SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trudne początki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Witam,

mam 17 lat, 187 cm wzrostu i ważę... 64 kg. Co prawda początki z siłownią mam już za sobą (jeśli można to nazwać początkami), bo ćwiczyłem łącznie może ze 3 tygodnie, ale tylko klatkę i to dawno temu. Z wiosną chciałem rozpocząć treningi od nowa. Mam do dyspozycji w pełni wyposażoną siłownię, a przede wszystkim chęci.
Od czego zacząć? Jakie partie ćwiczyć w pierwszej kolejności? Poza tym przy mojej wadze potrzebuję diety na spore zwiększenie masy. Na początku chodzi mi przede wszystkim o wzmocnienie siły i wytrzymałości.
Aha, ruszam się dosyć dużo. W piłkę jeśli tylko mogę gram kilka razy w tygodniu, w kosza tak samo. Codziennie rano biegam jakieś pół godziny. Nie ma u mnie żadnych przeciwwskazań lekarskich.
Jeśli można to bardzo prosiłbym o pomoc. Jak mam rozpocząć trening? Czy ktoś mogły pomóc ułożyć dietę? Jestem w tej kwestii całkowicie zielony. I może jakieś ogólne wskazówki?
Dziękuję z góry za wszystkie sugestie. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 820 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11401
To dobrze że masz chęci i wogóle że o diecie myślisz

ogólne wskazówki nt diety znajdziesz w postach podwieszonych w dziale odżywianie, ułuż dietkę i daj tam do sprawdzenia, napewno ktoś pomoże.

a jeśli chodzi o trening to tak samo czytaj posty podwieszone w dziale trening ułuż sobie skrócone FBW [na forum masz pełno tego typu planów]i daj tu do sprawdzenia

w razie czego pytaj

pozdro.

"Hope deferred makes the heart sick
but a desire fulfilled is a tree of life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3344
Przeczytaj moje posty w tym temacie i znajdziesz tam wszystkie wskazówki (dieta, trening, powtórzenia itp):
https://www.sfd.pl/trening_na_mse_dla_poczontkujących-t482780.html#post8




Radziłbym odstawić poranne bieganie jeśli kondycja biegowa nie jest Ci potrzebna do jakiś zawodów.

Ważysz strasznie mało przy swoim wzroście, a poranne bieganie będzie tylko Ci przeszkadzać w przybraniu na masie.




Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy!Rzezba

Następny temat

Biceps :(

WHEY premium