SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyniki hormonów + 1 cykl? ankieta

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
1. WIEK: 26
2. WAGA: 92
3. WZROST: 179
4. WYMIARY:
-biceps: 39
-klatka: 112
-udo: 81
-talia: 87
5. STAŻ NA SIŁOWNI: 3 lata regularnie + 5 lat nieregularnie (np. dwa miesiące treningu, później miesiąc przerwy, albo treningi 1-2 razy w tygodniu) + 1 rok regularnie
6. DIETA:
-białko: ok. 200 g.
-węglowodany: ok. 400 g.
-tłuszcz: ok. 100 g.
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: NIGDY
8. TRENING: 3 treningi w tygodniu - po 4 ćwiczenia z 4 seriami na większe partie i 3 ćwiczenia 3-4 serie na mniejsze, ilość powtórzeń 14-8 + 3 treningi biegowe (80-85 HR) - 1-2 z nich bezpośrednio po siłowni na bieżni, a 1-2 w terenie
9. CEL CYKLU: głównie masa mięśniowa wysokiej jakości, na dalszym planie redukcja tkanki tłuszczowej
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: NIGDY
11. POZIOM BF%: ok. 17%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): tendencja do tycia, chudnięcie przy bardzo restrykcyjnej diecie
13. STAN ZDROWIA: ogólnie dobry, kiedyś delikatne nadciśnienie
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: TAK - łysienie plackowate postępujące od ok. 18 roku życia, od jakiegoś czasu chyba zahamowane, dość mocne owłosienie na klatce piersiowej, niewielkie na plecach
15. PPM (podstawowa przemiana materii): 2100
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: rekord 115, obecnie 95-100
-martwy ciąg: rekord 110, obecnie 90-95
-przysiad: rekord 100, obecnie 85-90

PYTANIE: Cześć, ostatnio postanowiłem zrobić sobie analizę hormonalną z krwi. Jestem aktywny fizycznie - głównie siłownia, od niedawna bieganie, wcześniej długo piłka, sporty walki, trochę pływanie. Jednak ze skłonnością do tycia i od 18 roku życia z łysiną :D więc chciałem zobaczyć co tam w trawie piszczy, bo w sumie nie jestem zbytnio zadowolony i nigdy nie byłem z tego jak wyglądam w porównaniu do stażu treningowego, aktywności i diety, której raczej przestrzegam (mniej więcej na poziomie z ankiety). Teoretycznie wyniki tych badań mam w "normie", jednak w przypadku testosteronu w dolnych granicach, a w przypadku estradiolu raczej w górnych. Do tego zrobiłem też progesteron i prolaktynę. Oto wyniki:

Estradiol 32,0 pg/ml (norma 7,6-42,6)
Progesteron 0,688 ng/ml (norma 0,2-1,4)
Prolaktyna 6,33 ng/ml (norma 4,6-21,4)
Testosteron 3,2 ng/ml (norma 2,8-8,0) - nie za nisko jak na wiek i aktywność w sumie pewnie powyżej normy?

Nie wiem, iść to skonsultować z endokrynologiem? I czy możecie kogoś polecić w Warszawie?

Za jakiś czas (6-8 msc) regularnych treningów chciałem wejść na pierwszy cykl - co byście w tym wypadku zaproponowali biorąc pod uwagę tendencję do łysienia, tycia i chyba aromatyzacji? :) Załączam zdjęcie.

Dzięki!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 505 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34972
ku jeszcze lepszej motywacji wkleje fotke naszego forumowego kolegi ktora zrobila na mnie (i mysle nie tylko na mnie) ogromne wrazenie
http://i48.tinypic.com/1zc754.jpg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Endo Ci powie, ze miescisz sie w normie i jest ok, a czujesz sie normalnie potencja, libido i ogolnie meskie sprawy ?? jak Cie nie pokoi niski wg. Ciebie poziom testo pomysl o jakis boosterach testa.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
"Męskie sprawy" ok., ale często mam ekstremalnie zmienne nastroje jak baba :D
Boostery brałem - nic mnie to nie rusza.

Zmieniony przez - Manio w dniu 2012-08-14 20:48:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Każdy cos ma... nie przejmowałbym sie tym za bardzo...

