SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stawy się sypią?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1037
Witam mam 22 lata i mam problem ze stawami. Od kiedy pamiętam moge bardzo głośno strzelac prawym nadgarstkiem, ale to widocznie uszkodzenie za młodu gdy podpalałem się na duże ciężary do których tak młode stawy nie były przygotowane. Od paru miechów zmagam się ze sobą, żeby chociaż delikatnie poczuc namiastke tego co było kiedyś. Tak więc obecnie jestem po wielu przerwach i wielu miesiącach siedzącego trybu życia.
Ponad miesiąc temu miałem stłuczoną kostkę która wyglądała jak jabłko, ale mam to już dawno za sobą. Obecnie kończe kuracje kolana oraz łokcia gdyż ponad tydzień temu doznałem mocnego stłuczenia (wypadek na rowerze). Przed tymi 2 nieszczęściami
na siłowni zaczeło cos mi strzelac w prawym barku, tak jakby ocieranie kości o kosc (to samo mam w lewym biodrze przy rotacji tłowiem, tylko bardziej boli). Starałem się jeśc systematycznie w małych ilościach żelki, galaretki itp
Jednak obecnie podczas wypoczynku spowodowanego stłuczeniami zaczęło mi strzelac również w obydwóch kostkach u nogi, lewym barku, oraz lewym kolanie przy chodzeniu, a nawet prawy obojczyk przy rozciąganiu ręki za głowe. Także mam braki maźi stawowej bodajże wszędzie. (moge strzelac nawet z kręgów szyjnych unosząc złączone ręce dynamicznie nad głową)
Teraz moje pytanie bo od poniedziałku z racji dobrego samopoczucia wpadam na nowo z treningami, siłownia, worek, palety pao, bieganko itp.
Staram się na bieżąco nawet podczas odpoczynku katowac pompki oraz brzuszki gdyż z początku roku miałem juz przepukline związaną z tym, iż mój organizm (a głównie plecy i brzuch nie były przygotowane do wysiłku jaki im narzuciłem). Chciałbym zamówic jakiś konkretny środek, który pomoże mi w walce z moimi "ospałymi" stawami i zmobilizuje mnie
do dalszej, bezpiecznej pracy nad sobą, z góry dziękuje za zainteresowanie w moimi temacie i wszelkie sugestie.

Zmieniony przez - slu44 w dniu 2013-07-27 16:33:28

slu44

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Poleciłbym Tobie na stawy okłady z korzenia żywokostu lekarskiego. Z suplementów to możesz brać np. omega 3, witaminę C i jedz dalej żelki lub żelatynę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 201
Niektórzy polecają jeść galaretę z nóżek, obgryzać dokładnie kostki z kurczaka, albo golonka, chodzi o spożywanie chrząstek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2625
"Staram się na bieżąco nawet podczas odpoczynku katowac pompki oraz brzuszki"
To źle. Każdy mięsień potrzebuje czasu na regenerację
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
pierwsza tabela.
Co do problemów ze stawami - kolega kiedyś pił proszek rozpuszczany w wodzie na regenerację stawów, nie pamiętam jak to się nazywało, poszukaj;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
Jeśli z tymi stawami dzieje się coś poważniejszego to żadne suplementy, żelki, galaretki nie pomogą. Najlepiej było by zrobić np usg barku. Z objawów które opisujesz wnioskuję że możesz mieć np. konflikt podbarkowy który przy odpowiedniej rehabilitacji łatwo wyleczyć a nie leczony może przejść w mniej przyjemne dolegliwości. Nie wykluczone też że twój problem leży w kręgosłupie a ból, dyskomfort odczuwasz akurat w barku. Ale nie przekonasz się jeśli tego nie sprawdzisz, nikt przez internet Cię nie zdiagnozuje. Tak więc moja dobra rada śmigaj do porządnego ortopedy, fizjoterapeuty bo zdrowie masz tylko jedno ;)

Zmieniony przez - PRz0dowy w dniu 2013-07-29 13:04:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1037
Usg zrobie w wolnym czasie jak i odbede rozmowe o moim problemie z lekarzem bez owijania w bawelne. Poki co mam zamiar zakupic zwyklego 4flexa z apteki i raz na jakis czas wszamac zelke. Treningi + bieganko dalej na ostro bez ulatwiania sobie jakos specjalnie. Co do tej tabelki to ona jest bodajze dla kulturystow, a dla mnie to jest choroba psychiczna bez urazania kogo kolwiek of course. Kulturystyke uprawialem jak bylem malolatem z 17 lat i dlugo o wiele za dlugo zylem z przekonaniem, ze to cos fajnego iz jestem duzy i dzwigam sporawe ciezary. Obecnie stawiam na szybkosc, wydolnosc, ewentualnie bede robil jakies cykle typowo silowe. Oczywiscie nigdy nie bralem zadnych odzywek, a mam 22 lata, wiec moze kiedys, czegos sprobuje. Chocby glupiej kreatyny wiem, ze znajomi pilkarze, czy na treningach MT podjezdzaja z odzyweczkami zeby sie nie zajechac, ale poki co dalej zostaje przy zdrowym odzywianiu. PEACE panowie :)

slu44

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcona kostka, stabilizator czy tejpy

Następny temat

Czy cos ze mna nie tak ?

WHEY premium