SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekłe zapalenie zatok przynosowych - jak leczyć?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 271320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
ludzie niech zrobi wymaz z zatok ,zaloze sie wyjdzie gronkowiec,moze hemonophilus influenze lub paciorkowiec
ew to alergia niech wezmie pare dni zyrtec
i sprawdzic tarczyce
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
miałam robiony wymaz i nic nie wyszło a doktor mówił że gdybym miała coś z tarczycą to byłoby wiele więxcej innych objawów
2

ciągle chora

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Witam:) ja własnie jestem po operacji zatoki szczekowej prawej. operacja odbywa sie pod calkowitym znieczuleniem. leki na taki stan jak u Twojej mamy to nic nie pomogą. punkcje tez mialem robioną i tez nie poskutkowala. poza tym punkcja nie boli. wiem bo robilem ją 2 tygodnie temu. polecam osobiscie szpital niepubliczny w chorzowie im. Mościckiego. mozna zrobic prytwatnie ta operacje a moze tez tak jak mi sie udało zrobic na kase chorych. nic mnie nie boli mimo ze jestem po operacji dopiero 40 godzin. po jednym dniu zaraz wypisują. naprawdę gorąco polecam. ten szpital w 2005 roku zajął pierwsze miejsce w rankingu szpitali niepublicznych w polsce. Bardzo miła i fachowa obsługa. Klimat i wogóle rewelacja. Naprawde bardzo polecam. w razie pytan pisz do mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Witam wszystkich
ja również borykam się z problemem chorych zatok kiedyś prubowalem spania na poduszce elektrycznej i musze powiedzieć że,trochę pomogło.
Niestety problem powrócił ponownie mam pytanie czy ktoś próbował leczyć zatoki akupunkturą???
1

pz.Konrad

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Do Zbysio69:

Jak udało Ci się zrobić zabieg z Funduszu w niepublicznym szpitalu? Jestem bardzo zainteresowana taką możliwością.

Będę wdzięczna za informację na: [email protected]
Z góry dzięki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
a wiecie, ze przewlekłe, wieloletnie zapalenie zatok rosszerzajace sie na opony mózgowe czesto i na przednie platy czlolowe moze w konsekwencji doprowadzicnawet d ochoroby psychicznej?

dajcie m inamiar na laryngologa w toruniu dobrego !!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 615
ja w tym szpitalu miałem operację przegrody i dupa...
Zapłaciłem za zabieg(laserem) i przegroda nadal jest troche skrzywiona...A tak poza tym to z zatokami borykam sie 10 lat

Bo zupa była zimna...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 33
Witam Mam prawie 30 na karku. Od ok. 2 -3 lat cierpię z powodu chorych zatok. Nachodziłem się już po wielu laryngologach (zarówno prywatni jak i państwowi)z czego większość nie wiedziała o co chodzi. Zaden jeszcze mi nie stwierdził tego a ja im semu nie będę tego podsuwał podpowiadał bo w końcu pacjent nie może być mądrzejszy od lekarza ale w tym wypadku akurat tak jest! . Kiedyś trafiłem do jednej która naprawdę zna się na rzeczy wyjaśniła mi co i jak, że polipy mam, zrobiła rentgena i poleciła operacje na polipy -moim zdaniem to efekt długotrwałego zapalenia zatok (poprostu efekt uboczny ale ona sie na tym skupila bo myslala ze jest to od alergi:/ chociaz mówiłem jej ze ja nie mam alergii i nigdy nie mailem żadnej stwierdzonej). Niestety, minęło parę miesięcy i polipy znów się pojawiają dlatego że oni sie tylko na nich skupili a przyczyna moim zdaniem jest przewlekle zapalenie zatok bo juz nie mam węchu do paru lat:/ Czyli na pewno jest przewlekle! Chcą mnie wziąć również na punkcję, ale ponoć jest to niesamowicie bolesny zabieg, od którego powoli się odchodzi, znam osboę która to przechodziła i z opowiadań strasznie to brzmi i chcial bym juz uniknąć takich zabiegów, więc jak na razie rezygnuje z szpitala chociaż mam skierowanie. Jestem rozczarowany bezradnością i ignorancją polskich lekarzy, daje sobie z tym spokój narazie i uczę się jakoś z tym żyć, przeciwdzialać lekami i udrazniać w miare możliwości nos -chociaz to nie mozliwe przez polipy!:/ Z waszych wypowiedzi widzę że chore zatoki to jednak wyleczalna przypadłość i wiele się przez to męczymy. A moje objawy to: lekkie ból głowy nad skronią, spływająca wydzielina po gardle, spływajacy biały katar sienny z nosa utrzymujacy sie najczesciej rano, po poludniu najczesciej zanika, zapachu nie czuje od 2-3 lat, wyplywajaca nadmierna ropa przy oczach "śpichy" tak zwane -jendak podczas dnia tez mi sie zbiera tam ropa nigdy tak czesto mi sie nie zbierala jak przez te ostatnie 3 lata :/ złe samopoczucie a co najgorsze to tworzące się polipy które zatykają mi nos i pogrążaja w chorobie! (nie każdy ma po tym polipy ale widac u mnie wystarczajaco dlugo choroba mnie meczy ze one sie zaczely pojawiac! I naprawde chodzilem po lekarzach w tych 3 latach i zobaczcie do czego oni do prowadzili:((((( Alergia raczej jest tu wykluczona jako główny czynnik bo na 16 odczynników nie znaleziono u mnie niczego na co bym był uczulony a obawy moje trwają cały rok na okrągło. Tak więc po objawach podejrzewam zapalenie obejmuje u mnie wszystkie rodzaje zatok (szczękowe, sitowe, klinową i czołową), bo wyczuwa nagromadzoną wydzielinę m.in. na polikach i nad brwiami.

