SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

18 września - UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

USATSI

Anthony Smith vs. Ryan Spann na UFC Fight Night 196

Starcie półciężkich w rozpisce wrześniowej gali.

Podczas transmisji sobotniej gali UFC Fight Night 189 podano informację, że podczas UFC Fight Night 192 dojdzie do starcia w wadze półciężkiej pomiędzy Anthonym Smithem (35-16, 10-5 w UFC) i Ryanem Spannem (19-6, 5-1 w UFC).

Smith ma za sobą dwa z rzędu zwycięstwa przed czasem odniesione w starciach z Devinem Clarkiem i Jimmym Crute. Wcześniej Lionheart musiał uznać wyższość Glovera Teixeiry i Aleksandara Rakicia.

Spann ma na swoim koncie sześć występów w oktagonie UFC, w największej organizacji MMA na świecie Amerykanin przegrał tylko bój z Johnnym Walkerem. W ostatniej walce 29-latek pokonał Mishę Cirkunova.

Gala UFC Fight Night 192 odbędzie się 18 września.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-08-04 12:24:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Arman Tsarukyan vs. Christos Giagos na UFC Fight Night 192

Perspektywiczni lekcy zmierzą się na wrześniowym evencie.

Jak poinformował portal MMAjunkie.com, podczas UFC Fight Night 192 do klatki powróci Arman Tsarukyan (16-2, 3-1 w UFC, #15 w rankingu UFC). W limicie kategorii lekkiej zawodnik z Gruzji podejmie Christosa Giagosa (19-8, 5-4 w UFC).

Tsarukyan zadebiutował w UFC pojedynkiem z Islamem Makhachevem, walkę z Rosjaninem przegrał na punkty. Później Arman zanotował trzy zwycięstwa z rzędu pokonując Oliviera Aubin-Merciera, Daviego Ramosa i Matta Frevolę.

Giagos wygrał cztery z sześciu ostatnich pojedynków, w ciągu ostatnich trzech lat Amerykanin przegrywał tylko starcia z Charlesem Oliveirą i Drakkarem Klose. Christos ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. z Damirem Hadzoviciem i Seanem Soriano.

Gala UFC Fight Night 192 odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann

Data: 18.09.2021
Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka wieczoru
205 lbs.: Anthony Smith vs. Ryan Spann

Co-main event
205 lbs.: Ion Cutelaba vs. Devin Clark

125 lbs.: Ariane Lipski vs. Mandy Bohm
155 lbs.: Arman Tsarukyan vs. Christos Giagos
185 lbs.: Joaquin Buckley vs. Antonio Arroyo
135 lbs.: Nate Maness vs. Tony Gravely

Karta wstępna
155 lbs.: Nikolas Motta vs. Cameron VanCamp
205 lbs.: Mike Rodriguez vs. Tafon Nchukwi
135 lbs.: Pannie Kianzad vs. Raquel Pennington
155 lbs.: Dakota Bush vs. Rong Zhu
135 lbs.: Montel Jackson vs. JP Buys
125 lbs.: Erin Blanchfield vs. Sarah Alpar
170 lbs.: Impa Kasanganay vs. Carlston Harris
135 lbs.: Gustavo Lopez vs. Heili Alateng
115 lbs.: Emily Whitmire vs. Hannah Goldy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Anthony Smith zamierza odnieść zwycięstwo nad Ryanem Spannem, aby dostać rewanż z Aleksandarem Rakiciem

Anthony Smith czuje, że znalazł się w przełomowym momencie swojej kariery. Były pretendent do tytułu mistrza wagi półciężkiej UFC jest przekonany, że jeśli uda mu się pokonać Ryana Spanna w walce wieczoru gali UFC Fight Night 192, to jego kariera szybko zaliczy progres.

Do starcia tych dwóch zawodników w walce wieczoru dojdzie w sobotnią noc w UFC Apex na gali UFC Fight Night 192.

