW przyjeżdża do Zagrzebia. Będę zaszczycony tym, że będę mógł walczyć przed własną publicznością w moim rodzinnym mieście. Nie mogę się doczekać kolejnego występu w Zagreb Arena i dopiszę kolejny bonus za nokaut wieczoru do mojego CV”.

Po raz drugi w KSW fani będą mieli okazję zobaczyć fenomenalnego strikera Aleksandara Ilicia. Serb po posłaniu na deski Damiana Janikowskiego na KSW 47 jednym z najbardziej widowiskowych nokautów w tym roku, ostrzy sobie zęby na kolejny znakomity występ, tym razem bliżej rodzinnych stron:

„Jestem szczęśliwy, że wracam do klatki KSW w Zagrzebiu, blisko mojego kraju. Będę czuł się, jakbym walczył u siebie. Jestem już w trakcie przygotowań do mojego starcia, czekamy tylko na ogłoszenie rywala. Zapewniam, że dostarczę kolejną wygraną do mojego rekordu i dla mojej ojczyzny”

Informacja prasowa
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Karta zapowiada się dość fajnie

Ilić efektownie skończył Janikowskiego. Ciekaw jestem jego rywala i jak będzie wyglądać na jego tle Liczę, że Joker znów zaskoczy jakąś szaloną akcją

Racić z kim będzie walczyć o pas? Ten pas chyba jeszcze nie rozdany?

Youtuber Mańkowski chyba sportowo wiele stracił w ostatnim czasie. Jak dostanie baty od Psychopaty, to może zakończyć sportową karierę i rozkręcać jutubowego celebryty.

Pudzian mam nadzieję, że wygra! Zasługuje za te wszystkie lata zaangażowania w ogólnie pojęty sport


Zmieniony przez - georgu w dniu 2019-09-14 21:25:02

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Ivan Erslan nowy zawodnikiem KSW, którego debiut odbędzie się na KSW 51 w Zagrzebiu

Niepokonany zawodnik wagi półciężkiej z Chorwacji, Ivan Erslan (7-0, 3 KO, 1 Sub) zadebiutuje w okrągłej klatce KSW 9 listopada na gali KSW 51 w swoim rodzinnym mieście, Zagrzebiu. Rywal Erslana zostanie ogłoszony wkrótce.

Bilety w sprzedaży na eventim.hr oraz eBilet.pl. Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia.

Ivan Erslan to kolejny po Roberto Soldiciu, Antunie Raciciu i Filipie Pejiciu topowy chorwacki zawodnik, który zasilił szeregi europejskiego lidera rynku mieszanych sztuk walki. 27-latek z Zagrzebia rozpoczął karierę w 2015 roku i od tego momentu jest niepokonany. Reprezentant American Top Team w dotychczasowej karierze toczył głównie boje na Bałkanach, ale dopiero po raz drugi będzie miał okazję wystąpić w stolicy swojej ojczyzny i rodzinnym mieście. Erslan wejdzie do klatki KSW po serii siedmiu zwycięstw, które utorowały mu drogę do miana jednego z najbardziej obiecujących fighterów kategorii półciężkiej w południowej Europie.

Walka wieczoru
120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (12-7, 7 KO) vs Erko Jun (3-0, 3 KO)

Karta główna
73 kg/161 lb: Borys Mańkowski (19-8-1, 3 KO, 7 Sub) vs Vaso Bakočević (39-18-1, 22 KO, 9 Sub)

Walka o pas kategorii koguciej
61,2 kg/135 lb: Antun Račić (23-8-1, 13 Sub) vs TBA

65,8 kg/145 lb: Filip Pejić (14-2-2, 9 KO, 3 Sub) vs TBA
83,9 kg/185 lb: Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub) vs TBA
93 kg/205 lb: Ivan Erslan (7-0, 3 KO, 1 Sub) vs TBA

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Typowo zawodnicy z tamtych stron. Teraz pytanie, czy przeciwnikami będą głównie Polacy czy walki międzynarodowe?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Aleksandar Ilić vs Cezary Kęsik kolejnym zestawieniem gali KSW 51 w Zagrzebiu

Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub) 9 listopada wejdzie po raz kolejny do klatki KSW. Na KSW 51 w Chorwacji w Arena Zagreb serbski „Joker”zmierzy się z „Lubelskim Czołgiem”, Cezarym Kęsikiem (9-0, 7 KO, 1 Sub).

Bilety w sprzedaży na eventim.hr oraz eBilet.pl. Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia.

Aleksandar Ilić nie miał łatwego debiutu w KSW, ale zapisał się w pamięci kibiców na długie lata. Popularny „Joker” na KSW 47 stanął naprzeciw faworyzowanego Damiana Janikowskiego i w trzeciej odsłonie posłał Polaka na deski jednym z najbardziej widowiskowych kopnięć w historii lidera europejskiej sceny MMA. 30-latek skończył przed czasem 10 z dotychczasowych 12 wygranych pojedynków. Serb ma także na koncie dwa tytuły amatorskiego mistrza Serbii z 2013 i 2014 roku oraz pas mistrzowski organizacji Megdan.