I tutaj zwracam się do Was (głównie do osób, które się z tym borykały i udało im się z tego wyjść cało i są obecnie zdrowi i szczęśliwi - jak to leczyć? Podajcie nazwy najskuteczniejszych leków jakie znacie Ja brałem Alertec i Awymas i to nic nie pomagało, sproboje moze leków ktore byly wymienione w porzednich wypowiedziach ale słyszalem ze jest jakas nowa metoda na zatoki operacyjna -przyjazna dla pacjetna a moze pare innych sposobów jeżeli jakiejkolwiek są? A o wizytach u laryngologa już nie ma mowy bo od 3 lat chodzę do rożnej maści specjalistów i widać że ciężki przypadek jestem skoro sam doszedłem do tego ze mam przewlekle zapalenie zatok -a gdy choroba zaczynała powstawać to nic mi nie pomagali. Czekam na jakiekolwiek pomocne opinie, być może najlepszych lekarzy z całej Polski! Polećcie najlepszych specjalistów w tej dziedzinie bo moi regionalni z kuj-pom. nie spisali sie, może z okolic Torunia jakiś jest?
Ratujcie nas!

Pozdrawiam
Zatkany Marcin:(
e-mail: [email protected]

Zmieniony przez - MARCI0 w dniu 2008-10-12 08:56:30
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Mam cukrzycę i jestem niestety nastawiony dosyć sceptycznie do lekarzy którzy uważają że albo trzeba kłaść i kontrolować przez 2 tygodnie albo że nie wiedzą co się dzieje albo jeszcze jakieś inne historie... Ale kiedy zachorowałem na zatoki byłem zmuszony a dokładniej rzecz biorąc przy każdym skłonie atakował mnie ból doprowadzający do omdleń nie mogłem stać na własnych nogach. Oczywiście na początku lekarze nie wiedzieli co mi dolega więc doszli do wniosku że należy mi przepisać leki które nie pomogą mi ale coś trzeba przepisać a nóż widelec może biedakowi pomoże. Jednak zero rezultatów ból robił się silniejszy nie spałem nie jadłem nie piłem zaczynałem wyglądać jak cień człowieka. Wtedy któryś z oświeconych lekarzy doszedł do wniosku żeby mnie wysłać na prześwietlenie okazało się że mam zatoki tak zapchane że lekarze dziwili się jak ja jeszcze dam rade chodzić. Z miejsca skierowali na wszystkim znany zabieg a dokładnie na punkcje. Oczywiście od razu po pierwszej z 10 poczułem się już znacznie lepiej. Jednak tej jesieni bóle wróciły. Dokładnie pamiętam jakie nie przyjemne uczucie towarzyszyło temu zabiegowi więc na własną rękę zacząłem stosować różne "cudotwórcze" i "w 100%" działające leki reklamowane w telewizji, te jednak kuracje nic nie pomagały tylko pomagały maskować dolegliwości. Męczyłem się kilka tygodni aż pewnego dnia znajoma mojej mamy pożyczyła jej książkę o ziołach. Znalazłem tam zioła szwedzkie które znane są również jako zioła bittner`a previvo. Więc zacząłem stosować okłady z waty i wyżej wymienionych ziół na wcześniej nasmarowane smalcem miejsce. Takie okłady trzymałem przez około dwie godziny i zmieniałem, do tego również polecam pół szklanki wody i dwie łyżki stołowe tych ziół rozrobić to i przed każdym posiłkiem połowę tej szklanki a po posiłku drugą połowę. Obecnie nie dolega mi nic czuję się dobrze a co do ziół szwedzkich zażywam je i z dnia na dzień czuję się znacznie lepiej. Wiem jak to brzmi sam nie mogłem w to uwierzyć a jednak od tego momentu jestem zwolennikiem tego preparatu polecam...
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podwyższona prolaktyna i związane z nią problemy

Następny temat

Ból głowy, chroniczne zmęczenie, senność

WHEY premium