SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chuck Liddell - wywiad

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Wywiad z Chuckiem Liddellem.

Źródło: http://www.boxingtalk.com/


____________________________________




Boxingtalk ostatnio spotkał się mistrzem wagi półciężkiej UFC i przyszłym członkiem galerii sław, Chuk'iem 'The Iceman' Liddell'em, by porozmawiać o jego bardzo oczekiwanym rewanżu z Quinton'em "Rampage" Jackson'em. Liddell mówi zarówno o znokautowaniu Rampage jak i Mirko Cro-Cop'a. Nie chcecie chyba również przegapić tego, co powiedział o porażce Wanderlei'a Silva z Dan'em Henderson'em i ewentualnej walce Liddell'a z Fedorem Emelianenko.

Jak idzie Chuck?
CL: Dobrze. Dopiero, co wyzdrowiałem, ale czuję się naprawdę dobrze i jestem w dobrej formie. Jestem w bardzo dobrej formie po dziewięciu tygodniach odpoczynku, więc jest OK.

Wiem, że przeszedłeś paskudne zapalenie płuc. Zwalczyłeś je całkowicie, czy jeszcze odczuwasz jakieś dolegliwości?
CL: Tak, czuję się dobrze. Właśnie byłem na ostatniej wizycie kontrolnej u lekarza. Zrobił mi prześwietlenie i inne... Chciał się upewnić, że wszystko się wyczyściło, a że wszystko wyglądało dobrze, to się naprawdę ucieszył.

Wracasz do treningów. Jak one przebiegają i jak się po nich czujesz?
CL: Doskonale. Jak mówiłem, czuję, że jestem w doskonałej formie po 9 tygodniach odpoczynku.

Wygląda na to, że będziesz walczył z Rampage 26 maja. Czy możesz to potwierdzić?
CL: Tak myślę. Myślę, że mają to dzisiaj ogłosić. Tak mi powiedzieli. No.

Chciałeś tego rewanżu od dłuższego czasu. Jakie to uczucie, wiedzieć, że ostatecznie do tego dojdzie?
CL: Chłopie, wspaniałe uczucie. Czekałem na to. Rampage, to twardy facet i lubię go, ale nie mogę się doczekać by wyjść i go znokautować.

Co musisz zrobić, by wynik walki był odmienny niż poprzednio?
CL: Wiele się sprowadza do treningu, przygotowań i determinacji. Myślę, że teraz jestem zupełnie innym fighterem i znacznie się rozwinąłem. Myślę, że tym razem będzie miał wiele problemów w walce ze mną.

Rampage chciał mieć jeszcze jednego albo dwóch przeciwników przed walką z tobą. Czy jesteś zadowolony z tego, że będzie twoim następnym przeciwnikiem?
CL: Tak, jestem zadowolony. Tak to działa. Zawsze pozwalałem im wybierać dla mnie przeciwnika i nigdy nie odmówiłem walki. Jeśli potem będzie chciał kilku przeciwników i znowu zechce ze mną walczyć, ciągle będę do dyspozycji.

Masz 37 lat. Jak długo jeszcze możesz walczyć na tym poziomie?
CL: Cóż, mam nadzieję, że jeszcze trochę. Popatrz na Randy'ego, ciągle dobrze mu idzie. Powrócił i zdobył tytuł w wadze ciężkiej. Zobaczymy. Lubię walczyć, robić to, co robię. Tak długo jak moje ciało dobrze reaguje i razem z John'em będziemy uważać, że reaguje dobrze, tak długo będę walczył.

