SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artryskopia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Witam w piątek miałem artroskopie
.Częściowe uszkodzenie ACL ,uszkodzenie rogu tylnego łękotki bocznej , uszkodzenie fałdu maziówkowego podrzepkowego stawu kolanowego lewego.Jestem 4 dni po zabiegu i nadal nie mogę zgiąć ani wyprostować kolana do końca,jak zginam to pod kolanem jakby coś blokowało , nie wiem ścięgna jakieś czy coś , jest się czego obawiać czy to jest normalne ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Patrykovskyy
Moze po prostu nadwyręzyłem jakies sciągno czy cos pod kolanem ?To co teraz ? T


udaj się do specjalisty i trzeba się zająć kolanem to że są momenty że nie boli to nie znaczy że jest wszystko ok zakres ruchomości, siła , stabilność itp. muszą być prawidłowe inaczej będą się pojawiały problemy a po pewnym czasie nawet w oddalonych miejscach jak. np. w biodrze czy kręgosłupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Świeżo kilka dni po zabiegu to normalne że zakres ruchu jest ograniczony. Wszystkie te pytania powinieneś kierować do swojego lekarza prowadzącego i fizjoterapeuty. Kiedy kolejna konsultacja oraz czy masz rehabilitację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Wizytę kontrolną mam za około 10 dni , rehabilitacji nie mam ani fizjoterapeuty ,ponieważ lekarz nic nie mówił na ten temat.Po prostu dał na kartce ćwiczenia które mam wykonywać w domu , robie ćwiczenia izometryczne na mięsień czworoglowy uda , i staram się zginać i prostować nogę.Myślę że ortopeda da jakieś skierowanie na rehabilitację.Odbiegajac lekko od tematu to mam pytanie jeśli chodzi o spanie/leżenie muszę trzymać nogę na jakimś podwyższeniu pod kolano jakiś zrolowany ręcznik np czy mogę normlanie na boku?





Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-27 23:20:50

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-27 23:32:01

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-27 23:41:42

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-27 23:43:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 722
...to że nie możesz zginać to normalka jesteś kilka dni po zabiegu zapewne kolano jest jeszcze obrzęknięte w końcu tam grzebali, rób elewacje schładzaj kolano zimnymi kompresami, ćwiczenia izometryczne żadnych wałków pod kolano będą robiły się przykurcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Ale lezezeć/spać na boku można normlanie nie będzie żadnych powikłań? Ale nie mam jakoś tam mega właśnie spuchniętego kolana. Może jeszcze sie ktoś orientuję czy przy zastrzykach przeciwskrzepowch "clexane" można pić np whisky? W końcu w sobotę sylwester


Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 13:53:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 722
Napisałeś rozpoznanie, ale jakie zastosowali leczenie miałeś rekonstrukcję acl, szytą łakotkę co dokładnie robili ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Kurde zapomniałem, ale jak byłem 12 grudnia w szpitalu to wykazli skręcenie i naderwanie w obrębie strzałkowego piszczelowego więzadła pobocznego kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 722
Chodzi mi o to co robili(naprawiali) podczas artroskopii masz napisane na wypisie ze szpitala na dole pisze „zastosowano leczenie” ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Artroskopia stawu kolanowego lewego.Plastyka łękotki bocznej.Usunięcie fałdu podrzepkowego





Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 22:56:16

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 22:58:17

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 22:58:31

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 22:58:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 722
Czyli nic poważnego nie było robione tak więc szybko wrócisz do sprawności nie wiadomo co z tym więzadłem krzyżowym w jakim stopniu zostało uszkodzone, ale to już lekarz po zrobieniu testów będzie wiedział czy kolano masz stabilne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Ale martwi mnie to że jest 6 dzień po zabiegu a ja dalej nie mogę zgiąć do końca ani wyprostować, jak próbuję zgiąć to jakby coś pod kolanem blokowało jakiś przykrucz czy coś nie wiem .. Myślisz że to jest normalne czy jest się czym obawiać? Czy może się porobiły zrosty czy coś .



Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-29 11:15:46

Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-29 17:30:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w interpretacji diagnozy rtg pluc

Następny temat

Witam mam 14 lat

WHEY premium