Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 176328 razy
  • Autor

Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych - jak leczyć?

• chAiRles
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 3 lata
    • Trenuje: 1
    • LPA: 499

Wysłano 16 grudnia 2011 14:05

zgłoś naruszenie
    ja od niecalego roku walcze z zatokami, 3 lata temu lekko zlamalem nos i to zlekcewazylem na poczatku, ale okazalo sie ze skrzywilem przegrode i teraz wychodza tego konsekwencje. Generalnie latem jeszcze nie jest tak zle, ale teraz czuje sie fatalnie, od jakiegos tygodnia stosuje Sinus Rinse, ale niestety nie widze zadnej znaczacej poprawy :/ antybiotyki troche pomagaja, ale zaraz po ich odstawieniu problem wraca i tak w kolko :(
    GTL ;)
  •  85.221.181.*
    SFD

Wysłano 21 grudnia 2011 22:51

zgłoś naruszenie
      moze cos znajdziesz w drugim watku na ten temat
      http://www.sfd.pl/Naczynioruchowy_nie%C5%BCyt_nosa-t235748.html 
    • vegeo
      • Nagany:0
      • Na forum: 4 lata
      • LPA: 37691

Wysłano 22 grudnia 2011 00:52

zgłoś naruszenie
      Idz na zabieg, niech Ci przegrodę wyprostują. Ja od kąpieli w morzu w październiku 2006 w Uk walcze z zatokami. Punkcja- pomaga, na chwilę. U mnie po jest jeszcze gorzej. Czekam aż mnie znów porządnie zwinie to pojdę na zabieg. Nie wie ktoś, czy na zabieg może skierować laryngolog jeśli to jest przewlekłe, ale akurat w tym momencie objawy są chwilowe? I nie ma zagrożenia?
    • MARCI0
      • Nagany: 0
      • Na forum: 5 lat
      • LPA: 16

Wysłano 04 stycznia 2012 02:07

zgłoś naruszenie
      Witam wróciłem po paru latach, ostatnio pisałem w 2008r. od tego czasu dużo się wydarzyło w tym względzie i ogólnie rzecz biorąc jest lepiej, mimo wszystko decydowałem się na radykalne posunięcia, często przewlekłe zapalenie zatok przynosowych jest powiązane z powstawaniem polipów no i nie potrzebnie zdecydowałem sie na powtórne usuniecie polipów bo znów odrosły... Wiec zdecydowałem sie na endoskopowe czyszczenie zatok w skrócie FESS jest to poważna sprawa ale mija rok po tym zabiegu i jest normalnie :) Oczywiście biorę leki typu AVAMYS i używam Sinus Rinse do płukania zatok. Generalnie polecam nie zdecydowanym ale ryzyko jaką jest obarczona operacja bierzecie na siebie!. Czuje ze może to wrodzić wiec dam znać jeszcze w przyszłości...

jeszcze odniosę sie do wypowiedzi...
      anqelina napisał(a):
      MARCI0 wspomniał w swojej wypowiedzi o katarze siennym jak to nazwał, pisał również, o tym, że nie ma alergii a pomimo tego jest
      na nią leczony. Katar sienny jest to katar typowo alergiczny charakteryzuje się, tym, że jest biały bądź wodnisty. Testy skórne pomimo tego, że są ujemne nie świadczą o braku alergii one nam jedynie mogą powiedzieć na co jesteśmy uczuleni, czyli jej nie wykluczają są tylko pomocne. A to, iż bierzesz leki antyhistaminowe świadczy, że owe podejrzenie istnieje. Bardzo często jednak po tej grupie leków istnieje możliwość przybrania na wadze, jest to bardzo częste.

Z tą wypowiedzią mogę się jedynie zgodzić w kwestii przybrania wagi bo mimo wszystko te leki biorę, ale ja naprawdę nie jestem żadnym alergikiem i tu ta wypowiedz się nie zgadza jeżeli chodzi o mnie, (pewnie w większości przypadków ludzie maja tą alergie z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych ale ja akurat nie!!!) miałem też robioną metodę wywoływania alergii (nie na skórze) i tez nic, tak wiec tutaj każdy lekarz laryngolog jak by nie słyszał co ja mówie ze ja wcale nie mam alergii i przepisuje leki typu AVAMYS NASONEX flixonase, Claritine które częściowo przepisuje się alergikom