Anthony Smith (35-16 MMA, 10-6 UFC) ma za sobą zwycięstwa przez nokaut nad Devinem Clarkiem i Jimmym Crute, którzy w tamtym czasie byli notowani niżej od niego. Teraz po raz trzeci z rzędu zmierzy się z niżej notowanym Ryanem Spannem (19-6 MMA, 5-1 UFC).

„Lionheart” nie widzi problemu w tym, że nie walczy z kimś sklasyfikowanym wyżej w drabince wagi półciężkiej UFC, ale chce, żeby to się zmieniło, jeśli wygra ze Spannem. Wówczas chciałby zawalczyć w rewanżu z Aleksandarem Rakicem.

Anthony Smith
„Myślę, że po walkach z Gloverem (Teixeirą) i (Aleksandarem) Rakiciem nie byłem w stanie prosić o nikogo przede mną” – powiedział Smith w rozmowie z dziennikarzami podczas środowego dnia medialnego. „Więc po prostu musiałem jakby bronić pozycji, w której byłem. Zrobiłem to walcząc z facetami, którzy byli za mną.

Myślę, że po tej walce, jeśli będę miał dominujący występ, nie sądzę, że muszę już bronić swojej pozycji i mogę wrócić do wspinaczki na wyższe pozycje. Dlatego walka z Rakiciem ma dla mnie sens. Mam przed sobą wspinaczkę. Thiago (Santos) ma już zbliżającą się walkę; Jiri (Prochazka) ma szansę na walkę ze zwycięzcą (walki o pas Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira); Reyes jest po trzech porażkach – nie sądzę, żeby to miało dla mnie sens. Tam naprawdę jest tylko Rakic i to jest facet, z którym walka ma dla mnie sens.”


Rakic ma bilans 6-1 w swoich ostatnich siedmiu walkach w UFC. Jedyną porażkę poniósł przez niejednogłośną decyzję z Volkanem Oezdemirem. Do imponującej passy Rakic zalicza również zwycięstwo nad Smithem w sierpniu 2020 roku.

Rakic jest z pewnością w gronie pretendentów do tytułu, ale Smith uważa, że jego szanse na uzyskanie title shota bez ponownego wejścia do Oktagonu są niewielkie.

Anthony Smith
„Wiem, że on chce czekać na walkę o tytuł, ale nie sądzę, żeby to miało sens. To jedna z tych rzeczy, która nie ma większego sensu. On nie ma za sobą żadnych spektakularnych występów. Zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać, co jest zasadniczo tym, co musisz zrobić. Ale nikogo nie zachwyca, a UFC nie błaga go o walkę o tytuł.

Jeśli po walce Jan-Glover następny będzie Jiri Prochazka – uwielbiam Jana, uwielbiam Glovera – ale to nie są najmłodsi faceci, nie będą walczyć co trzy miesiące. … On jest w takiej sytuacji, że będzie walczył ponownie albo zostanie pominięty. Jeśli muszę być gościem, który to popchnie, byłbym szczęśliwy mogąc to zrobić.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann – wyniki ważenia

Wyniki ważenia przed galą UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann, która odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas w Nevadzie. W walce wieczoru w wadze półciężkiej zmierzą się Anthony Smith i Ryan Spann. W walce co-main event w wadze półciężkiej zmierzą się Ion Cutelaba i Devin Clark.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 18:00

Karta główna (godzina 1:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Anthony Smith (205.5) vs. Ryan Spann (206)

Co-main event
205 lbs.: Devin Clark (206) vs. Ion Cutelaba (205)

125 lbs.: Mandy Bohm (125.5) vs. Ariane Lipski (126)
155 lbs.: Christos Giagos (155.5) vs. Arman Tsarukyan (155.5)
135 lbs.: Tony Gravely (135.5) vs. Nate Maness (135)
185 lbs.: Antonio Arroyo (186) vs. Joaquin Buckley (184.5)