Oglądałeś pojedynek Wanderlei Silva vs Dan Henderson? Jak bardzo jesteś rozczarowany jego przegraną mając na uwadze, że mógł być twoim następnym przeciwnikiem?
CL: Cóż, wiesz, byłem rozczarowany. Myślę, że to mogła być wielka walka, walka, którą można by było nieźle wypromować, ale jak już powiedziałem, znokautowałbym go w pierwszej rundzie za każdym razem, kiedy byśmy walczyli. Po prostu moje uderzenia są dla niego za mocne. Musiałby iść ze mną na wymiany, bo nie ma żadnych obaleń. Został znokautowany dwa razy pod rząd. Dan Henderson, to znakomity fighter i wspaniały facet, ale on jest z wagi 185 funtów. Dan ma dobry prawy (overhand right) i niezłą siłę, więc wszystkim mówiłem, że będzie dla Wanderleia problemem.

Wiem, że nie wybiegasz w przyszłość poza walkę z Rampage, ale największą walką, w jakiej mógłbyś walczyć byłby pojedynek z Cro-Cop'em. Jak myślisz, jak ta walka by wyglądała?
CL: Myślę, że mógłbym go znokautować. Oglądałem jego ostatnią walkę i może był trochę nie w formie, czy coś, ale jeśli by walczył tak jak w tej walce, to myślę, że mógłbym go powalić.

Czy jest możliwe, że w przyszłości Chuck Liddell pojawi się w wadze ciężkiej?
CL: Cóż, jest to możliwe. Pewnie. Fedor jest uważany za najlepszego ciężkiego na świecie. Wielu ludzi umieszcza go w rankingu na pierwszym miejscu, oglądałem jego walki i myślę, że pasuje mi jako przeciwnik. Jest ode mnie trochę niższy, jego waga na ważeniach oscyluje w okolicach 230 funtów, a ja bym wyszedł do walki ważąc jakieś 218, więc miałby przewagę około 15 funtów, ale to nie jest dużo.

Co sądzisz o UFC 68?
CL: Myślę, że było całkiem dobre. Dobrze poszło. Myślałem, że kilku zawodników mogło lepiej walczyć niż to pokazali, ale w sumie, było dobre show. Randy po prostu pokazał determinację. Jest wytrwały i ciągle naciska. Jeśli pozwoli mu się na to, to cię pokona.

Matt Hughes w kilku walkach odszedł od swojego stylu zapaśniczego, bo strasznie chciał kogoś znokautować. Czy nadejdzie kiedyś taki dzień, zobaczymy Chuck'a Liddell'a porzucającego swoje uderzeanie i dążącego do poddań?
CL: Bardzo lubię nokautować ludzi (śmieje się). Jeśli mam kogoś w pozycji do poddania, to czasem się zdarza, że próbuję tego, wiesz, trenuję to. Trenuję poddania od 9 lat. Jeśli ktoś daje sposobność, biorę to. Miałem poddanie na początku mojej kariery, to była naprawdę wczesna walka. Miałem zwarcie z przeciwnikiem i ciągle uciekał, by nie oddać mi pleców. Uderzyłem go kolanem w nogę, więc nie chciał już więcej dostawać kolanem i oddał mi plecy, więc zadusiłem go od tyłu ze stójki. Nie poluję jednak na to, ale jeśli jest sposobność, to z niej korzystam. Robię to, w czym jestem bardzo dobry. Uderzam i jestem dobry w ucieczkach z parteru, po obaleniach. Chcę uderzać.

Rampage jest znany ze slamów i walki w parterze. Myślę, że z powodu twojego uderzania, wielu ludzi zapomina o twoich znakomitych umiejętnościach zapaśniczych. Czy w ogóle boisz się, że ta walka może się rozegrać na ziemi?
CL: Nie sądzę, że będzie w stanie mnie obalić. Jeśli popełni się błąd, to można zostać obalonym. Myślę, że jeśli mnie obali, to szybko powrócę do stójki. Nie boję się tego zbytnio. Myślę, że dojdzie do tego, że będzie musiał pójść ze mną na wymiany. Sprowadzi się to do tego, kto uderza mocniej i kto trafi lepszym ciosem.

