SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Champix - lek dla chcących rzucić palenie - info

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Champix 25tbl (11tbl 0,5mg, 14tbl 1mg - zestaw startowy) powyżej 100zł,

Champix 28tbl 0,5 lub 1mg powyżej 100zł,

Champix 56tbl 0,5 lub 1mg powyżej 200zł

Champix 112tbl 0,5 lub 1mg powyżej ok. 400zł

Ceny jak na razie różnią się diametralnie (szczególnie między cenami z aptek internetowych a aptekami stacjonarnymi) – spotkałem się z ceną za Champix 56tbl 1mg 359zł.

Opisy i charakterystyki:

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/champix/H-699-PI-pl.pdf

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/champix/H-699-pl1.pdf


Zmieniony przez - krzykacz w dniu 2009-07-10 16:15:47
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
A ja od dzisiaj wcinam ów Champix. Kosztował coś koło 210zł za 56 tablet (1mg) w dużej aptece w Bydgoszczy. Mogę wrzucać notki, czy działa i jak działa, bo pewnie wszystkich trawi ciekawość podobna do mojej. ;)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Wiek / okres palenia / krótkie opisy poprzednich sposobów rzucania / dawkowanie Champix'a itp... jak najbardziej. Możesz stworzyć swoisty dziennik.

Decyzja zapadła po konsultacjach z lekarzem?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
33 lata, laska. ;)

Palę od 18tego roku życia i to palę na maksa. Teraz dobijam do dwóch i pół paczek dziennie (pracuję w domu).

Rzucałam poprzednio: raz, gdy miałam 25 lat (na dwa lata się udało - Nicorette i smakołyki stanowiły wspomaganie), w grudniu 2006 zaś na trzy miesiące (znowu z tonami Nicorette).

Z Nicorette zrezygnowałam, bo przy żuciu regulaminowego listka dziennie uszkadza szkliwo zębów niemiłosiernie.

Wareniklinę przepisała psychiatra. Trochę kręciła głową, bo uważa, że to ciut eksperyment w przypadku pacjentów psychiatrycznych, ale obiecałam, że w przypadku dziwnych zawirowań odstawię.

Oczywiście nie jestem jakimś nadzwyczajnym świrem (moją rodzinę skosiły choroby afektywne jedno- i dwubiegunowe stąd regularne poradnictwo w tym zakresie)

Dawkowanie standardowe: pierwsze trzy dni po 0,5mg, kolejne cztery 2x0,5mg, potem zaś 2x1mg.

A na razie mam zapas fajek i czekam, aż minie tydzień lub dwa. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Czekamy na regularne relacje / opisy / spostrzeżenia

