SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kropelki Visine , pytanko.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4392
Witam
kupilem sobie dzis kropelki do oczu Visine ,wybielają przekrwione oczy ;)

ale na opakowaniu przeczytalem ze "ropoczete opakowanie nalezy zużyc w ciagu miesiaca" troche to dziwne bo przeciez uzywa sie po 2 krople do kazdego oka,wiec nawet nie wykorzystam 25% w ciagu miesiaca.

Uzywa ktos ty ch kropelek od dluzszego czasu i moze stwierdzic czy po miesiacu zmniejsza sie dzialanie lecznicze?

"piękna kobieta to raj dla oczu,piekło dla duszy,i czyściec dla kieszeni"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
bodajże na wszystkich kroplach do oczu tak jest napisane; osobiście nie stosooję nigdy dłoożej niż miesiąc od otwarcia - wolę choochać na zimne -> szkoda mi spojoowek/rogoowek i męczenia się z ich zapaleniem

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
uzywam od lat visine jak i ich polskiego odpowiednika (nazwy nie pamietam, ale sklad podobny) czasem 2-3 miesiace po otwarciu i nigdy nie mialem problemow- aczkolwiek duzo zalezy od wrazliwosci spojowek i higieny (np. koncowki zakraplacza nie nalezy dotykac)
klopoty mialem czasami w wyniku zbyt czestego zakraplania (np. kilkanascie razy dziennie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 70
ja używam kropli BETADRIN (takie samo działanie) dlużej jak miesiąć i nic mi się nie dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4402 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
"polski odpowiednik" Visine to np. Starazolin


macie tu opis do tych leków:


Działanie: Pochodna imidazolowa działająca sympatykomimetycznie poprzez pobudzenie receptorów a błony śluzowej. Podana miejscowo obkurcza naczynia, zmniejszając lokalnie przekrwienie i obrzęk. Działanie tetryzoliny ma charakter objawowy: łagodzi dolegliwości związane ze stanem zapalnym niezależnie od jego przyczyny. Powinna być stosowana jedynie doraźnie. Działanie rozpoczyna się po 5 min i utrzymuje się ok. 4 h. Zbyt długie i częste stosowanie może być przyczyną uszkodzenia nabłonka rogówki oraz efektu "odbicia", polegającego na gwałtownym rozszerzeniu naczyń i nasileniu się objawów.

Wskazania: Niebakteryjne zapalenie spojówek wywołane czynnikami fizycznymi, np. kurz, dym, wiatr, blask słoneczny, podrażnienie przez soczewki kontaktowe. Zmęczenie oczu na skutek długiego czytania, pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy prowadzenia samochodu w nocy. Alergiczne zapalenie spojówek (pyłkowice), nieżyt nosa i zapalenie zatok. Może być dodawana do środków znieczulających miejscowo.

Przeciwwskazania: Jaskra z zamykającym się kątem przesączania, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, suche zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca). Nadwrażliwość na tetryzolinę i inne pochodne imidazolowe. Nie należy stosować u dzieci do 2. rż. oraz u osób w wieku podeszłym.

Interakcje: Równoczesne stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych może nasilić kurczące działanie tetryzoliny na naczynia. Zastosowanie u chorych leczonych inhibitorami MAO może być przyczyną nagłego wzrostu ciśnienia tętniczego, a nawet przełomu nadciśnieniowego.

Działanie niepożądane: Niekiedy występuje miejscowe przemijające podrażnienie (kichanie, kłujący ból, pieczenie) i przekrwienie. Znaczne przedawkowanie lub omyłkowe podanie p.o. może spowodować depresję OUN z sennością lub śpiączką, obniżenie temperatury ciała, zmniejszenie częstotliwości rytmu serca, zapaść. Działania niepożądane częściej występują u małych dzieci i u osób w wieku podeszłym.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Brak odpowiednich danych odnośnie do stosowania w okresie karmienia piersią - zaleca się zachowanie ostrożności.

Dawkowanie: Miejscowo. Dorośli roztwór 0,05% do oczu 1-3 krople co 6 h, 0,1% roztwór do rozpylania; 0,1% krople do nosa: podawać 2-3 krople maksymalnie co 2-3 h. Dzieci po 2. rż. 2-3 krople roztworu 0,05% do nosa, nie częściej niż co 4 h.

Uwagi: Lek nie powinien być stosowany dłużej niż przez 3-5 dni bez porozumienia z lekarzem. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zdejmować je w trakcie zakraplania leku i ponownie zakładać co najmniej 15 min później.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2585 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17421
a czy mozna visine stosowac na soczewki ? Bo czasem mam tak ze mam lekko czerwone oczy na imprezie jakies wiecie duzo dymu itd. i sie oczka czerwone czasem robia. Nie wiem czy moge stosowac te kropelki bezposrednio na soczewki jesli mam je na oku ?

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
do zakraplania ogolnie zdejmuje sie soczewki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2585 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17421
no ale jak jestem na imprezie po kilku dobrych kolejkach to nie bede zdejmowal soczewek zeby zakropic sobie oczy, bo nie ma takie mozliwosci wogole
1

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem ze stawami lokciowymi

Następny temat

rozszezone pory

WHEY premium