SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*** Zajrzyj koniecznie ***

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1964 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31311
moze sie komus jeszcze przyda...

______________________
The FAT BASTARD B.I.G.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 6929 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32603
sog za prace

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 8310 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38343
Thx Big!

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 2973 Napisanych postów 35161 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 254321
Pięknie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10868 Napisanych postów 49636 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
sOg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1079 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15937
Skopiowalem z jednego ze swoich starych artow, tu ktos to moze przeczyta w koncu...A i zaznaczam ze nie jest to dokladnie to samo co na pierwszej stronie...

=====================================================================================
Jaki jest Clenbuterol?

Clenbuterol należy do agonistów receptorów beta-2 i jest użyty w wielu krajach jako broncodilator dla leczenia astmy. Z powodu długiego okresu półtrwania, clenbuterol nie jest FDA zatwierdzonym dla medycznego użycia. To jest stymulant centralnego systemu nerwowego i działa jak adrenalina. Ma dużo tych samych skutków ubocznych jako inne stymulanty CNS jak efedryna. W przeciwieństwie do popularnego przekonania, Clenbuterol ma okres półtrwania 35 godzin a nie 48 godzin.

Dawkowanie i Cycling

Clenbuterol jest w 20mcg tabletkach (chiński 40mcg), chociaż to jest też dostępne w syropie, pump (zapewne jakąś forma do inhalacji) i do wstrzykiwania . Dawki są uzależnione od tego jak dobrze użytkownik reaguje na skutki uboczne, ale najbardziej popularnie bierze się 5-8 tabletek (2mcg) na dzień dla mężczyzn i 1-4 tabletek dzień dla kobiet . Clenbuterol traci efekt termogeniczny po 6-8 tygodni kiedy to temperatura ciała wraca do normy. Anaboliczne / anty - kataboliczne własności zanikają około 18 dnia. Uwzględniając długie okres półtrwania, najefektywniejszy sposób brania clenu to: 2 tygodnie brać / 2 tygodni przerwy przez nie więcej niż 12 tygodni. Efedryna może zostać użyta w tygodniach pomiędzy clenem.

Clenbuterol kontra Ephedrine kontra DNP

Efedryna podniesie poziomy metaboliczne do około 2-3% i 200mg DNP podnosi metaboliczne poziomy do około 30%. Clenbuterol podnosi metaboliczne poziomy do10% i może podnosić temperaturę ciała o kilka stopni.

DNP jest najefektywniejszym spalaczem tłuszczu ale wielu ludzi nigdy nie użyje tego z powodu ryzyka związanego jego stosowaniem. To też nie oferuje żadnej anty - katabolicznej korzyści. Efedryna pomimo tego że ma działanie anty - kataboliczne , ma krótki okres półtrwania co powstrzymuje od bycia efektywniejszym.

Jeśli chodzi o skutki uboczne , Clenbuterol jest na pewno łagodniejszy niż DNP i jakiś nawet powiedziałby łagodniejszy niż ECA. Na Clenbuterolu nie ma żadnego wypadku jak przy ECA i wielu stosujących stwierdza że jest to lżejsze dla prostaty i na popęd płciowy. Może to być spowodowane tym, że Clen zazwyczaj jest używany tylko do 2 tygodni.

Skutki uboczne

NUDNOŚCI
NERWOWOŚĆ
ZAWRÓT GŁOWY
SENNOŚĆ
SUCHE USTA
TWARZOWE TRYSKANIE
BÓL GŁOWY
ZGAGA
PODWYŻSZONE CIŚNIENIE KRWI
WZMOŻONE POCENIE SIĘ
BEZSENNOŚĆ
BEZTROSKOŚĆ
SKURCZE MIĘŚNIA
DRŻENIA
WYMIOTY
BÓL KLATKI PIERSIOWEJ

Najistotniejsze skutki uboczne to skurcze mięśni, nerwowość, ból głowy i podwyższone ciśnienie krwi.

Skurczom mięśnia można zapobiec pijąc 1.5-2 galonów (1 galon = 4,55 litra) wody i spożywając banany i pomarańcze albo uzupełniając tabletkami potasu 200-400mg na dzień wziętego przed pójściem spać na pusty żołądek.