Świetnie zapowiadający się Cezary Kęsik wygrał do tej pory wszystkie zawodowe starcia, które stoczył od momentu rozpoczęcia kariery w styczniu 2015 roku. Zwycięsko wyszedł również ze swojego debiutu w klatce KSW, do którego doszło na KSW 48 w Lublinie. „Lubelski Czołg” w Lublinie już w połowie pierwszej rundy odprawił łokciami Jakuba Kamieniarza. Przed występami w KSW 29-latek zdobył między innymi pas kategorii średniej organizacji TFL.

Walka wieczoru
120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (12-7, 7 KO) vs Erko Jun (3-0, 3 KO)

Karta główna
73 kg/161 lb: Borys Mańkowski (19-8-1, 3 KO, 7 Sub) vs Vaso Bakočević (39-18-1, 22 KO, 9 Sub)

Walka o pas kategorii koguciej
61,2 kg/135 lb: Antun Račić (23-8-1, 13 Sub) vs TBA

65,8 kg/145 lb: Filip Pejić (14-2-2, 9 KO, 3 Sub) vs TBA
83,9 kg/185 lb: Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub) vs Cezary Kęsik (9-0, 7 KO, 1 Sub)
93 kg/205 lb: Ivan Erslan (7-0, 3 KO, 1 Sub) vs TBA

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Interesuje mnie to starcie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Antun Račić i Damian Stasiak zawalczą o pierwszy w historii KSW pas wagi koguciej

Antun Račić (23-8-1, 13 Sub) 9 listopada w Zagreb Arena stanie do walki o pierwszy w historii KSW pas kategorii koguciej. „Killer” na własnej ziemi przywita w okrągłej klatce najlepszego polskiego zawodnika wagi do 135 funtów, Damiana Stasiaka (11-6, 1 KO, 8 Sub). Pojedynek Chorwata z Polakiem będzie jedną z głównych walk gali KSW 51 w Zagrzebiu.

Bilety w sprzedaży na eventim.hr oraz eBilet.pl. Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia.

Damian Stasiak wraca do Areny Zagreb, w której zanotował jedno ze swoich najcenniejszych zwycięstw w karierze. 29-latek z Aleksandrowa Łódzkiego w 2016 roku spotkał się walczącym również na KSW 51 Filipem Pejiciem i poddał Chorwata w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców. Po trzech latach „Webster” ponownie zmierzy się z faworytem lokalnej publiczności, ale tym razem będzie to jego debiut w okrągłej klatce KSW. Podopieczny trenera Radosława Olczyka jest uznawany przez polskich ekspertów za najlepszego zawodnika wagi koguciej nad Wisłą. Choć wywodzi się z karate, jest także czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i bardzo lubi korzystać z umiejętności parterowych, o czym przekonało się ośmiu rywali, których Polak zmusił do odklepania. W swojej karierze Stasiak walczył dla takich organizacji jak UFC, ACB, BAMMA, M-1 oraz RWC.

Po serii 4 wygranych w okrągłej klatce KSW, Antun Račić dostanie szansę walki o pas na własnym terytorium. Reprezentant UFD Gym po 5 latach toczenia pojedynków w całej Europie wraca w rodzinne strony, ale dopiero pierwszy raz w dziesięcioletniej karierze będzie miał okazję stoczyć pojedynek w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Popularny „Killer” do tej pory w klatce KSW dwukrotnie wypunktował Pawła Polityłę, a także zwyciężał przez decyzję z Sebastianem Przybyszem i Kamilem Selwą. Słynący se swoich fenomenalnych umiejętności zapaśniczych oraz parterowych 29-latek z Dubrownika ma już na koncie 13 pojedynków zakończonych przez poddania.

Walka wieczoru
120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (12-7, 7 KO) vs Erko Jun (3-0, 3 KO)

Karta główna
73 kg/161 lb: Borys Mańkowski (19-8-1, 3 KO, 7 Sub) vs Vaso Bakočević (39-18-1, 22 KO, 9 Sub)

Walka o pas kategorii koguciej
61,2 kg/135 lb: Antun Račić (23-8-1, 13 Sub) vs Damian Stasiak (11-6, 1 KO, 8 Sub)

65,8 kg/145 lb: Filip Pejić (14-2-2, 9 KO, 3 Sub) vs TBA
83,9 kg/185 lb: Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub) vs Cezary Kęsik (9-0, 7 KO, 1 Sub)
93 kg/205 lb: Ivan Erslan (7-0, 3 KO, 1 Sub) vs TBA

Informacja prasowa
_________________________________________________

To może być dobra walka, ale Racic raczej będzie faworytem i zgarnie pas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Bardzo dobre i interesujące starcie dodali
Myślę, że Damian go pociśnie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Racic ogarnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Jankowski Vs Kołecki... Co wy na to?

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Usunięty przez Yoshi87 za pkt 1 regulaminu
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KSW 50: Londyn – wyniki walk i dyskusja

Następny temat

KSW 52: Askham vs Khalidov - Gliwice

WHEY premium