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 466
Witam, ja rzucilam palenie bez wydawania dodatkowych pieniedzy na specyfiki czy kuracje antynikotynowe, palilam 9 lat.
Moze przyda sie komus sposob w jaki to zrobilam...Mianowicie: powiedzialam sobie ze ja rzadze paleniem a nie palenie mna i ja decyduje kiedy zapale a kiedy nie :)
Nastepnie zaprzestalam palenia codziennie natomiast pozwalalam sobie na papieroski tylko w weekendy i to na maxa, ile tylko chcialam. Po jakims czasie coraz mniej brakowalo mi papieroska. Palenie to nie tylko przyzwyczajenie do smaku ale takze przyzwyczajenie do gestu (palimy po jedzeniu, rano,przy piwie itd..)i uwazam ze zadne tabletki nie zastapia przyzwyczajenia do tych gestow a tylko silna wola. Brak papieroska trzeba sobie czyms wynagrodzic ja kupowalam sobie rozne smakolyki albo dobre winko mozna tez inne sposoby, jak kto woli, isc do kina za te pieniadze czy do teatru. Robic rzeczy ktorych nie robilismy wczesniej :)
Nie pale do dzis i nie mam zamiaru do tego wracac bo wokol nas i tak pelno jest trucizn po co dodatkowo sie truc. Poza tym szkoda pieniedzy bo mozna sobie za to cos innego kupic.
Prawda jest taka ze jezeli czlowiek nie chce sobie sam pomoc to zaden lekarz mu nie pomoze.
Pozdrawiam i zycze palacym byscie uwierzyli ze mozecie jezeli tylko chcecie bo wszystko zaczyna sie w Waszej glowie i kazdy jest w stanie pomoc sobie sam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 179
Ja palilam 10 lat i o 10 za duzo 50 przy alkocholu 70 fajek.Prubowalam wszystkiego nicoret w tabletkach ,nicquitin to wszystko to byl shit i wlasnie 6 miesiacy temu powiedzialam sobie nie PAPIEROS MNA ZADZIL NIE BEDZIE.Moj lekarz wypisal mi champix przez pierwszy tydzien kiedy bralam 0,5mg palilam sobie 5 papierosow maxymalnie bo za duzo palilam nie chcialam tak raptownie kiedy wykupilam drugi etap opakowanie 1 mg juz mi sie palic nie chcialo i poki co minelo 6 miesiecy jak nie pale w tym 3 mieciace bez tabletek warto je wykupic bo szkoda zdrowia i kasy pozdrawiam
2

"Nothing's gonna change destination (set be desti)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Coś więcej możesz napisać n/t tego leku?
Na podstawie własnych obserwacji...
Odnośnie działania / działań niepożądanych itp...
Jak działa / co się odczuwa przyjmując go...
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Znalazłem ten lek nieco poniżej 200zł za 56tbl:
http://www.doz.pl/apteka/p4819-Opis_Champix_tabletki_powlekane_1_mg_56_szt

Ale cena nadal wydaje się wysoka. Na jak długo starcza takie opakowanie i czy jest warte swojej ceny?

W tym sklepie w opisie leku ( http://www.doz.pl/leki/p1570-Champix ) znalazłem też ciekawe skutki uboczne: "niezwykłe marzenia senne" :)
Ktoś się spotkał z takimi objawami? :D
Jest to też opisane w ulotce do leku?

Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
update

Lek dla palaczy przyczyną samobójstw! Zabił już 39 osób!

Jak podaje serwis BBC News, gigant farmaceutyczny Pifzer zmaga się z dużym kryzysem, odkąd wyszło na jaw, że Chantix lek wspomagający palaczy w rzucaniu nałogu wywołuje samobójcze myśli, a nawet prowadzi do odebrania sobie życia!
Sprawa jest bardzo poważna. U ponad 500 osób przyjmujących Chantix dnotowano w zachowania samobójcze. 39 osób przyjmujących regularnie lekarstwo, odebrało sobie życie!

Większość badanych przypadków wygląda, jakby były wywołane stałym działaniem środka odurzającego. Osoby przyjmujące Chantix narzekają na pogorszenie nastroju i stany depresyjne. BBC News ostrzega, że u wielu osób z leczonymi chorobami psychiatrycznymi lek może wywołać nawrót choroby.

Lek dostępny jest także na polskim rynku. Przepisywany na receptę, reklamowany był jako "przełomowe odkrycie w walce z paleniem". Jak napisano na ulotce: " Chantix został specjalnie zaprojektowany tak, by łącząc się z receptorami nikotynowymi w mózgu częściowo je uaktywniał, zmniejszając tym samym intensywność występującego u palaczy głodu nikotyny oraz łagodził objawy jej odstawienia."

Niestety, to co wydawało się cudownym lekiem, okazało się niebezpieczną trucizną. Firma Pifzer wycofuje lek z Wielkiej Brytanii. Na pudełkach ostatniej serii leku pojawiły się ostrzeżenia przed niepożądanym działaniem środka.

(BBC News)
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Normalny objaw strzelanie w kolanie?

Następny temat

Wybity kciuk

WHEY premium