SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w stawie skokowym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Witam. Od pewnego czasu mam problem, otóż często(nie zawsze) przy krótkim podbiegnieciu lub mocniejszemu obciążeniu pojawia się u mnie intensywny ból w stawie skokowym. Powoduje on albo utratę rownowagi albo nawet upadek. Trwa koło 5 minut i przestaje, później nie boli aż do momentu następnego pojawienia się tego bólu. Kostka była kilka razy skrecona. Czy wiecie co to może być? Czy muszę się z tym udac do lekarza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21799 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Najrozsąniej będzie się udać do speca z tego zakresu, niekoniecznie musi to być akurat lekarz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Może być sporo czynników jednym z prawdopodobnych z tego co piszesz może być niestabilność w stawie skokowym co przy gwałtownym ruchu i właśnie braku stabilności powoduje przeciążanie innych struktur co objawia się dolegliwościami bólowymi ale możliwości jest więcej. Czy po poprzednich skręceniach była przeprowadzona diagnostyka oraz terapia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
W sumie to po trzech pierwszych skŕęceniach chodziłam do lekarza. Dwa razy miałam zakładaną szynę gipsową (taka w ksztalcie podkowy). Teraz już wiem, ze nie powinnam się na to zgodzić, ale byłam dzieckiem i się nie znałam. Teraz mam 15 lat, pierwsze skręcenie jakoś w wieku 12. Trzecie skręcenie zakupiłam orteze, którą mam do tej pory. Nie miałam rehabilitacji, w sumie zawsze szybko wracałam z sprawności. Jeszcze nie wspomniałam, ze ortopeda stwierdził u mnie wiotkie stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Skoro dochodzi przewlekle do skręcenia stawu to nie może to dziwić jak i z powodu tego że po poprzednich urazach nie była prowadzona terapia co właśnie może tym skutkować i zwiększać ryzyko podobnych urazów w przyszłości. Jakieś badania obrazowe jak RTG czy USG było wykonywane ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
RTG za każdym razem, USG nie. Czy w tej sytuacji sensowne jest zrobienie prywatnie właśnie USG? A czy ten ból może być związany z tymi wiotkimi stawami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Może być pomocne po przewlekłych uszkodzeniach zobaczyć jak wygląda stan więzadeł i czy nie ma tam np. uszkodzenia czy zmian strukturalnych.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybkosc jedzenia a zdrowie

Następny temat

piszczel - ból podczas biegania

WHEY premium