SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dana White planuje start Zuffa Boxing w październiku. Ma to być nowy model rywalizacji w boksie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Gregg DeGuire/WireImage

Dana White planuje start Zuffa Boxing w październiku. Ma to być nowy model rywalizacji w boksie

O powstaniu organizacji boksu pod szyldem UFC mówi się już od kilku lat, ale wciąż brakowało konkretów. Podczas spotkania z mediami w środę, prezydent UFC, Dana White ogłosił, że zrobił duży krok w kierunku powstania Zuffa Boxing.

Dana White potwierdził raport Mike’a Coppingera, że rzeczywiście zatrudnił pewną osobę, której imię i nazwisko nie jest znane, do utworzenia pierwszej dywizji boksu. Choć nie ujawnił nazwiska tej osoby, wspomniał, że październik to docelowe ramy czasowe na start Zuffa Boxing.
https://twitter.com/MikeCoppinger/status/1154125163492827136

Dana White
„Mam nadzieję, że będzie to październik. Będzie siedział w swoim biurze w październiku. Buduję teraz jego biuro. Wkrótce to się stanie i mam nadzieję, że będzie nad tym siedział i pracował w październiku”.


White miał już do czynienia z boksem, kiedy został współpromotorem pojedynku bokserskiego między niepokonanym mistrzem Floydem Mayweatherem a byłym mistrzem UFC w wadze piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem. Walka ta została nazwana „The Money Fight” i pokazała, jak bardzo White jest chętny do wejścia w świat boksu.

Szef UFC powiedział, że nowe przedsięwzięcie nie będzie czymś na zasadzie zawodników MMA próbujących swoich sił w boksie, ale raczej nową organizacją boksu – sportu, który zdaniem Dana White’a wyraźnie wymaga naprawy. White wyrażał niezliczoną ilość razy swoją frustrację w związku z tym, że nie sądzi, aby najlepsza walka w boksie była tą najlepszą, co było widoczne na przykładzie trio wagi ciężkiej Deontaya Wildera, Anthony’ego Joshua i Tysona Fury.

Dana White
„Mam zamiar przełamać obecny model i odbudować go. Aktualny model jest zepsuty, wszyscy o tym wiemy. Każdy to wie. Nie musisz być **** naukowcem, aby to zrozumieć. Model jest zepsuty, trzeba go naprawić, a my zobaczymy, czy to ja jestem tym, który tego dokona „.


White dodał, że poświęcił czas na to nowe przedsięwzięcie, badając biznes i spotykając się z niemal wszystkimi w świecie boksu. Do tej pory nie ujawnił zbyt wielu konkretów, ale wydaje się, że do końca roku dowiemy się o wiele więcej.

Dana White
„Słuchajcie, powiedziałem wam rok temu, jakkolwiek dawno temu – dwa lata, nie pamiętam – ale powiedziałem, że wchodzę do boksu. Nie spieszyłem się, odrobiłem pracę domową. Spotkałem się dosłownie z każdym, kto jest tam kimkolwiek. Nadchodzi jeszcze kilka kolejnych spraw. Mam spotkanie z kilkoma facetami z Anglii, z którymi rozmawialiśmy i spotkaliśmy się z pozostałymi. Każdy chce z nami pracować. Każdy chce być tego częścią, wszyscy byli bardziej podekscytowani i otwarci niż się spodziewałem i czuję się dość optymistycznie pod tym względem”.


Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej poznania tego, czym będzie Zuffa Boxing i startu tej organizacji. Najbardziej interesująca jest kwestia zmiany istniejącego modelu rywalizacji bokserskiej. O tym, czego będą dokładnie dotyczyły te zmiany dowiemy się prawdopodobnie w październiku lub pod koniec roku.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kevin Lee jest otwarty na rewanż z Michaelem Chiesa

Następny temat

Jon Jones jest chętny przyznać Thiago Santosowi pojedynek rewanżowy

WHEY premium