Bólom głowy można łatwo zapobiec biorąc środki przeciwbólowe przy pierwszy oznakach bólu . Możesz potrzebować, by wziąć podwójną dawkę niż jest zalecana.

Zwykli użytkownicy

Terapia pocyklowa: Clen jest używany po cyklu , by pomóc w powrocie do normy. To pozwala użytkownikom kontynuować jedzenie dużych ilości jedzenia, bez martwienia o powiększenie otłuszczenia ciała. Pomaga też utrzymywać więcej siły jak również intensywność w siłowni. Dieta: Z grubsza to sam jak na cyklu.

Utrata tłuszczu: Najpopularniejsze użycie Clenu, to też zwiększenie twardości mięśnia, waskularyzacji (poprawa zarysu żylnego), siły i wielkość na kalorycznym deficycie. W celu spotęgowania działania utraty tłuszczu, Clen może zostać zestawiony z T3. Dieta: dużo białka (1.5 g na lb wagi ciała), umiarkowanie węglowodanów (0.5 g do 1g na lb wagi ciała), nisko tłuszczowa dieta(0.25 g na lb wagi ciała) wydaje się pracować najlepiej z Clenem.

Alternatywa dla Sterydów: Clenbuterol ma łagodne własności i może zostać użyty w celu powiększenia LBM jak również siłę i twardości mięśnia. Dieta: Umiarkowany carb, wysokie białko, umiarkowana tłusta praca diety dobrze.

Bodziec / Poprawienie wydajności: Może zostać użyte jako stymulant, ale zestawienie ECA może być lepszym wyborem z powodu krótszego okresu półtrwania. Dieta: Aby poczuć pełną zaletę skutków stymulacji Clenem, węglowodany muszą zostać włączony do diety. Dieta Ketonowa nie pracują dobrze w tym przypadku.

Środki ostrożności: Czy Clen jest dla Ciebie?

Te same środki ostrożności, które dotyczą efedryny muszą odnosić się do Clena, chociaż niektórzy ludzie stwierdzają, że zestawienie ECA jest gorsze niż Clen. To nie powinno zostać zestawiane z innymi stymulantami CNS jak Efedryna i Yohimbine. Te połączenia są niepotrzebne i potencjalnie niebezpieczne. Kofeina może zostać użyta z umiarem przed treningiem dla dodatkowego kopa, chociaż jego diuretyczne skutki mogą zmienić bilans elektrolitu. Pij więcej wody, jeśli używasz kofeiny.

Co jeszcze potrzebuję wiedzieć?

Większość użytkowników, którzy donoszą o złych skutkach ubocznych i przerwali branie to ci, który zaczęli używać wysokich dawek na początku cyklu. Złe skutki uboczne zdarzają się w ciągu pierwszy 3-4 dni brania. Początkujący nie powinni przekraczać 40mcg pierwszego dnia.

Przykład pierwszego cyklu:

Day1: 20mcg
Day2: 40mcg
Day3: 60mcg
Day4: 80mcg
Day5: 80mcg (Nota: zwiększamy dawkę, że tylko kiedy skutki uboczne są znośne)
Day6-Day12: 100mcg
Day13: 80mcg (Tapering nie jest konieczny, ale to pomaga, że niektórym użytkownikom wrócić stopniowo do normy)
Day14: 60mcg
Day15: wyłączony
Day16: wyłączony
Dnia 17: zestawienie ECA / NYC

Przykład drugiego cyklu:

Day1: 60mcg
Day2: 80mcg
Day3: 80mcg
Day4: 100mcg
Day5: 100mcg
Day6-Day12: 120mcg
Day13: 100mcg
Day14: 80mcg
Day15: wyłączony
Day16: wyłączony
Dnia 17: ECA / NYC zestawienie

Nie bierz Clenu po 16 i pij dużo wody: 7-9 litrów na dzień.

=====================================================================================
Clomid: Często zadawane pytania

Pytanie: Co to jest Clomid?

Odpowiedź: Clomid jest syntetycznym estrogenem i ogólnie jest przepisywany przez lekarzy, by wywołać owulację w kobiet.

Pytanie: Dlaczego kulturyści powinni użyć Clomid?

