SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jest przyczyną bólu łydki?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25
Ostatnio byłam u lekarza w związku z utrzymującym się już około 3 miesiące bólem w łydce podczas ćwiczeń, który pojawia się gównie kiedy skaczę lub biegam. Lekarz ten podejrzewa zapalenie okostnej ale zalecił mi żebym zasięgnęła porady trenerów/osób zajmujących się sportem. A więc ból ten pojawia się w dolnej części lewej łydki tuż przy piszczelu, boli również podczas ucisku. Nie boli natomiast kiedy chodzę i wykonuję codzienne czynności. Noga nie jest spuchnięta ani zaczerwieniona, nie wyczuwam również nic pod skórą, stąd moje pytanie co to może być, czy ktoś się kiedyś spotkał z czymś takim? Dodam tylko, że uczęszczam na takie same zajęcia już od pond 1,5 roku i wcześniej nic takiego nie miało miejsca.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Ponieważ lekarz był na zwolnieniu dopiero dzisiaj byłem na badaniu dopplerowskim. Tak jak podejrzewałem żadnych żylaków nie mam...

Żyły bez zakrzepicy i cech refluksu.

Chcąc nie chcąc (praca) nie miałem ostatnio czasu na praktycznie żadną aktywność fizyczną i ogólnie przestałem zwracać na to uwagę (sprawdzać czy jeszcze boli :) ) i dzisiaj przed wizytą dotykałem to miejsce, to już nie boli :) Będę obserwował i jak uda się złapać wyraźną korelację np. z aktywnością fizyczna, to napiszę.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.



Zmieniony przez - zys w dniu 2017-02-06 13:26:03

Zmieniony przez - zys w dniu 2017-02-06 13:26:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 174 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7050
Boli miejsce dookoła kości piszczelowej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25
Nie, tylko po wewnętrznej stronie piszczela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 174 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7050
Kiedyś miałem coś podobnego od zbyt częstego biegania po asfalcie/betonie w gównianych butach.Ale wtedy ból był po obu stronach kości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
AnnaSi
A więc ból ten pojawia się w dolnej części lewej łydki tuż przy piszczelu, boli również podczas ucisku. .


Pokaż na jakimś przykładowym zdjęciu gdzie dokładnie odczuwasz te dolegliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25
Ból pojawia się właśnie w tym miejscu, tylko tak jak mówiłam na lewej łydce.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Można podejrzewać że przyczyną bólu spowodowana jest przez nieprawidłowe napięcie w rotatorach wewnętrznych stawu skokowego mięsień piszczelowy tylny i zginacz długi placów poprzez powięź międzykostną głęboką goleni. Miałaś kiedyś skręcony staw skokowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25
Nie, nie miałam, akurat nie w tej nodze :) Jeżeli jest to to o czym mówisz to co można z tym zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej oraz pracy na tkankach miękkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Wszedłem na forum, żeby poszukać odpowiedzi na to co mi jest i mam dokładnie to samo! Ból przy ucisku we wskazanym na rysunku miejscu.

Zaczęło się jakieś 2-3 m-ce temu. Ból jest taki jakbym miał porządnego siniaka, ale siniaka nie widać. Próbowałem dopasować przedmioty z najbliższego otoczenia w które mógłbym uderzyć, ale nic nie pasuje na tej wysokości, no i na skórze nie ma śladu. Dostałem niedawno maść od dermatologa na inne schorzenie i smarowałem nogi w niedalekiej okolicy piszczeli i dostrzegłem, że bardzo podobnie boli mnie także prawa noga, ale w mniejszym natężeniu i także z przodu piszczela. Ból tylko przy ucisku, teraz lewa noga (nie wiem czy od tego codziennego uciskania tego miejsca) zaczęła mnie także boleć podczas schodzenia ze schodów.

Byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego i powiedział, że mam żylaki... Twierdził, że widzi fioletowe miejsca pod skórą. Aż skonsultowałem się z żoną ale oboje nic takiego tam nie widzimy. Dał skierowanie na USG Dopplerowskie. Myślę, że ta wstępna diagnoza jest błędna. Udało Ci się ustalić przyczynę?



Zmieniony przez - zys w dniu 2017-01-23 19:03:05

Zmieniony przez - zys w dniu 2017-01-23 19:03:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nawet jeśli ma być błędna wykonaj tego dopplera skoro masz skierowanie bo to dość poważne sprawy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból mięsnia czworobocznego po ćwiczeniach.

Następny temat

Zawroty głowy

WHEY premium