SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wnioski po prześwietleniu rentgenem kręgów L-S.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
Witam.

Postanowiłem niedawno ze względu typowo profilaktycznego wybrać się do lekarza na prześwietlenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Niedługo pójdę do lekarza ze zdjęciem aby postawił diagnozę,ale,że święto zmarłych za pasem,a do tego mój lekarz w wyborach startuje to pewnie wizyta będzie za jakieś 10 dni,więc chciałbym poznać opinię osób znających się na tego typu sprawach(Mawashi,GallAnonim,Rohan) aby wypowiedzieli się na temat wyniku badania radiologicznego:

Niewielka prawostronna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa głównie w jego części dolnej.
Zmniejszona jego fizjologiczna lordoza.
Obniżona nieco wysokość przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5-S1.
Z uwagi na uraz w wywidzie(?) ew.konsultacja chirurgiczna.

Do tego dodam,że odcinek guziczny jest skrzywiony dość wyraźnie.

Zakończę ten wywód gierkowskim pytaniem:Pomożecie??

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
Byłem u chirurga i stwierdził,że żadnych patologii nie widzi,kręgi w porządku a na koniec zafundował mi wykład moralizatorski o ćwiczeniach z ciężarami jak to one nie szkodzą,korciło mnie,żeby podać przykład dziadka z siłowni ,na którą uczęszczam,robiącego przysiady za sztangą ,podrzuty,wyciskanie żołnierskie itp. i trzymającego sie dobrze,ale dałem sobie spokój,w ogóle ostatnio sobie wyluzowałem z ćwiczeniami(luźny trening+rozciaganie) i ból już się praktycznie w ogóle nie pojawia,więc chyba problem z głowy...

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
W jakiej sprawie? Jeśli jest jakiś problem ze zdjęciem to chyba bardziej pytanie na forum "Fotografia"?
Jeśli coś ze zdrowiem to wal śmiało!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
chodzi mi o to,że nie wiem jak mam rozumieć komentarz do zdjęć:

Niewielka prawostronna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa głównie w jego części dolnej.
Zmniejszona jego fizjologiczna lordoza.
Obniżona nieco wysokość przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5-S1.
Z uwagi na uraz w wywidzie(?) ew.konsultacja chirurgiczna

Co to oznacza jeśli chodzi o dalsze ćwiczenia na siłowni??

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
W idealnym świecie nie powinieneś go rozumieć bo nie jest przeznaczony dla Ciebie tylko dla specjalisty. Sęk w tym, że specjalistów jest niewielu, w szczególności nie zna się na tym większość lekarzy. Poniżej masz odpowiedź kogoś, kto się na tym zna:

P: Wlasnie odebralam wynik RTG i mam splaszczenie lordozy w odcinku ledzwiowym

O: To bez znaczenia. I najprawdopodobniej nie masz żadnego tam spłaszczenia. Takie "rozpoznanie" miałoby sens, gdyby zdjęcie robiono Ci na stojąco bokiem. Ale technik robiący zdjęcie kazał Ci położyć się na boku i jeszcze zgiął kolana i stawy biodorowe (zmniejszając tym samym lordozę lędźwiową), aby Twój kręgosłup zmieścił się a mniejszym zdjęciu. Ot i cała historia spłyconych lordoz lędźwiowych.

Natomiast radiolog MUSI cos napisać (bo za to mu płacą), nawet jeśli nic tam nie widzi. Jak już całkiem nic nie widzi, to smaruje, czego nie widzi ("nie stwierdza się tego, a tamtego")

Nam zdjęcie RTG nie słuzy do stawiania dziwacznych i nikomu nic niedających tak naprawdę diagnoz, ale do znalezienia ewentualnych przeciwwskazań (kregozmyk, złamania, itp.) do leczenia. Obraz RTG jest zaledwie początkiem badania, które musi być uzupełnione o badanie fizykalne. A to potrafia czynić tylko wykształceni terapeuci, czy to manualni czy stosujący rózne formy leczenia


Może przy okazji zdradzisz co Ci ew. dolega i co to był za uraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
A więc wynikałoby,że miałbym iść do terapeuty Kadam??

W zasadzie to nic mi nie dolega...poszłem profilaktycznie.No dobra,bolą mnie trochę plecy jak siedzę parę godzin na wykładach

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jak Cie porządnie nie zaboli to nie pójdziesz do osoby która bierze 50-100 PLN za wizytę.
BTW pytanie, czy RTG można zrobić obecnie bez skierowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
nie można,ale też o skierowanie nie trudno u lekarza rodzinnego

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dzięki. Jak wrócisz od lekarza (bo chyba się do niego wybierasz) to się odezwij. Czuję, że będziesz miał taką potrzebę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
byłem u lekarza,dostałem skierowanie na konsultację chirurgiczną.Wypisal ją na podstawie wyniku badania radioligcznego.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
mam nadzieję,że na konsultacji się skończy,ale zobaczymy,normalnie bym to olał,ale a nuż cos jest do wyleczenia...w kwietniu tego roku miałem kontuzję naciagając plecy przy martwym ciagu

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
i tak konsultacja właśnie w tej sprawie,jeśli chodzi o skoliozę i lordozę,to jako,ze w stopniu lekkim nie powinny przeszkadzać ani zaszkodzić jeżeli dba sie o technikę ćwiczeń i rozciaganie.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jadra i noga ^_^

Następny temat

zeby:):P

WHEY premium