SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AAKG MEGA HARDCORE

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
BULL - mnie akurat sie wydaje, ze lansowanie koniecznosci uzywania dodatkowych przeciwutleniaczy przy suplementacji argininą jest przesadzone. WYjasnilem to w poprzednim poscie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem tego
ale wiem, ze temat taki istnieje
niektórzy chuchają na zimne
ja wole hardcore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
eee... Ty już za stary jestes na hardcore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie
to ostatnia szansa na hardcore

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2009-01-06 13:07:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do antyoksydantow w NO buzerach to teoretycznie swietny pomysl, problem w tym ze skutecznosc takich syntetycznych antyoksydantow stoi pod znakiem zapytania.
co do argininy czy niweluje to ciezko powiedziec wd mnie, jesli pompa dlugo sie utrzymuje to znaczy ze produkcja NO nadal jest zwiekszona a to oznacza iz antyoksydacja nadal nie powrocila rownowagi , takze mowiac iz sama arginina da rade to sam nie wiem... w sumie zalezy nam aby te NO utrzymywalo sie dosc dlugo , i dlatego warto dbac o antyoksydanty w diecie zeby sobie glowy nie zaprzatac czy sama arginina nie pozwoli wolnym rodnikow wywolac stresu oksydacyjnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Antyoksydantow w diecie powinno byc czy tak czy siak - sporo, tutaj chodzi o to, czy suplementacja argininą powoduje zwiekszone na nie zapotrzebowanie... MOim zdaniem nie, a badania sugeruja, ze sama arginina ma dzialanie antyoksydacyjne. Twoje zdanie jest odmienne, mnie to zastanawia - bo nie do konca je rozumiem.

Zakladam, ze pogodzic oba poglady moze słowo - klucz: "dawka"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MOim zdaniem nie, a badania sugeruja, ze sama arginina ma dzialanie antyoksydacyjne. Twoje zdanie jest odmienne

nie , moje zdanie nie jest odmienne

sama arginina moze miec dzialanie antyoksydacyjne tego nie przecze ani nie potwierdzam, problem jest w tym czy owo dzialanie jest na tyle duze aby nie dopussczac do stresu oksydacyjnego poprzez neutralizowanie tlenku azotu ktory jest wowczas mocniej syntezowany.

i roznica naszych zdan polega na tym iz sadze ze dzialanie tlenku azotu bedzie mocniej dzialalo negatywnie pod wzgledem przekraczania rownowagi oksydacyjnej niz dawka argininy neutralizowala NO, stad moje zdanie ze nie chodzi o branie dawki z glowa ( bo przeciez wdg ciebie arginina dziala antyoksydacyjnie , wiec powinna neutraliziwac i dawka nie powinna miec wiekszego znaczenia bo byloby pewne wyrownaniue , wiecej wolnych rodnikow ale i wiecej antyoksydacyjnej argininy wdg twojego stanowiska , takze jesli sadzisz ze arginia zneutraliuzuje negatywnme skutki to jakie znaczenie mialaby wowczas dawka ? sam widzisz ze istnieje wtedy niebezpieczenstwo zbyt duzej ilosci wolnych rodnikow czyli arginina nie zapewnia nam do konca komfortu psychiucznego) . wdg mojego slowo dawka rowniez nie pasuje do konca, gdyz jak juz powtarzalem tu bardziej chodzi o antyoksydanty z diety a nie o zadne ustalanie dawki ( bo niby jak zbadasz o ile zwiekszony poziom wolnych rodnikow sie podniosl ? )


kluczedm jest po prostu dieta bogada w antyoksydanty a nie dawka lub to czy sama arginina podola zadaniu czy nie


troche zagmatwanie ale mam nadzieje ze pisze zrozumiale

__
sama "dobrana" dawka moze ew zabezpieczac przed zbyt wysokim rozszerzeniem naczyn krwionosnych a nie przed zalozmy stresem oksydacyjnym (zbyt wiele czynnikow aby do tego dopasowywac dawke)

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-01-07 14:02:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
sama arginina moze miec dzialanie antyoksydacyjne tego nie przecze ani nie potwierdzam, problem jest w tym czy owo dzialanie jest na tyle duze aby nie dopussczac do stresu oksydacyjnego poprzez neutralizowanie tlenku azotu ktory jest wowczas mocniej syntezowany. - to nie do konca sie zrozumielismy. Wydawalomi sie ze wyjasnialem. Zaraz wyjasnie jeszcze raz.

sama "dobrana" dawka moze ew zabezpieczac przed zbyt wysokim rozszerzeniem naczyn krwionosnych a nie przed zalozmy stresem oksydacyjnym - wlasnie wniosek z badan jest wrecz odwrotny. Arginina zwieksza synteze tlenku azutu i stres oksydacyjny. Innymi slowy w grupie przyjmujacej 12g argininy na dobe synteza tlenku azotu byla zdecydowanie wieksza a stres oksydacyjkny - zdecydowanie mniejszy niz w grupie ktora argininy nie przyjmowala. Stad tez wniosek ze stsowanie argininy jako no-boostera nie zwieksza zapotrzebowania na przeciwutleniacze, a tlenek azotu wytworzony dzieki tej metodzie - nie powoduje wiekszego stresu oksydacyjnego, a nawet wrecz przeciwnie.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-07 14:18:56

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-07 14:19:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie sadzilbym ze arginina ma az tak wysokie dzialanie antyoksydacyjne, jest o tym wiecej niz jedno zrodlo ? bo jak nie to chyba zdania nie zmienie , czesto badanie bywa mylne, czesto sprzeczne, ale jesli jednak by sie z czasem potwierdzilo to mile mnie to zaskoczy, jak narazie pozostaje przy swoim

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-01-07 16:47:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja widzialem kilka podobnych badan. ze wszystkich wnioski w gruncie rzeczy tozsame, kilka dni temu (zaieram sie by napisac artykuł poroszający to zagadnienie) przegladalem calą rozprawę na ten temat.

nie mialem zamiaru CIe jakos specjalnie przekonywac - tylko bylem ciekaw na jakiej podstawie uwazasz, ze stosowanie no-boosterow wymaga specjalnego uwzglednienia przeciutleniaczy, bylem ciekaw uzasadnienia, zrodel. Poprostu zostalem zaskoczony tą wzmianką.

dla mnie pozastala to teza nieuzasadniona. jedyne zrodla do jakich ja doszedlem - to zrodla marketingowe.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-07 17:04:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EFX Kre-alkalyn PRO

Następny temat

tauryna, bcaa, wpc 80 jak dawkować

WHEY premium