Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
prosba do Thomasa
wykasuj z tytułu postu ten znak zapytania miedzy wykrzyknikami
...
Szacuny 2 Napisanych postów 1088 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6093
no w sumie to może go nie być bo nawet jak Cracovia nie przyjedzie do Polkowic to bedzie 3:0
...
Cracovia gromi, Cracovia awansuje!

Cracovia Kraków po 20 latach wraca do piłkarskiej ekstraklasy! W rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pokonała w Polkowicach miejscowy Górnik 4:0 (1:0).

Przed tygodniem drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Stawowego wygrała na własnym boisku również 4:0.

Górnik Polkowice, który w ostatnim sezonie występował w ekstraklasie, jedynie w pierwszych minutach spotkania rewanżowego był dla Cracovii równorzędnym przeciwnikiem. Drużyna z Krakowa wygrała gładko, a przed jeszcze wyższą porażką uchronił gospodarzy bramkarz Jacek Banaszyński.

Popularne "Pasy" objęły prowadzenie w 31. minucie. Na listę strzelców wpisał się nieobecny w pierwszym meczu Marcin Bojarski. Skrzydłowy krakowskiej drużyny otrzymał dobre podanie z głębi pola od Piotra Bani i z 10 metrów przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Banaszyńskim.

Strata gola całkowicie odebrała zawodnikom Górnika chęci do gry. Cracovia zyskiwała coraz wyraźniejszą przewagę. Kolejne bramki dla gości były tylko kwestią czasu.

W 50. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Przytuła, który strzałem do pustej bramki wykończył ładną, koronkową akcję Arkadiusza Barana i Piotra Bani.

Trzeciego gola zdobył po dośrodkowaniu Przytuły rezerwowy Łukasz Szczoczarz, a wynik spotkania ustalił na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Krzysztof Przytuła.

Cracovia jest trzecią, po Pogoni Szczecin i Zagłębiu Lubin, drużyną, która w tym sezonie wywalczyła awans do ekstraklasy. I ligę opuszczają Widzew Łódź, Świt Nowy Dwór i Górnik Polkowice.