SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cirrus lek na katar braliście?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95228

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
Ostatnio ostro dokuczył mi katar, na wyjście do lekarza jeszcze nie miałem czasu, a w aptece polecili mi lek o nazwie Cirrus. Szukałem czegoś na jego temat w sieci, ale wyskakiwały mi jakieś linki do firmy rachunkowej czy cos w tym stylu. Wobec tego mam pytanie co sądzicie o tym leku? Braliście go może? Dodam, że uprawiam regularnie sport biegam i pływam czy mogą być jakieś przeciwwskazania, dla stosowania tego leku w moim przypadku?
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Cirrus to lek na receptę, łagodzący i leczący objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. W jego skład wchodzą dwie substancje czynne: dichlorowodorek cetyryzyny i chlorowodorek pseudoefedryny.

Działanie dichlorowodorku cetyryzyny polega na hamowaniu przemieszczania się komórek wywołujących stan zapalny i niweluje objawy alergii polegające na uwalnianiu histaminy. A także zmniejsza przepuszczalność błon śluzowych, w tym błon śluzowych nosa.
Jest pochodną piperazyny.

Chlorowodorek pseudoefedryny jest substancją stosowaną przy zapaleniu zatok, nieżycie górnych dróg oddechowych, a także przy alergicznych zapaleniach błon śluzowych nosa.
Powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa.

Lek nie może być stosowany przez osoby, które mają:
- uczulenie bądź nadwrażliwość na pochodne piperazyny, składniki aktywne leku, efedrynę i składniki wypełniające;
- problemy z nerkami,
- nadciśnienie i choroby serca,
- nadczynność tarczycy,
- jaskrę
i inne.

Lek powoduje szereg skutków ubocznych.
Do najczęściej występujących należy zaliczyć:
- zdenerwowanie,
- zawroty głowy,
- problemy ze snem,
- osłabienie,
- mdłości,
- szybsze bicie serca,
- suchość błon śluzowych.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Azycyna_500mg_a_alkohol-t912472.html#post1
https://www.sfd.pl/Dalacin_C__mozna_pic_-t311763.html#post1
https://www.sfd.pl/Tussipect-t18660.html#post1


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Jeśli nie Jesteś uczulony na skład leku nie ma przeciwwskazań. Co do działania - opinie jakie znam są pozytywne...

Dobry efekt daje zażycie 2 tabletek z rana do lekkiego posiłku, oraz 1-2 w porze późne popołudnie lub wieczór.

Na początek możesz spróbować po 1tbl.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4647
Ja moge powiedzieć tylko ze działa dobrze

Znaleziono psa - wyżeł, szara sierść. Smakował jak kurczak.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
Miałem całe zawalone zatoki (sama ropa) 1 dzień na tych tabletkach i już mi jest duużoo lepiej POLECAM

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39
Może najpierw przeczytaj ulotkę? Jest na necie dostępna na stronie tego leku cirrus.home.pl
A tak swoja drogą to z tego co tam zobaczyłem ten cirrus chyba jest trochę taki sportowy, bo maja na stronce taka gierkę gdzie się bobslejami ścigamy:) Ciekawe jaki to ma związek z samym lekiem?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
ziomek bral to mial po tym leku opisane w ulotce sajdy
nie bierz tego na noc bo nie zasniesz
ponoc dobrze pobudza
2

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Raczej pojedyńczy przypadek...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
Defakto zawiera to chlorowodorek pseudoefedryny więc można mieć po tym problemy z zaśnięciem... ale przy tej pogodzie jaka jest (dupiasta) chce mi sie tak czy siak spać...
2

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
cirrus (cetyryzyna+pseudoefedryna) bardzo dobry lek, bardzo skuteczny. Cetyryzyna w wielkim uproszczeniu działa przeciwalergicznie a pseudoefedryna obkurcza naczynia krwionośnie błony śluzowej nosa przez co działa udrażniająco. Działa długo i skutecznie. Dawkowanie: 1 tabletka rano i 1 tabl wieczorem. Nie wiecej!
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Sklad ma dobry.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Lek faktycznie pomaga ale własnie wzięłam go około 21 i efekt tego jest taki ze jeszcze nie śpię;-/ a jest 3:22 masakra,czuje się jak po wypiciu 10 kaw.Kopa ma to strasznego.Wię jesli juz brac to najlepiej rano.
5

anetka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cos o kolanie i rekonstrukcji ACL

Następny temat

SPORTOWIEC A PIZZA

WHEY premium