SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długotrwały brak snu, co sie moze wydarzyc?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Pomyślałbym, że to troll jakiś, ale na forum jest już 3 lata. Może Ty chłopie jakiegoś krzywego kwasa przyjąłeś i do teraz Cię trzyma? Skąd ten *****ny pomysł i po co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 462 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12181
Żeby zdechnąć najbardziej bezbolesny sposob, nie mam odwagi na powieszenie sie czy inne takie drastyczne sposoby.

Na chvj mi podpis?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Kretynów jednak nie sieją...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może mu bana dać to pojdzie sobie spać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 948
Ostatnimi czasy sypiam po 4-5h dziennie.
Na początku chodziłem jak nieżywy,bo normalnie zawsze spałem po jakieś 7-8 godzin.
Jednak to już trwa około 3 tygodniu i zdążyłem się przyzwyczaić.Nie jestem śpiący,ani nic mi nie jest.
Czy mogą być tego jakieś uboczne skutki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 948
może ktoś rozwinąć myśl pana nade mną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
Pozwolę sobie rozwinąć myśl Pana nad Panem. Otóż niedobór snu w krótszej perspektywie powoduje osłabienie koncentracji, problemy ze skupieniem się, twórczym myśleniem, spowolnienie reakcji. Jeśli już mówimy o długotrwałym niedosypianiu to powoduje to szereg problemów zdrowotnych, osłabienie organizmu, jego układu immunologicznego, wzrost ryzyka zachorowania na różne choroby, np. cukrzyce, podwyższone ciśnienie, może prowadzić do depresji. A długotrwały brak snu o jakim pisze autor tematu to już, oprócz wyżej wymienionych, problemy pod kopułą wszelakiej maści, psychoza, halucynacje, uczucie nietrzeźwości, osłabienie libido, mięśni, zapaść, aż w końcu zgon. Dziękuję za uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
Dodam jeszcze tak od siebie, ze u mnie niedosypianie albo zarwanie nocy powoduje problemy z oczami. tj. zaczerwienienie, ból, pieczenie, wrażenie osłabienia widzenia, a ze mnie to denerwuje to zawsze staram sie miec w pogotowiu jakies krople. Ale wiem ze nie kazdy tak ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2 x nie spalem po bite 5/7 dni. Pierwszy raz w pewnych sytuacjach gdzie musialem byc na oriencie i caly czas sie cos dzialo. Drugi raz byl spowodowany stresem, gdzie nie spalem cale 5 dni, nie jadlem, bo zabilo to apetyt schudlem wtedy 18kg w 5 dni... Pamietam ze mialem halucynacje, dosc spore, bardzo realne, stan depresyjny, potrafilem czuc dym a nie bylo nigdzie ognia czy pozaru, tracilem rownowage, bylem bardzo skonany i mialem zaburzenia mowy , jak rowniez logicznego myslenia, wszystko zajmowalo mi duzo czasu i bardzo meczylo. Co innego jak nie spisz, bo np jestes w jakis formacjach czy na misji, inna bajka niz taka jak nie spisz, bo to stres albo nie mozesz zasnac z przyczyn zdrowotnych, to jest najbardziej niebezpieczne. Nie polecam prowadzic pozjazdow mechanicznych, moze skonczyc sie tragicznie. Zapomnialem dodac ze oslabione widzenie mialem i orientacje w terenie.



Zmieniony przez - kult w dniu 2012-05-22 17:35:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny ból pleców

Następny temat

Sennośc/Zmeczenoe / brak witamin ?

WHEY premium