SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co poniżej 10% sadła?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
zalezy co masz na mysli mowac suple termogenne..

jesli chcesz znac mechanizm dzialania johimbiny, prosze -> https://www.sfd.pl/temat153102/

w praktyce najczesciej przy stosowaniu 'mocniejszych suplementow' opartych na efedrynie/johimbinie notuje sie przyspieszona akcje serca i wzrost cisnienia tetniczego.. zwlaszcza w poczatkowym okresie stosowania... dlatego ktos kto decyduje sie na takie wspomaganie powinien cechowac sie przede wszystkim dobrym zdrowiem i... spora doza rozsadku..

jakkolwiek nie zachecam do stosowania tego typu wspomagaczy, mysle jednak ze nalezy wspomniec ze samo schodzenie ponizej pewnej granicy tluszczu jest niezdrowe.. moze nawet bardziej niz owe wspomagacze..


edit:
nie jest to regula ale jesli chodzi o johimbine to u kobiet 'zwykle' /kwestia rozlokowanie receptorow/ pomaga ona w spalaeniu tkanki tluszowej szczegolnie na udach i posladkach.. wiec ;)


Zmieniony przez - v3gas w dniu 2006-03-21 15:06:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 198
Witam ponownie :)

WSTĘP

Wyciągam temat z czeluści forum, bo znalazłem pewin sposób na rozwiązanie problemu, o którym mowa w tym topicu. Nie wiem na ile jest to rozwiązanie uniwersalne, i czy ma jakieś racjonalne podstawy, ale informuje co następuje :) Otóż pod wpływem edukacyjnym Tyki a także innych specjalistów na forum (Grasik, Seewy ukłony) postanowiłem wystąpić w roli królika doświadczalnego i przeprowadzić na sobie pewin eksperyment. Nie ukrywam, że podchodziłem do całości przedsięwzięcia z pewną nieśmiałością ;) bałem się bowiem o dotychczasowe rezultaty, kto jednak nie ryzykuje ten nie zostaje wiceministrem sportu )) albo i mnistrem edukacji ) Ale wracając do rzeczy.

DIETA

Mimo cyklu redukcyjnego na okres trzech tygodni postanowiłem dość drastycznie zwiększyć ilość spożywanych kalorii choć absolutnie nie zwiększać ilości spożywanych węgli. Postanowiłem również spożywane posiłki rożłożyć jeszcze częściej. W związku z tym podniosłem ilość spożywanych kalorii do około 4000 - 4300 kalorii dziennie, jednocześnie spożywając około 14 - 15 posiłków dziennie (średnio co godzinę) zgodnie z ogólnieznanymi zasadami prezentowanymi na forum. Wszystko po to by w maksymalny, ba ekstremalny sposób przespieszyć metabolizm. To był krok pierwszy - dość kłopotliwy (niemal upierdliwy) ale z drugiej strony przyjemny - ciągle krucafuks jadłem :)

TRENING

W tej drugiej niezwykle istotnej części również wprowadziłem istotne korekty. Całkowicie zrezygnowałem z aerobów - wiem na redukcji brzmi niemal jak herezja W zamian niemal wyłąćznie inensywny trening interwałowy (ok 15 minut - i o krok od zawału) oraz raz w tygodniu TABATA - absolutnie odradzam jeżeli nie mamy w pobliżu respiratora i wiaderka. Do tego trening siłowy ale aż cztery razy w tygodniu - choć zaledwie po 30-40 minut - trening niemal masaowy - to zgodnie z wtycznymi: większa masa ->więcej jedzenia -> szybszy metabolizm)

SUPLEMENTACJA

Praktycznie bez zmian, jedynie przestałem brać lecytynkę, bo się skończyła :) natomiast dodatkowo wlewałem w siebie wapno i magnez

EFEKTY

Po trzech tygodniach takich działań mogę powiedzieć śmiało, że dałem radę. Spaliłem tłuszcz z dolnej cześci brzucha i mogę paradować po deptakach :) O dziwo zminiły się nieco wymiary i o ile pozimom sadła pozostał praktycznie nie zmieniony ->wahnięcie o 0,2% do góry o tyle zmieniły się obwody brzucha - minimalnie w dół, i klatki dość znacznie, jak dla mnie, w górę. Nie zminieła się ręka cholerny świat )
Generalnie jestem zadowolony.

