SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

F1 - Sauber F1 Team

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Chyba jednak w wyniku przesunięc innych zawodników w efekcie kar, sytuacja nie będzie tak tragiczna w tym wyścigu dla ekipy BMW Sauber

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
ehhh no i jednak 2 pitstopy a temat watku jednak aktualny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Szkoda że nie zaryzykowali jazdy na jeden postój...

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
BMW zgodziło się sprzedać swój zespół Formuły 1 Peterowi Sauberowi po tym, jak ogłoszono, że pierwotny plan przejęcia ekipy przez spółkę Qadbak Investment Ltd. przestał być aktualny.

Niemiecki koncern ogłosił wcześniej w tym roku swoje odejście z F1, ale postanowił sprzedać team szwajcarskiemu funduszowi inwestycyjnemu Qadbak, który miał kierować zespołem w następnych latach. Dzisiaj jednak poinformowano, że ostatecznie umowa ta nie zostanie sfinalizowana.

Zamiast tego ekipa z Hinwil ponownie będzie w posiadaniu Petera Saubera, który cztery lata temu sprzedał swój zespół producentowi samochodów z Monachium. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania – powiedział dr Klaus Draeger, członek zarządu BMW AG. To spełnienie najważniejszego warunku dla pomyślnej przyszłości ekipy. Nasze relacje z Peterem Sauberem zawsze były doskonałe i charakteryzowały się najwyższym szacunkiem. Chcielibyśmy podziękować Peterowi Sauberowi i całemu zespołowi za wspaniałą współpracę w ostatnich czterech latach.

Sauber dodał: Znalezienie takiego rozwiązania niesie dla mnie ogromną ulgę. To oznacza, że możemy utrzymać siedzibę w Hinwil i większość miejsc pracy. Jestem przekonany, że nowy team ma świetlaną przyszłość w Formule 1, gdzie obecne zmiany na nowe warunki będą sprzyjać prywatnym ekipom. Nasi pracownicy są wysoce kompetentni i zmotywowani, a ja nie mogę się doczekać na podjęcie nowego wyzwania razem z nimi. Chciałbym podziękować BMW za cztery wspólne lata, które ogólnie były bardzo udane.

Według dalszych uzgodnień, personel może zostać zredukowany z obecnego poziomu 388 pracowników do około 250. Przyszłość zespołu pozostaje nadal niejasna, ponieważ FIA nie potwierdziła jeszcze jego miejsca w stawce na sezon 2010. Przejęcie ekipy przez tak wiarygodną osobę, jak Peter Sauber, powinno jednak ułatwić sprawę.

-----------------------------------------------------------------

FIA ogłosiła, iż zespołowi Sauber zostało przyznane miejsce w przyszłorocznej stawce Formuły 1, kładąc kres miesiącom niepewności odnośnie przyszłości ekipy, której dalszy los nie był znany od lata tego roku, kiedy to BMW zdecydowało się wycofać w F1.

Pierwotna umowa ze spółką inwestycyjną Qadbak okazała się problemowa, zwłaszcza że nadeszła ona zbyt późno, by zapewnić starty teamu w sezonie 2010, jako że trzynaste miejsce zostało wcześniej przyznane ekipie Lotus F1 Racing.

Jednakże dzięki decyzji Toyoty o wycofaniu się z F1, pojawiła się szansa powrotu Saubera do rywalizacji i nadzieja jeszcze bardziej wzrosła, gdy ostatecznie zespół z Hinwil przejął jego poprzedni właściciel – Peter Sauber po tym, jak umowa z Qadbak nie wypaliła.

Po rezygnacji Toyoty z miejsca w stawce, FIA potwierdziła dzisiaj, że zgłoszenie Saubera o przyjęcie do mistrzostw świata zostało pozytywnie rozpatrzone, co oznacza udział tej ekipy w przyszłorocznych zmaganiach Formuły 1. FIA poinformowała BMW Sauber AG, że ich wniosek o uczestnictwo w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA w sezonie 2010 został zatwierdzony – czytamy w oświadczeniu federacji.