Karta wstępna (godzina 22:00)
205 lbs.: Tafon Nchukwi (204.5) vs. Mike Rodriguez (202)
135 lbs.: Pannie Kianzad (136) vs. Raquel Pennington (135.5)
155 lbs.: Rong Zhu (158)* vs. Brandon Jenkins (155.5)
135 lbs.: JP Buys (136) vs. Montel Jackson (136)
125 lbs.: Sarah Alpar (126) vs. Erin Blanchfield (125)
170 lbs.: Carlston Harris (170) vs. Impa Kasanganay (170.5)
135 lbs.: Heili Alateng (136) vs. Gustavo Lopez (135)
115 lbs.: Hannah Goldy (125) vs. Emily Whitmire (125)

*- Rong Zhu przekroczył limit wagi lekkiej o 2 funt i dostał dodatkową godzinę do drugiego podejścia

https://twitter.com/ufc/status/1438924896898256900?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438907307333767174?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438900632795111429?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438897425419223048?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438926639270797312?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438929948375347204?s=20
https://twitter.com/ufc/status/1438930996393439232?s=20


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-09-17 21:01:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann – wyniki walk

Wyniki walk gali UFC Fight Night 192: Smith vs. Spann w UFC Apex w Las Vegas w Nevadzie. W walce wieczoru w wadze półciężkiej zmierzą się Anthony Smith i Ryan Spann. W walce co-main event w wadze półciężkiej zmierzą się Ion Cutelaba i Devin Clark.

Gala rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego

Karta główna (godzina 1:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Anthony Smith pokonał Ryana Spanna przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:47, runda 1

Co-main event
205 lbs.: Ion Cutelaba pokonał Devina Clarka przez jednogłośną decyzję

125 lbs.: Ariane Lipski pokonała Mandy Bohm przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Arman Tsarukyan pokonał Christosa Giagosa przez TKO (ciosy) 2:09, runda 1
135 lbs.: Nate Maness pokonał Tony’ego Gravely’ego przez TKO (ciosy) 2:10, runda 2
185 lbs.: Joaquin Buckley pokonał Antonio Arroyo przez TKO (ciosy) 2:26, runda 3

Karta wstępna (godzina 22:00)
205 lbs.: Tafon Nchukwi pokonał Mike’a Rodrigueza przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Raquel Pennington pokonała Pannie Kianzad przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Rong Zhu pokonał Brandona Jenkinsa przez TKO (ciosy) 4:35, runda 3
135 lbs.: Montel Jackson pokonał JP Buysa przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Erin Blanchfield pokonała Sarah Alpar przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Carlston Harris pokonał Impę Kasanganaya przez TKO (ciosy) 2:38, runda 1
135 lbs.: Heili Alateng vs. Gustavo Lopez – jednogłośny remis
115 lbs.: Hannah Goldy pokonała Emily Whitmire przez poddanie (balacha) 4:17, runda 1


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-09-19 11:40:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Anthony Smith szybko i brutalnie rozprawił się z Ryanem Spannem na UFC Fight Night 192 i rzucił wyzwanie Aleksandarowi Rakicowi

Anthony Smith po raz kolejny znakomicie się zaprezentował, kończąc Ryana Spanna przed czasem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 192.

Anthony Smith (36-16 MMA, 11-6 UFC) uderzeniami i grapplingiem przewyższał Ryana Spanna (19-7 MMA, 5-2 UFC) w tym kluczowym dla siebie pojedynku. Smith wielokrotnie mocno trafił Spanna a następnie poddał go duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie.

Obydwaj zawodnicy agresywnie rozpoczęli pojedynek. Smith wyprowadził mocne kopnięcia na nogi, które były skuteczne w jego poprzedniej walce z Jimmym Crute’em, a Spann starał się kontrować mocnymi ciosami. Wdali się w kilka dzikich wymian, a w samym środku chaosu Smith celnie trafił i posadził Spanna na deskach. Zajął pozycję z góry i starał się zakończyć walkę, ale Spann zachował spokój i unikał kolejnych ciosów. Po zamianie pozycji w parterze, Smith spróbował poddania dźwignią na łokieć, ale Spann uwolnił się.

