SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Guz nad pępkiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
W gimnazjum jechałem na wakacje do Niemiec, zakleiłem sobie brzuch plastrem (ponoć pomaga, mniejsza z tym czy to placebo), w trakcie 22 godzinnej podróży autobusem zrobił mi się twardy guzek tuż nad pępkiem, po powrocie do domu poszedłem do lekarza, który pomacał brzuch i powiedział że to nic takiego, że to może być tłuszczak itp. Minęło od tamtej pory jakieś 13 lat. Guz nadal jest mogę go wciskać z powrotem do woli, napinam brzuch wychodzi i wciskam, w ogóle mnie to nie boli, ani nie daje żadnych objawów, czasami odczuwam lekki dyskomfort ale to chyba dlatego że ostatnio cały czas o tym myślę i boję się że to jednak przepuklina pępkowa i przez tego konowała, który zbagatelizował sprawę będę miał teraz kilka miesięcy przerwy od treningów, nie licząc operacji..

Czy każdy guz nad pępkiem, który można wcisnąć oznacza przepuklinę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Myckol57
W gimnazjum jechałem na wakacje do Niemiec, zakleiłem sobie brzuch plastrem (ponoć pomaga, mniejsza z tym czy to placebo), w trakcie 22 godzinnej podróży autobusem zrobił mi się twardy guzek tuż nad pępkiem,


jakim plastrem, w jakim celu i jak to klejenie wyglądało rozwiń temat
pokaż na zdjęciu jak to wygląda
czy miałeś robione USG?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33087 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
Najprawdopodobniej przepuklina :)USG rozwieje wątpliwości - udaj się prywatnie lub do lekarza rodzinnego .Ja mam pępkową przepukline około 10 lat i funkcjonuje normalnie bo jest to zmiana nie operacyjna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Nie miałem robionego USG. Zdjęcia nie ma sensu robić, bo tego gołym okiem nie widać, nie wychodzi to poza brzuch. Taka teoria była kiedyś że jak się plastrem zaklei żołądek to nie ma wtedy choroby lokomocyjnej. Także takim plastrem 15x15cm zakleiłem sobie pępek. :P


A jak się okaże że to faktycznie przepuklina to skargę napisze na tego konowała, a po operacji normalnie będę trenował i najwyżej coś mi się stanie i tego skur*** pociągną do odpowiedzialności i się skończy El Dorado.



Zmieniony przez - Myckol57 w dniu 2019-01-19 15:42:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Myckol57
Nie miałem robionego USG. Zdjęcia nie ma sensu robić, bo tego gołym okiem nie widać, nie wychodzi to poza brzuch. Taka teoria była kiedyś że jak się plastrem zaklei żołądek to nie ma wtedy choroby lokomocyjnej. Także takim plastrem 15x15cm zakleiłem sobie pępek. :P



dziwne żeby od zwykłego plastra miał dostać przepuklinę a wiążesz to bezpośrednio z tym tematem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Ja to lekarzowi pokazałem wtedy i mówił że to nic takiego. Jednak po kilkunastu latach zaczynam się martwić. Może to nie przepuklina?

Wracam do kluczowego pytania z pierwszego postu

"Czy każdy guz nad pępkiem, który można wcisnąć oznacza przepuklinę?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak, natomiast nie może ona powstać od przyklejenia zwykłego plastra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
To znaczy, ja cierpiałem wtedy na chorobę lokomocyjną i miałem różne bóle brzucha podczas 22 godzinnej podróży do Hamburga. Wyskoczył mi gul, który po naciśnięciu przynosił ulgę. Lekarz wtedy stwierdził że to nic takiego, jednak teraz zaczynam się strasznie bać, do lekarza idę w czwartek (rodzinnego). Zobaczymy co powie. Mam nadzieję że to jednak nie przepuklina chociaż wszystko na to wskazuje ;( I 3-4 miesiące bez treningu po operacji.. Tragedia..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proporcje ciała według wzrostu.

Następny temat

Palec Młotkowaty

WHEY premium