Odpowiedź: Prawie wszystkie anaboliczno-androgenne sterydy spowodują zahamowanie produkcji własnego testosteronu w ciele. Po odstawieniu sterydów, w organizmie kulturysty nie ma produkcji własnego testosteronu i nie ma syntetycznych sterydów. Ciało przechodzi w stan katabolizmu (jest wyższy poziom katabolicznych hormonów niż anabolicznych) skutkiem czego dużo tkanki mięśniowej, która została zyskana na cyklu teraz zginie. Clomid pobudza przysadkę mózgową, by uwolniła więcej gonadotropiny. Hormon luteinizujący LH pobudza śródmiąższowe komórki Leydiga do produkcji testosteronu.

Pytanie: Czy Clomid działa również jako antyestrogen ?

Odpowiedź: Clomid jest syntetycznym estrogenem, jednakże działa również jako antyestrogen. Jak działa? Ponieważ to słaby syntetyczny estrogen, to związuje się do receptorów estrogenu (ER) i nie powoduje jakichś problemów. Równocześnie nadwyżka estrogenu spowodowany przed sterydy zostaje zablokowana przed przyłączeniem z ER.

Pytanie: Jak efektywny Clomid jest jako anty-estrogen?

Odpowiedź: To jest bardzo słabe i nie powinno się polegać na nim, jeśli będziesz używał steroidów, które aromatyzują w szybkim tempie, albo jeśli jesteś podatny na gynekomastie. Arimidex, Proviron i Nolvadex są lepszym wyborem do tego celu.

Pytanie: Mówi się, że branie Clomidu podczas cyklu to marnowanie, czy to prawda?

Odpowiedź: Sprawdźmy najpierw co się dzieje kiedy ktoś używa SAA. Kiedy poziom androgenów w ciele staje się zbyt wysoki, receptor androgenu staje się wysoce aktywowany i podwzgórze zatrzymuje wysyłanie sygnału do przysadki. W skrócie sygnał każe naszemu ciału, by zatrzymać produkowanie testosteronu. Podczas cyklu ciało ma wyższy poziom androgenów niż normalnie i tak długo jak ten poziom jest wystarczająco wysoki clomid nie pomoże podtrzymać naturalnej produkcji testosterony. Clomid można zastosować podczas cyklu jedynie jako anty-estrogen.

Pytanie: Kiedy mam zacząć Clomid? Jedni mówia po 2 tygodniach inni po 3.

Odpowiedź: To kiedy masz zacząć używanie clomidu zależy od tego jakich steroidów używałeś podczas twojego cyklu. Różne steroidy mają różne okresy półtrwania i do tego powinno się dostosować clomid. Jak zobaczyliśmy powyższy, jeśli bierzemy clomid kiedy poziomy androgenu w naszym ciele jest nadal wysoki to będzie marnowanie. Musimy poczekać aż poziom androgenów spadnie przed rozpoczęciem naszej terapi clomidem. Jednakże, jeśli weżmiemy zbyt późno możemy prawdopodobnie stracić zyski. Patrzeć na listę poniżej można określić kiedy powinieneś zacząć terapię. Wybierając z listy wszystkich sterydów, których użyłeś w twoim cyklu, ten który został wzięty najpóźniej. Na przykład jeśli brany w cyklu był dianabol, sustanon i winstrol, to używa się sustanonu jako że pozostaje aktywny w ciele najdłuższy okres czasu.

Nazwa sterydu ----------- czas od ostatniego podania----- długość terapii Clomidem
Anadrol50/Anapolan50...........8-12 godzin..............................3 tygodnie
Deca Durobolan....................3 tygodnie................................4 tygodnie
Dianabol..............................4-8 godzin................................3 tygodnie
Equipoise............................17-21 dni..................................3 tygodnie
Finajet/Trenbolone................3 dni........................................3 tygodnie
Primobolan Depot.................10-14 dni..................................2 tygodnie
Sustanon.............................3 tygodnie................................3 tygodnie
Test Cypionate......................2 tygodnie................................3 tygodnie
Test Enthenate.....................2 tygodnie.................................3 tygodnie
Test Propionate.....................3 dni........................................3 tygodnie
Test Suspension....................4-8 godzin................................2 tygodnie
Winstrol...............................8-12 godzin...............................2 tygodnie

Pytanie: Jaki jest najefektywniejszy sposób brania Clomidu.

