SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski wzrost, gdzie się udać?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 696
17 lat, 1.75, wielu pewnie powie, że wcale niski nie jestem. Może i nie, ale tym bardziej daleko mi do miana wysokiego, chciałbym podrosnąć jeszcze chociażby do tych 1.82. Przestałem rosnąć w wieku 15 lat, więc nie licze na to, że wraz z wiekiem się jeszcze rozwinę. Pytanie brzmi gdzie się z tym udać i czy jest sens? Jeżeli tak to co ewentualny endokrylog czy rodzinny mógłby zlecić? Jakiś zestaw ćwiczeń czy jakaś kuracja hormonalna? Z góry dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie jeszcze powinieneś rosnąć i myślę, że jest szansa jeszcze na kilka cm
Czy 7? Nikt Ci tego nie powie
Kuracja odpada, bo nie ma ku niej przesłanek
175 to nie tragedia i powinieneś cieszyć się życiem, a nie przejmować mało znaczącymi sprawami
Jesteś młody i masz czas i energię, żeby bezpodstawne kompleksy przeobrazić w siłę i zalety
Mając 190 cm ja narzekałem, że ciężej jest mi estetycznie i efektywnie zabudować sylwetkę i patrzyłem z zazdrością na tych 170-175
Wszystko zależy od Ciebie i jak na to będziesz patrzył
Nie od ludzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Escollay
Jeżeli tak to co ewentualny endokrylog czy rodzinny mógłby zlecić? Jakiś zestaw ćwiczeń czy jakaś kuracja hormonalna? Z góry dzięki!


Wszystko masz w normie, żaden lekarz nie zaproponuje więc Ci kuracji bo nie ma do tego jakichkolwiek wskazań. 175 cm to normalny wzrost i to prawie 'średnia' krajowa do tego możesz jeszcze kilka podrosnąć z racji wieku, jak wspomniano nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na twoim miejscu udałbym się na prześwietlenie nadgarstka, pod pretekstem urazu i ci zrobią RTG, koszt 40 zł. No i z atlasu wieku kostnego, którego możesz znaleźć na necie ocenisz jaki masz wiek kostny, jak wyjdzie ci +18lat, bo zakładam, że masz przyspieszony wiek kostny skoro od 2 lat nie rośniesz. No i wtedy zobaczysz czy coś podskoczysz. Ja przestałem rosnąć w wieku 14 lat teraz mam 17 i też 175. Gdybym wcześniej na to wpadł i zobaczył, że mam przyspieszony wiek kostny, to najadłbym się tyle blokerów estrogenu, że chyba nigdy by mi się nasady nie zrosły.

A co do prawie średniej krajowej, to chyba kilkanaście lat temu było coś ok 177cm, teraz osoby, które w tamtym czasie należały do tej średniej krajowej, mają swoje dzieci i zazwyczaj jest się kilka cm wyższym od rodziców(nie zawsze), no i też średnia podskoczyła. W mojej szkole np. średnia wzrostu jest gdzieś w okolicy 180-183. Osoby z 185-190 nie wyróżniają się jakoś szczególnie z tłumu.



Zmieniony przez - Klopsik1 w dniu 2016-07-04 10:09:14

Zmieniony przez - Klopsik1 w dniu 2016-07-04 10:10:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
A rodzice ile maja wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
A rodzice ile maja wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 140 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2642
Kuracja hormonem wzrostu zaczyna sie jezeli ktos ma ponizej 170 masz 175 do sredni wzrost mezczyzny w Polsce moze jeszcze z 1 lub 2 cm podrosniesz ale na wiecej nie licz nie masz poco isc do lekarza bo ci to samo powie to co my mowimy twoj wzrost jest w porzadku kuracja ci nic nie da bo przeważają w rosnieciu geny mozesz sie zdrowo odzywiac+ruch i czekać. :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Klopsik - rady z dupy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 140 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2642
nie przejmuj sie urosniesz masz dobry wzrost nie jestes niski.


Zmieniony przez - Bodo99 w dniu 2016-07-04 20:05:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 436 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11091
Mój brat ma 18,5lat i o pół centymetra niższy od ciebie.A ja mam 177cm i się nie przyjmuję. Mojego brata zmierzyli w wieku 16 lat mierzył 170cm,czyli 4,5cm podskoczył w ciągu 2 lat.


Zmieniony przez - diox96 w dniu 2016-07-12 23:13:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

artroskopia stawu skokowego

Następny temat

zlamany palec

WHEY premium