Kiedy jednak wrócili do stójki, Smith ponownie z impetem atakował przeciwnika. Jego lewy sierpowy raz po raz kąsał Spanna i zachwiał nim. Spann przeszedł na tryb przetrwania i próbował obaleń, ale to pozwoliło Smithowi na zdobycie pleców. Smith wsunął przedramię pod gardę rywala i zmusił Spanna do odklepania duszenia zza pleców.

Anthony Smith pokonał Ryana Spanna przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:47, runda 1

Po poddaniu, Smith zaczął krzyczeć do Spanna, żeby okazał mu należny szacunek. Sytuacja przybrała taki obrót, że zawodnicy musieli zostać rozdzieleni, ale ostatecznie obydwaj zawodnicy zdołali opanować emocje i na koniec uścisnęli sobie dłonie.

Po walce, Smith powtórzył swoje przedwalkowe komentarze, że chce rewanżu z Aleksandrem Rakicem.




Anthony Smith
„Chcę Aleksandra Rakica. On po prostu siedzi w miejscu. On nie dostanie walki o tytuł. Albo dostanę tę walkę, albo go pominę.”


Rakic szybko odpowiedział na wyzwanie i stwierdził, że będzie gotowy na walkę w grudniu”
https://twitter.com/rakic_ufc/status/1439405137177497602?s=20

Anthony Smith
„Wesołych Świąt dla mnie” – odpowiedział Smith.

https://twitter.com/jedigoodman/status/1439406031377866755?s=20 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Devin Clark zakończył zaciętą walkę z Ionem Cutelabą na UFC Fight Night 192 z przegraną i wybitymi zębami

Devin Clark będzie musiał zainwestować w naprawę swojego uzębienia po walce z Ionem Cutelabą na UFC Fight Night 192.

Devin Clark (12-6 MMA, 6-6 UFC) przegrał przez jednogłośną decyzję z Ionem Cutelabą (16-6-1 MMA, 5-5-1 UFC) w walce co-main event w wadze półciężkiej na gali w UFC Apex w Las Vegas. O mały włos nie został skończony w pierwszej, a później w drugiej rundzie, ale w trzeciej odzyskał trochę respektu ze strony rywala, dzięki czemu udało mu się przewalczyć pełen dystans.

O mały włos Clark nie wyszedł do trzeciej rundy, bo w przerwie między rundami powiedział swojemu narożnikowi, że ma problem z zębami. Wywiązała się dyskusja, czy może wrócić do walki i ostatecznie zawodnik i jego trenerzy zgodzili się na kontynuowanie pojedynku.

Nikt nie wiedział wtedy dokładnie o co chodzi, ale kilka zdjęć wykonanych po walce rzuciło nieco światła na całą sprawę.

Fotograf UFC Jeff Bottari zrobił ujęcie, które pokazuje wnętrze ust Clarka, gdzie jego dziąsła wraz z zębami uległy przemieszczeniu. Nie jest to widok dla osób wrażliwych:
https://twitter.com/ramirezkelvin10/status/1439414687951638532?s=20

Po tej przegranej, Clark doznał dwóch porażek z rzędu. Wcześniej przegrał przez poddanie trójkątem w walce z Anthonym Smithem. „Brown Bear” pokazał jednak swój niesamowity hart ducha i stoczył jedną z lepszych walk na UFC Fight Night 192.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC

Anthony Smith nie zamierza ustąpić w kwestii kolejnej walki. Twierdzi, że rewanż z Aleksandarem Rakicem to "nic osobistego" i chodzi o ranking

Anthony Smith uważa, że w tej chwili jedyną logiczną walką dla niego w wadze półciężkiej po UFC Fight Night 192 jest rewanż z Aleksandarem Rakiciem. Smith nie chce już zadowalać innych, tym razem chce zrobić coś dla siebie.

Anthony Smith (35-16 MMA, 11-6 UFC) odniósł w sobotę trzecie zwycięstwo z rzędu w walce z niżej notowanym przeciwnikiem, poddając Ryana Spanna (19-7 MMA, 5-2 UFC) w pierwszej rundzie ich pojedynku wieczoru w UFC Apex w Las Vegas.