Odpowiedź: Clomid ma długi okres półtrwania (5 dni) i nie ma żadnej potrzeby, by rozdzielić dawki w ciągu dnia. Teraz, jeśli użyliśmy sustanon i zaczynamy używać clomid 3 tygodni po naszym ostatnim zastrzyku ,zakładamy z góry, że poziomy androgenu jest wystarczająco niski, by zacząć wysyłanie poprawnych sygnałów. Jeśli poziomy androgenu są nadal lekko podwyższony wtedy branie clomidu 50mgs/dzień przez1 tydzień nie będzie efektywne.
Potrzebujemy zacząć się z wystarczająco wysoką ilością, żeby działało albo pomoże nawet jeśli poziom androgenów będzie nadal podwyższony. 300mgs pierwszego dnia. Wiem, że powiedziałem żeby nie rozdzielać z powodu jego długiego okresu półtrwania ale spróbuj podzielić to na 2 tabletki 3 razy dziennie. Po pierwszym dniu używamy 100mgs przez 10 dni a następnie 50mgs przez 10 dni.
=====================================================================================

Informacje na temat HCG i jego stosowania

HCG oznacza Human Chorionic Gonadotrophin i nie jest steroidem, ale naturalnym hormonem peptydowym, który jest wytwarzany przez łożysko (a dokładnie przez kosmówkę) kobiet ciężarnych. HCG kontroluje hormony matki podczas ciąży.

Jego działanie w męskim ciele jest zbliżone do LH, pobudza komórki Leydiga w jądrach, aby produkowały testosteron nawet w przypadku braku endogennego LH. HCG jest użyty podczas dłuższych i cięższych cykli sterydowych po to, żeby utrzymać wielkość i kondycje jąder lub żeby doprowadzić zanikłe (skurczone) jądra do ich oryginalnej kondycji w przygotowaniu do pocyklowej terapii Clomidem. Ten proces jest konieczny, ponieważ zanikłe jądra produkują mniejszy poziom naturalnego testosteronu, ta sytuacja powinna zostać poprawiona, przed terapia clomidem.

Podawanie HCG po cyklu jest powszechnie praktykowane przez kulturystów w wierze, że pomoże to przywrócić produkcje naturalnego testosteronu, ale ta teoria jest bezpodstawna jak również produktywna. Szybki wzrost zarówno testosteronu i co się wiąże z jego aromatyzacją - wzrost estrogenu , podanie HCG przyczynia się do dalszego zahamowaniu HPTA (Oś podwzgórze-przysadka-gonady) - reakcja pętli dyskutowanej powyżej); to faktycznie pogarsza sytuację poprawy. HCG nie przywraca naturalnej produkcji testosteronu.

Typowe dawkowanie to od 2000 do 5000IU co 4-5 dni powoduje taki wzrost w poziomach estrogenu przez aromatyzację naturalnego testosteronu, że to było odpowiedzialne za wiele przypadków ginekomastii.

Z powyższej dyskusji wynika jasno, że HCG najlepiej jest użyty podczas cyklu, w celu:

1) uniknięcia zaniku jąder, albo
2) poprawie istniejącego problemu zanikania jąder (atrofii) .

Dawki HCG

Mniejsze a częstsze dawki podczas cyklu dadzą najlepsze ogólne wyniki z najmniejszymi skutkami ubocznymi. Dawki między 500IU i 1000IU na dzień przez okres około dwóch tygodni byłyby najlepsze. Te dawki są dostateczne, by uniknąć / poprawić atrofie jąder bez powiększania poziomów estrogenu zbyt dramatycznie i ryzyka ginekomastii. Ten plan dawkowania też pozwala uniknąć ryzyka trwałego rozregulowania receptorów LH w jądrach.

>>> doradca w Dopingu <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1964 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31311
pipes dobra robota

Uriel no problemo

______________________
The FAT BASTARD B.I.G.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1074 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11104
odswierzam

dieta to podstawia kto nie wierzy jego sprawa!

...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 3 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 279

marsaw

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl

Następny temat

*** Clomid vs Nolvadex ***

nutlove nowy