SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hiperlordoza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1589
jeśli mam hiperlordoze to mogę normalnie ćwiczyć na siłowni ?Jak nie to jakich ćwiczeń unikać ? I co polecacie na zniwelowanie tego skrzywienia ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1299 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3827
jak najbardziej rozluzniajacy masaż odcinka lędzwiowego
wzmocnienie miesni posladkowych i dolnych partii m. brzucha to tez podstawa
unikaj leżenia na brzuchu podpierając sie łokciami i wszelkich pozycji, w których odc. lędzwiowy może pozostawać przez dłuższy czas napięty

Pionek w <<<SFD FIGHT CLUB>>>

...Nie tak dawno jeszcze w tym co robię byłem leszczem...

...
Napisał(a)
Usunięty przez Bahamut za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Jesli masz Hiperlordoze musisz unikac cwiczen obciążających i wyginających jeszcze bardziej kręgoslup w kierunku brzucha. Wyciskanie sztangi na barki stojąc=odpada. Jesli robisz biceps podchwytem na stojąco to staraj sie tak dobierac cięzar zeby nie bujac cialem i zeby nie wypychac bioder do przodu. Staraj sie robic cwiczenia na barki na siedząco np. na suwnicy smitha, i plecy niech przylegają dokladnie do krzesełka.

Cwiczenia ktore pomogą ci skorygowac hiperlordoze to np. Martwy ciąg na prostych lub lekko ugiętych nogach (dobieraj cięzar tak abys np zrobil 10 dokladnych technicznie powtorzen, tak zeby nie dobić stawów kolanowych robiąc martwy na prostych).

Wzmacnianie mięśni pośladków, przez wlasnie martwy ciąg i przez przysiady ze sztangą (ale niepełne) lub jeszcze lepiej wypychanie ciężaru na maszynie. Wejdz na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i obejzyj cwiczenia ktore działają na miesnie pośladków i ktore mozesz na swojej silowni wykonywac.
Bardzo wazne jest wzmocnienie mięśni brzucha szczegolnie dolnej ich czesci, to najlepiej zrobic stosując unoszenie nóg w zwisie na drążku bądź na maszynie specjalnie do tego przeznaczonej. Na ławeczce rzymskiej, pełne, dokladne brzuszki. DOlną część pleców mozesz jeszcze robic wykonując "UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU" zobacz w atlasie jak to wygląda i czy masz na silowni taką specjalna lawke.


Jest jeszcze jedno cwiczenue ktore ludzie chwalą, kladzisz sie na parkiecie, na kafelkach (musi byc plaskie i twarde, dywan odpada). Kladziesz sie na plecach. Nogi masz ugięte lekko w kolanach i rozstawione mniej wiecej na szerokosc barków(masz pozycje jak rodząca kobieta mniej wiecej). Teraz, napinasz miesnie brzucha i dolną część pleców, tak aby calkowicie stykala sie z podlożem i nie bylo prześwitu (dolna część plecow bez napięcia mięśni będzie miala prześwit między podlogą jesli masz hiperlordoze). Tak napięty wytrzymujesz 10-12 sekund, po czym sie rozluźniasz, pare sekund przerwy i powtarzasz to. Wykonuj 15-20 powtorzen dziennie.


Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2007-04-25 12:18:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1589
Bahamut wielkie dzieki
A od czego mogla mi sie zrobic hiperlordoza ? bo postawe mam prawidlowa, nigdy sie nie wyginalem sie do przodu, jak juz cos to to tylu wiec powinienem miec garba. Po przemysleniach i przeczytaniu kilku artykułów doszedłem do wniosku ze moze od spania na brzuchu? ale w tych artach nic nie pisali o tym ze spiac na brzuchu mozna nabawic sie hiperlordozy. Co Ty o tym myslisz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Od spania na brzuchu moze byc nabyta, jesli lozko nie jest zbytnio płaskie. Moze brak ruchu, zbut slabe miesnie prostownika grzebietu i posladkow, zbyt slabe miesnie dolne brzucha. Byc moze genetycznie. Powodow moze byc wiele. Im czlowiek starszy tym trudniej hiperlordoze skorygowac, jednak nie jest calkiem niewyleczalna. Cwiczenia naprawde dają dobre efekty, ale trzeba byc konsekwentnym w ich wykonywaniu.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2007-04-25 13:48:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1589
Ruchu to zbyt malo na pewno nie mam i slabych miesni brzucha ale moze od tych plecow bo rzadko kiedy je cwiczylem :/ mam 18 lat wiec chyba nie jest za pozno ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Nie jest. Powyzej 20stki jest juz gozej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
No ale co z przykurczem głównie zginaczy stawu biodrowego?
Poza tym temat był n razy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Rehabilitacja pod okiem fizjoterapuety, fizykoterapia, operacja chirurgiczna.

Mam niestety tylko lekture z opisem terapii przykurczu dla malych dzieci więc tu bedzie nieskuteczna. Poza tym trzeba wykonac test Thomasa czy w ogole on ten przykurcz ma, nie zawsze hiperlordozie towarzyszy przykurcz zginacza biodra.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2007-04-25 17:04:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1589


To ja dam zdjecia to moze ocenicie jak poważna jest moja wada bo nie wiem czy samemu cwiczyc czy isc na jakas rehabilitacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
No jest widoczna....szczegolnie te posladki do tylu wypchnięty i typowy opadniety brzuch. Sporo roboty przed tobą, ale jakies zmiany napewno będa na plus.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Since pod oczami

Następny temat

okulary przeciwsloneczne

WHEY premium