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
Spoko :) A gdybym się zdecydował na pierwszy w życiu cykl - co byś, byście polecili patrząc na ankietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 384 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6416
Masz duzo tkanki tluszczowej wiec pierwsze co trzeba zrobic to jej sie pozbyc To jak wygladasz to nie tylko wyglad ale tez cos co rzutuje bezposrednio na wyniki hormonow! Najwieksza aktywnosc enzymu aromatazy jest w tkance tluszczowej... Jesli masz jej duzo to automatycznie jest duzo estradiolu a to z kolei obniza testosteron

W momencie gdy spalisz nadmiar tlsuzczu i dojedziesz do przedzialu powiedzmy ok 10% to Twoj organizm zacznie inaczej funkcjonowac. Sylwetka zacznie nabierac ksztaltow jakie widzisz w gazetach kulturystycznych. Metabolizm bedzie szybki i wowczas mozesz myslec o budowaniu masy



W takiej formie jakiej sie znajdujesz aktualnie gdybys zdecydowal sie na MASE jestes w stanie dolozyc maxymalnie 2kg miesnia niezaleznie od tego czy przytyjesz 5kg czy 30kg

Jezeli zrzucisz smalec to na saa bedziesz mogl dobudowac nawet z 10kg miesni w rok(ze wzgledu na to ze nie jestes narazie zaawansowany i nie zblizyles sie jeszcze do maksymalnego poziomu miesni warunkowanego genetycznie)


Jest roznica? Bo 2kg to zdecydowanie nie 10

W momencie gdy na swoim brzuchu zobaczysz tzw "kaloryfer" wtedy dopiero mozesz myslec o budowaniu miesni

Zmieniony przez - JesseJane w dniu 2012-08-14 23:11:45

Łyżwiarz wie że kotek odkopał prezent

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
Chyba takiej odpowiedzi potrzebowałem. Zwłaszcza od rzeczowej kobiety! :) Najpierw zajmę się smalcem, a potem pomyślę co dalej. Poleciał sog.

Zmieniony przez - Manio w dniu 2012-08-14 23:13:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 384 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6416
Nie jestem kobieta to takie konto incognito ok 2,5 roku temu sam bylem w podobnej sytuacji do Twojej i ktos wskazal mi taka wlasnie droge dzieki ktorej teraz wiem ze ide we wlasciwym kierunku

Łyżwiarz wie że kotek odkopał prezent

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
No to zakamuflowany jesteś zaj**iście :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 384 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6416
No powiedzmy ze jestem calkiem przyzwoicie Aha i nie przejmuj sie jak obwody Ci spadna musisz to przetrzymac zeby pozniej zrobic progres. Na tym polega ten sport zeby nie patrzec na innych i nie sluchac co oni na ten temat sadza tylko robic to co masz do zrobienia Wiec nawet jak ktos bedzie Ci docinal ze schudles to masz jechac dalej az kaloryfer wyjdzie

u mnie to wygladalo tak http://img513.imageshack.us/img513/3705/porownanieik.jpg  Redukcja trwala ok 4-5 miesiecy ale lepiej to rozlozyc jeszcze bardziej w czasie na np rok

Jak bedziesz czul ze za bardzo tracisz miesien(w ostatnich tyg/miesiacach) to dodaj sobie propa(100mg trzy razy w tyg pon - sr - pt) albo winstrol w dawce 50mg trzy razy w tyg na ok 8-10tyg. Diete probuj na poczatku zwykle low carb a jak bedzie slabo to przejdz na tzw UD 2.0(ultimate diet 2.0) Poszukaj sobie w googlach

powodzenia





Zmieniony przez - JesseJane w dniu 2012-08-14 23:35:39

Łyżwiarz wie że kotek odkopał prezent

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2544
No no, zmiana totalna. Po jakim czasie? 2,5 roku? Ciekawe, tym bardziej dla mnie ze względu na podobieństwo sylwetki. (tej 1szej of kors) ... Myślę sobie tak:
Dietę zacznę low carb, a jak zrzucę już trochę, to przejdę na UD 2.0. Produktowo wygląda to u mnie już nieźle, ale za dużo smażę. No i trochę zjadę z węglami.
Używałeś supli lub coś mocniejszego na spalanie? Co powiesz na tested burner+zma (5 tygodni/ przerwa 10 tygodni) + ciągle BCAA, omega 369, witaminy.
Trening - 4x siłowy, obwodowy, glownie cwiczenia podstawowe na wysokiej intensywnosci + po kazdym treningu biegowy
Edyt.: jeszcze co do treningu to rozpisze sobie coś w podziale push/pull/leg/obieg. - jeszcze tak nie ćwiczyłem, więc może będzie to dobry bodziec.

Dzięki i pozdro!



Zmieniony przez - Manio w dniu 2012-08-15 00:18:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poprawny odblok po 14 tyg

Następny temat

Cykl na zime ;).

WHEY premium