Wychodząc do walki, Smith dał jasno do zrozumienia, że chce rewanżu z Aleksandarem Rakicem (14-2 MMA, 6-1 UFC) za porażkę przez jednogłośną decyzję na UFC Fight Night 175 w sierpniu 2020 roku. Potwierdził to podczas wywiadu w Oktagonie i wydawało się, że wszystko zostało ustalone na poczekaniu, bo Rakic natychmiast odpowiedział, że jest gotowy na walkę w grudniu.

Smith powiedział, że nie chciałby niczego więcej niż tego, żeby doszło do tego pojedynku, ale nie dlatego, że ma jakiś problem z Rakicem po przegranej walce.

Anthony Smith
"To jest to, czego chciałem", powiedział Smith na konferencji prasowej po UFC Fight Night 192. "To jest to, o co prosiłem. To jest walka, o której mówiłem. To nie jest nic osobistego. Ja i Rakic nie mieliśmy między sobą nic poza pozytywną wymianą zdań zarówno przed jak i po walce. To jest czysta rywalizacja. Chcę zająć jego miejsce. On zabrał moje miejsce i ja chcę je odzyskać."


Oprócz utraty miejsca w rankingu na rzecz Rakica, "Lionheart" powiedział, że wciąż dręczy go to, co ta przegrana oznaczała. Powiedział, że znalazł się w "ciemnym miejscu" po brutalnej porażce przez TKO z Gloverem Teixeirą w maju 2020 roku i mentalnie nie był gotowy podczas swojego obozu treningowego i do samej walki z Rakicem.

Wydaje się, że od tamtej pory zmienił się na lepsze, zwyciężając przez nokaut w pierwszej rundzie nad Spannem, Jimmym Crute'em i Devinem Clarkiem. Smith nie tylko chce pokazać, że jest teraz lepszą wersją siebie, ale powiedział, że jest to walka, która zrobi dla niego najwięcej, jeśli chodzi o wspinanie się w rankingu 205 funtów w drodze do drugiego pojedynku o pas UFC.

Anthony Smith
"Z całym szacunkiem – myślę, że walka z Dominickiem Reyesem jest łatwiejsza niż Rakicem, ale to nie przybliża mnie do tytułu. Potrzebuję tego, co przybliży mnie do walki o tytuł. Mógłbym czekać na przegranego w walce o tytuł, ale nie chcę czekać. Myślę, że dla mnie stylistycznie – nie mówię, że dla wszystkich – ale dla mnie Rakic jest prawdopodobnie najtrudniejszym przeciwnikiem z tych (czołowych) pięciu facetów."


Chociaż występ Smitha przeciwko Spannowi dał mu bonus "Performance of the Night", nie był on zbyt zadowolony ze swojego występu. Czuł, że walka była "chaotyczna i dzika" i mimo, że ma na koncie wiele walk wygranych przez skończenie, wolałby odnieść zwycięstwo w bardziej czystszy sposób.

Mimo to, podniósł rękę w geście zwycięstwa w walce ze Spannem, który jest postrzegany jako obiecujący zawodnik w wadze półciężkiej. Smith powiedział, że nie sądzi, aby otrzymał wystarczające uznanie w tym pojedynku, ale w tym momencie przestał przykładać wagę do krytyki i chce zadowolić tylko siebie.

Anthony Smith
"Co mam do zrobienia? Kogo muszę pokonać? Pokonałem starszych facetów, a ludzie mówili, że są za starzy. Teraz pokonuję młodych, a wszyscy mówią, że nie są wystarczająco wysoko w rankingu. Co do cholery chcesz, żebym zrobił? Już mnie to nie obchodzi. Robię to co muszę robić i walczę z facetami przede mną."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 lipca - KSW 62 z Szymonem Kołeckim, Andrzejem Grzebykiem i Michałem Michalskim w karcie walk

Następny temat

31 lipca - Bellator 263: Patricio Freire vs. A.J. McKee

WHEY premium