SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieg w miejscu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1727
Witam. Niestety wylądowałem na kwarantannie a przygotowuje się do testów do wojska i sila rzeczy nie mogę wychodzić na zewnątrz pobiegac a forme trzeba robić. W związku z tym pomyślałem o bieganiu w miejscu w mieszkaniu. Pytanie tylko jak i ile biegać aby to miało sens i nie rozwalić sobie stawów bo bieg w miejscu podobno mocno obciąża kolana?
Dzięki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Cześć!

Przede wszystkim jako osoba zajmująca nauką biegania, mogę powiedzieć, że bieganie jest dewastujące dla kolan w momencie gdy nie umiemy biegać poprawnie technicznie, czyli w momencie gdy biegamy na piętę (próbujemy replikować technikę chodu na bieg). Powinno biegać się lądując na śródstopie (odsyłam do sprawdzenia techniki biegowej POSE).

Gdy biegniemy w miejscu natomiast nie ma takiego obciążenia, jak przy złej technice, ponieważ nie wyobrażam sobie by robić bieg w miejscu i lądować na pięcie. Dlatego kompletnie nie powinieneś obawiać się o swoje kolana wykonując bieg w miejscu. Dzięki niemu wzmocnisz stopy i łydki.
Natomiast jak chcesz zwiększyć swoją wydolność do testów zwłaszcza będąc w domu i mając ograniczone miejsce, to zachęcam do skorzystania ze skakanki. Moim zdaniem doskonałego narzędzie to robienia kondycji bez wychodzenia z domu i ruszania się z miejsca. Skacząc na skaknce może rotować intensywnością, skakać szybko, wolno, robiąc skoki podwójne (double unders), na jednej nodze lub naprzemiennie.
Także rozważ możliwość skakania na skakance jako narzędzia do poprawy wydolności biegowej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1727
Dzięki wielkie za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na jednej ręce

Następny temat

Pistolet do masazu

WHEY premium