SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na kręgosłup wzmacniający dyskopatię L5-S1

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 3564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 32
Witam. Od dłuższego czasu borykam się z bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Zrobiłem rezonans i wynikiem jest prawostronne tylne uwypuklenie krążka na poziomie L5-S1, co powoduje bóle nóg w szczególności po dluższym staniu, a prace mam chodząco stojącą. Chciałem zacząć porzadnie ćwiczyć ten odcinek żeby wzmocnić mięśnie które go trzymają, co pomniejszy wypuklenie krążka a co za tym idzie i bóle. Byłem u kilku fizjoterapeutów ale chyba byli to bardziej goście na kase niż pomoc, bo ćwiczenia które dostawałem są do dupy i nic nie wnoszą nowego. Czy może mi ktoś polecić jakieś ćwiczenia z przykładami np na siłownię żeby wzmocnić tę mięśnie oraz jakieś ćwiczenia w domowym zaciszy które pomogą mi doprowadzić się do normalnego stanu? z góry dziękuje za każdą pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
a czemu uważasz, że te ćwiczenia do d...y?

też miałem kiedyś silne bóle wręcz uniemożliwiające mi poruszanie i dla mnie to nie jest sprawa wzmacniania, tylko rozluźniania mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 32
uwazam je za do dupy bo robiłem je i nie widze poprawy, może chwilową... A jakie ćwiczenia robiłeś? ale rozluznianie co ci daje? trzeba je wzmocnić aby trzymały szkielet bardziej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
To jest chyba bardziej sprawa przykurczy mięśniowych, a nie opadania kręgosłupa na skutek braku siły. Tak zwane wzmacnianie chyba o tyle pomaga o ile ogólnie ruch pomaga. Pakowanienie nie jest gwarancją braków bólu, a wiotcy osobnicy chudziutcy niekoniecznie je muszą a mieć, a bywa wręcz odwrotnie. Głównie pomogło mi ogólne staranie się rozluznianie ciała i ćwiczenia oddechu, ale tu chodzi o rozciąganie i też ćwiczenia w stylu "super stawy" tsatsulina. Bóle to brak gibkości, braki w rozciągnięciu, ograniczony zasięg ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 32
Ale ja mam dużo ruchu, jeżdze na rowerze, w pracy chodze i dużo stoję, mało siedze także na brak aktywności nie narzekam. U mnie problem jest taki ze swego czasu nabrałem szybko masy a nie wyćwiczyłem mięsni, były po prostu za słabe. Podniosłem raz kuchenke i wtedy bóle się zaczeły. Jak np powiesze się na drążku i tak wiszę chwilę słysze jak mi strzelają kręgi i "pusczają" i jest ok nic nie boli fajnie, pochodze chwile wskoczą na swoje miejsce i znowu jest dupa. i poprostu potrzebuje jakiś cwiczeń dobrych na to..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Ja tu nie stawiam diagnozy mówię tylko o swoim doświadczeniu.takiego ruchu to ja też miałem dużo. jeżdziłem do roboty minimum codziennie kilkanaście km w każdą stronę rowerem, chodziłem na piechotę a w robocie stałem cały dzień na nogach.Tylko to nie rozwiązuje problemów z sylwetką. Ludzie mają problemy bólowe kolanka kręgosłup bo przysiadu głębokiego nie umieją zrobić. Wtedy myślę, że stres też w robocie swoje zrobił.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowe FBW, pytanie o trening mięśni brzucha.

Następny temat

Przeciętny sprzęt do ćwiczeń a trening

WHEY premium