SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ENTEZOPATIA??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 239
Obydwaj podobno są dobrymi lekarzami. Specjalista od medycyny sportowej, u którego byłem prywatnie, od razu doradził mi blokadę. Odmówiłem. Drugi lekarz, u którego byłem ostatnio i o który pisałem, najpierw zdiagnozował to jako naderwanie przyczepów ścięgien, a teraz po miesięcznej przerwie stwierdził, że to początek zwyrodnienia. Wcześniej zalecił mi oszczędzanie kończyny i fizykoterapię. Niestety po dwóch seriach zabiegów oraz całkowicie biernym trybie nie poczułem nawet najmniejszej różnicy. Teraz zalecił leczenie przez ruch i ćwiczenia w odciążeniu.

Na tym etapie chodzi mi tylko o zdiagnozowanie tej kontuzji. Tyle że człowiek będzie łaził, załatwiał, płacił i dalej g**** będzie wiedział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Cóż Ci tu odpowiedzieć?

Serie zabiegów fizykoterapii to już przeżytek. Leczenie uszkodzenia ścięgien trwa najczęściej miesiące. 2, 3x w tygodniu praca z fizjoterapeutą i stopniowy powrót do aktywności sportowej. Tak się to robi w cywilizacji.

Na wskutek defektu biomechanicznego czy też innych chorób może dojść zarówno do przeciążania ścięgien jak i zwyrodnienia stawu. Także żadnej sprzeczności tu nie widzę. Ortopeda może i dobry ale trochę zacofany (na podstawie tego co mówisz).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Entezopatia

Następny temat

czy jest sens?

WHEY premium