SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Astma w kolarstwie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 69 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5265
Czesc! Mam taki problem. Trenuje kolarstwo od dwoch lat. Jak bylem maly to wykryto u mnie astme. Bylem leczony sterydami itd. Juz od kilku lat jestem zdrowy, nic nie biore. Ale zastanawia mnie czy moge uprawiac zawodowo sport i czy przebyta astma w jakims stopniu obnizyla moje warunki wydolnosciowe. Goraco prosze o pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
wydolnosciowo to napewno masz gorsze warunki od tych zdrowych. Sam mam astme chociaz coraz mniej juz ja czuje. Duzo wlasnie pomogl mi w tym rower. Obecnie to czuje prawie tak jakbym jej nie mial...ale na spirometrii zawsze wyjdze. A tak wogole astma jest dokonca zycia.

BTW. Jakimi lekami byles leczony ?

Zmieniony przez - Doker777 w dniu 2007-11-03 20:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1474 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40987
Doker777 skąd Ty to wziołeś że astma jest do końca życia???

http://www.domore.pl/beta/view/strony/okazje/121820
Jeśli ktoś pomoże będę ogromnie wdzięczny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 69 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5265
Doker777 ma racje... astma pozostaje do konca zycia! Leki zawsze opieraly sie na budesonidzie. A czy stosujac sterydy moge miec taka sama wydolnosc jak zdrowi sportowcy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
Papecik astma to choroba ktora w dzisiejszych czasach jest nie uleczlna. Sprawdz np tutaj http://e-kobiety.pl/content/view/1943/458/ 

Elluck jakimi lekami dokladnie byles leczony ?
Co do sterydow to nie wiem. Penwie by ci sie polepszyla wydolnosc ale nie mam pojecia po jakim srodku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 69 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5265
Berodual wziewnie, Pulmicort tez wziewnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 577 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5049
U mnie takze wykryto astme jak byłem mały, ale mam ją zaleczoną i jest ok i też trenuje kolarstwo.

Z tego co czytałem w necie to sporo kolaży ma astme z tym że większość to raczej ma taką tylko na papierku wiadomo w jakich celach ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 98
Zaszkodzic Ci nie zaszkodzi tez mam od 3 roku zycia wykryta astme. Wyleczyc sie nie da ale da sie wyrosnac i praktycznie pozniej sa juz to małe roznice. Wielu znakomitych sportowcow w sportach wytrzymałosciowych miało astme taka prawdziwa i nie mieli lepsze wyniki od tych "zdrowych" sportowcow. Lekow sterydowych CI nie polecam obciażają inne organy. W pro turze ok 70% kolarzy ma teoretycznie wykryta astme a tylko po to by brac salbutamol ktory rozszerza płuca. Najlepiej skonsultuj wszystko z lekarzem jezeli nie masz juz dusznosci ani nic w tym rodzaju nie powinienes miec zadnych przeciwskazan.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strona dla osob do gry szukujacych do gry

Następny temat

Korfball - zasady gry

WHEY premium