SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski wzrost w wieku 16 lat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 46 dni Na forum 46 dni Przeczytanych tematów 143
Jestem chłopakiem, mam 16 lat i tylko 161cm wzrostu. Moi rodzice mają 164 i 177cm.. Rentgen mojego nadgarstka określa mój wiek kostny na 16 lat, byłem nawet w szpitalu na kilkudniowych badaniach hormonu wzrostu, które wykazały, że hormon wzrostu mam w normie. Po badaniach lekarze kazali mi czekać i przyjść na kontrolę za pół roku.. Byłem również u innego endokrynologa, który patrząc na rtg nadgarstka stwierdził, że urosnę maksymalnie 5cm o ile w ogóle to nastąpi ;/ Nigdy nie miałem nawet skoku wzrostowego, mając 13 lat miałem 158cm, teraz tylko o 3cm więcej.... Mutację miałem w wieku 11-12 lat, zarost w miejscach intymnych też, zarostu na twarzy dalej nie mam, nigdy się jeszcze nie goliłem. Znacie może takie przypadki? Myślicie, że jest szansa, że jeszcze wyskoczę w górę?

Zmieniony przez - krzysiiu w dniu 2019-04-30 12:32:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5628 Napisanych postów 73454 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 618108
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9890 Napisanych postów 115397 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1374359
szansa jest, badaniami się nie przejmuje, ule masz mieć tle będziesz miał i nic z tym nei zrobis chyba że operacja wydłuzenia konczyn.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2065 Napisanych postów 49502 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490879
Szansa jeszcze jest i patrząc na wiek masz teoretycznie możliwość w ciągu kilku najbliższych lat ale jeśli nie będzie skoku to raczej nie ma co się spodziewać że będzie to jakoś znacznie

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 dni Na forum 40 dni Przeczytanych tematów 24
Skoro z hormonami jest ok to chyba po prostu taka uroda, patrząc na to że rodzice też raczej nie za wysocy. Z tego co kojarzę po moich kolegach jeszcze ze szkoły dawno temu to u nich największy skok był tak w okolicach 15/16 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2065 Napisanych postów 49502 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490879
Tak zazwyczaj ma on miejsce w okresie odżywiania i czasem się zdarza nawet w stosunkowo niewielkim czasie XX cm

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcenie stawu skokowego 2 miesiące temu, nadal puchnie

MenS