Zależnie od podpisania porozumienia Concorde Agreement, BMW Sauber otrzyma trzynaste miejsce w mistrzostwach, zajmując wakat po Toyocie. W ciągu ostatnich tygodni FIA ściśle współpracowała z FOM oraz zespołami i jesteśmy wdzięczni za pomoc w osiągnięciu najlepszego możliwego rozwiązania dla sportu.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-12-04 04:31:10

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Choć FIA w podsumowaniu decyzji podjętych przez Światową Radę Sportów Motorowych nie wspomniała nic na temat prośby zespołu BMW Sauber o zgodę na zmianę nazwy, to jednak wygląda na to, że wydana została na to zgoda.

Tak przynajmniej twierdzi serwis AUTORSPORT, który poinformował dzisiaj, że choć prośba szwajcarskiej ekipy spotkała się z pozytywną odpowiedzią ze strony ciała zarządzającego Formułą 1, to jednak przedrostek "BMW" oficjalnie zniknie z nazwy teamu z Hinwil dopiero po zakończeniu sezonu 2010.

Po wycofaniu się BMW z tego sportu pod koniec ubiegłego roku, zespół trafił z powrotem w ręce poprzedniego właściciela – Petera Saubera, jednak ze względu na komercyjne kwestie związane z umową Concorde Agreement, szwajcarska ekipa utrzymała nazwę BMW Sauber F1 Team, a jej tegoroczny samochód otrzymał oznaczenie BMW Sauber C29, choć jest już napędzany silnikiem Ferrari.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Zespół Sauber potwierdzi dzisiaj, że zgodnie z ostatnimi doniesieniami Nick Heidfeld zastąpi ze skutkiem natychmiastowym Pedro de la Rosę. Niemiec powróci więc do startów już w tym sezonie, jako partner Kamuiego Kobayashiego w ekipie z Hinwil.

Szef zespołu Peter Sauber powiedział: To była bardzo trudna decyzja do podjęcia dla mnie, jako szefa zespołu i chciałbym podziękować Pedro za jego profesjonalizm. Zatrudniając Nicka zyskujemy kierowcę, którego znamy niezwykle dobrze – pomoże on nam w dalszej ocenie potencjału naszego samochodu.

Pedro de la Rosa: Jestem zaskoczony decyzją zespołu, ale szanuję ją i chciałbym życzyć wszystkim powodzenia w pozostałej części sezonu. Moim zamierzeniem są nadal starty w Formule Jeden w sezonie 2011.

Nick Heidfeld: Czekam jak szalony na możliwość powrotu do ścigania się w dobrym samochodzie w Formule Jeden począwszy od Grand Prix Singapuru. Po ostatnich miesiącach jestem nawet bardziej zmotywowany, niż kiedykolwiek wcześniej. Dla mnie jest to jak powrót do domu, jako że ścigałem się w sumie przez siedem lat w barwach zespołu z Hinwil. Bez wątpienia będę się od razu czuł jak w domu i to powinno mi pomóc w zaznajomieniu się z samochodem możliwie jak najszybciej. Chciałbym podziękować Peterowi Sauberowi za wiarę we mnie.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2021 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6887
Ciekawy ruch Saubera . Powinien być na korzyść bo chyba jednak akcje Haidfelda stoją wyżej do Pedro de la Rosy zobaczymy czy niemiec nie zastygł i będzie lepszy od Kobayashiego .

Praca trenera jest jak molo , zawsze kiedyś się kończy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BoguslawR Informatyk Sklepu Administrator
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 996 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6756
Wiecie co, będzie już 7 Niemców w stawce

Co ja kotuję? - http://imgur.com/M4Q9b 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
a tylko jeden Polak i jeden Rosjanin - słaba proporcja

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Usunięty przez Pippo za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Street jak zacząć.

Następny temat

Karting - "bolidy" Roberta Kubicy :)

WHEY premium