WNIOSKI

Tutaj mam zagwozdkę. To był jak napisałem na poczatku komplenty eksperyment, a zasadzie powołania naszej piłkarskiej repreznetacji. Zrobiłem bałagan z nadzieją, że coś z tego wyjdzie. I faktycznie wyszło.:) Dlaczego nie do końca potrafię uzasadnić. Może to fart pierwszego eksperymentu domorosłego naukowca :) Absolutnie nie wiem czy takie działania mogą mić szersze zastosowanie czy sprawdziły się tylko u mnie, dlatego zalecam daleko idącą ostrożność gdyby ktoś chciał skorzystać z takich rozwiązań i uważne śledzenie zachowań własnego organizmu.
Pomysł oddaję pod osąd bardziej doświadczonych forumowiczów i jestem otwarty na wymianę uwag, doświadczeń i płynów ustrojowych )

pozdrawiam

(...)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma czego uzasadniać - to samo pisze od miesięcy albo i od lat - > zwiększenie spożycia + zwiększenie intensywności i częstości wysiłku = drastyczne zmiany w sylwetce

jedyny błąd jaki popełniłeś to zakończenie tego po 3 tygodniach, powinieneś to kontynuować przez 3-4 miesiące, z tym że zmniejszając liczbę posiłków do racjonalnej (co 2 godziny) i zwiększając stopniowo spożycie kalorii

podejrzewam że gdybyś kontynuował efekty byłyby znakomite
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
Piszesz zeby zwiekszyc intensywnosc i spozycie kalorii. Tyle ze jak trenuje 4 razy w tyg na silce to nie bede nic dokladal wiec moje pytanie brzmi: jakie cwiczenia pobudzajace wyrzut testosteronu (czyli aeroby niet zreszta nie lubie) mozna dolozyc w inne dni? HIIT, sprinty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma to nic wspólnego z wyrzutem testosteronu

większe spożycie + większy wydatek energetyczny = wieksze straty energii + mniejsza skłonność do utrzymywania zapasów tłuszczu

w skrócie - bilans energetyczny podobny, ale na dużo wyższym pułapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 152 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3655
A ja jestem za aerobami. U mnie sie swietnie sprawdzily, przy pomocy Joggera i supli, dieta tez byla ale nie rygorystyczna, spadek 15 kg w ciagu 3 miechow. Cholernie duza nadwage mialem.

If ignorance is bliss than I am very blessed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aeroby, HIIT, Tabata, trening siłowy, dieta, itp. itd. - wszystko to są narzędzia które prawidłowo stosowane dają efekty. Żadne generalnie nie jest lepsze od innego, tak jak generalnie piła nie jest lepsza od młotka dopóki nie określimy co chcemy danym narzędziem zrobić i jeszcze dodatkowo musimy wiedzieć jak się nim posługiwać

czasem dla kogoś kto nie jest w stanie obsłużyć bezpiecznie piły lepszy jest młotek, choć mniej wydajny

stąd osoby silniej otłuszczone powinny się skupiać na aerobach a nie na HIIT'cie dopóki nie nabiorą kondycji i nie zejdą z % tkanki tłuszczowej do rozsądnego poziomu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 152 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3655
aeroby, HIIT, Tabata, trening siłowy, dieta, itp. itd. - wszystko to są narzędzia które prawidłowo stosowane dają efekty.

Dobrze ze to widzisz. A myslisz dlaczego jest tyle pytan do was, znawcow tematow?

Ja od dwoch dni robie experyment z aerobami, tzn. haert rate ze 125 podwyzszam do 165 przed 1-2 max i zjazd do 125-130 przez nastepne 3.4 min i tak przez godzine. Po cwiczeniu suple z kawa i bialkiem.

CO o tym myslisz Tyka? Odpowiesz czy gdzis mnie wyslesz abym czegos poszukal?

If ignorance is bliss than I am very blessed

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to co robisz to rodzaj interwałów a w ich przypadku treningi dłuzsze niż 20-30 minut nie są wskazane

swoją drogą gdybyś skorzystał z wyszukiwarki to bys to znalazł, plus tysiące innych ciekawych rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 152 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3655
Czyli lepiej jechac godzine ze stalym tetnem 125 ?

Pamietasz?
"Każda odpowiedź na to pytanie może okazać się zarówno prawdziwa jak i fałszywa - organizm jednej osoby zniesie to doskonale, a organizm innej zareaguje silnym katabolizmem. jedyna metoda aby to sprawdzić to spróbować stopniowo dochodzić do takiej dawki HIIT'u i aerobów i patrzyć co się dzieje."

Ciekawe jest to ze w ciagu tych dwuch dni 1.5 kg mniej, uwazam co zjadam ale bez diety. Caly czas suple. Niezdrowo?

Dzieki.

If ignorance is bliss than I am very blessed

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak dlugo sie buduje mase mięsnową?

Następny temat

Jak zmasować?,88kg 195cm.

WHEY premium