SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból łokcia - podciąganie się na drążku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7
Witam serdecznie,
mam 19 lat i ponad miesiąc temu zrezygnowałem z siłowni i zacząłem trenować tzw. calisthenice czyli po prostu trening na drążku. Na siłownię chodziłem około 4-5 miesięcy. Od jakiegoś czasu mam dziwny ból w łokciu. Trudno go dokładnie opisać ale czuć w okolicach łokcia ból przy wyprostowywaniu łokcia jak również przy podnoszeniu cięższych rzeczy czy nawet podczas kręcenia kierwonicą. Ponadto zauważyłem mały przeskok przy wyproście łokcia. Myślę, że to przez jedno z ćwiczeń, tzw. muscle up. (zdjęcie zamieszczę w załączniku). Nie wychodziło mi to sprawnie jak powinno, dlatego robiłem to z narzutem na jedną rękę (prawą bo jest silniejsza) i od jakiegoś czasu właśnie czuję ból w łokciu. Jestem pewny, że to wina właśnie tego ćwiczenia. Co powinienem robić, żeby przestało boleć? Wiem już, że tak nie mogę ćwiczyć i tak pewnie nie będę więcej robił, ale co z zrobić? Zrobić sobie przerwę na tydzień może dwa? Jakieś suplementy na stawy również polecacie? Jakieś mniejsze ćwiczenia, które mogę robić? I czy przy zwykłym podciąganiu wywierana jest presja na łokieć?



Pozdrawiam, Krzysiek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
To są zwykle objawy łokcia tenisisty, domowo nie ma na to nic lepszego niż odpoczynek jakiekolwiek bzdury opowiadałby ci ktoś na tym forum.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból lokci+ mrowienie na łopatce

Następny temat

19 lat i problemy z zarostem .

WHEY premium