Ostatnio pokonałeś Tito Ortiz'a i wygląda na to, że usunąłeś go z drogi. Będzie walczył z Dana White 24 marca. Komu kibicujesz w tej walce?
CL: Wiesz, mam nadzieję, że Dana dobrze sobie z nim poradzi. Tito naprawdę nie uderza tak mocno, by skrzywdzić Dana. Dana potrafi ładnie uderzyć. To są zupełnie odmienne sprawy: boks, kickboksing, MMA. Do każdej z tych dyscyplin trzeba trenować inaczej. Myślę, że ludzie nie łapią tego, ale jeśli weźmiesz naprawdę dobrego boksera i wystawisz do ringu kickbokserskiego, to będzie mu ciężko boksować. Ma prawdopodobnie znacznie lepsze ręce niż kickbokser, ale gdy zacznie otrzymywać kopnięcia w nogi i dystans się zmieni, to nagle cały timing znika. Tak samo jest z zapasami. Trzeba zmienić stójkę, by blokować zapaśnicze obalenia i to całkowicie zmienia timing w stosunku do boksu. Facet, w normalnej bokserskiej stójce, nie jest w stanie uniknąć obaleń. Wyprowadzi jeden cios i przeciwnik go zaraz powali na plecy.

Dziękuję za wywiad Chuck. Czy masz coś jeszcze do powiedzenia?
CL: Chłopie, po prostu powiedz fanom, żeby dalej oglądali walki!

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
owszem Silve mysle zeby pokonal, ale o CC i tym bardziej o Fedorze moglby pomarzyc


PS Dzieki za wywiad

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2007-03-23 21:19:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
no nie!!!!

co on pieprzy? bo już inaczej nie powiem.
ja bym rzekła że Chuck jest przy Mirco jak generał przy herosie:)
troszke chyba koleś odpłynął, albo jeszcze gorączka nie zeszła.

co do Wanda to też przegina, już to widze jak nokautuje Wanda w pierwszej rundzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Ja bym chciał zobaczyć walkę Lidella z Shogunem ale o tym nawet on sam nie mówi.
Walki z CC i Fedorem to raczej tylko gadanie Chucka.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 358 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16022
Fedora?? Proszę pana z kim jak z kim ale z nim? do walki... Trochę szacunku




"Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe."
A.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1458
Marian bo on wie ze z Shogunem moglby dostac i walka w jakis sposob jest realna :) (bo Fedora to nikt mu nie da)

Luta-livre Wroclaw.

www.luta-livre.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 563 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6575
DZIEKI DELLY

"srali muchy bedzie wiosna" - moj stary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 390 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6590
powiem tak, po tym co gada o CC i Fiedii to nasuwa się wniosek : chyba go Bóg porwał i pobił.

Nie ma "nie mogę", jest tylko "nie chce mi się".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Podoba mi się prawie wszystko, co powiedział...dobrze mówił o walce Hendersona z Silvą, o różnicach pomiędzy KB, boksem i stójką w MMA, o tym, co się stanie w walce z Rampage'm (też uważam, że ostatecznie sprowadzi się to do tego, który będzie skuteczniejszy w stójce...jak w pierwszym starciu). Ale tekst o Crocopie to już dyrdymały. O Fedorze też, ale sądzę, że ze względu na styl bardziej dla niego niewygodny byłby właśnie Mirko. Mają bardzo podobne atuty, obaj właściwie tylko na swej stójce polegają, gdy mowa o ataku. Jednakże porównując te ich najmocniejsze strony, wiadomo, że Liddell jest co najmniej 2 klasy gorszy od CC. Więc z czym do ludzi? Stójka Liddella nie jest taka znowu świetna, natomiast Crocop to światowa klasa. Fedor też by go zmłócił, ale Mirko nie dałby mu żadnych szans i wprawił w największy ambaras, bo niszczyłby go w jego własnej domenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222
po ostatnich walkach wanda jestem w stanie uwierzyc ze liddell by do zmiotl

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Jak dla mnie Lidell zawsze byłby faworytem w walce z Waldkiem...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shogun podpisał nowy kontrakt z Pride

Następny temat

Kurt Angle na temat Chucka Liddella (część wywiadu)

WHEY premium