SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łękotka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 158
Witam.

Około 3 tygodnie temu na treningu (środa) skręciłem sobie kolano. Chciałem zrobić wślizg i zgięta noga mi się nie ślizgnęła tylko kolano mi się wykręciło. Ból na początku był dosyć mocny lecz szybko minął. Potem zagrałem mecz bez większych problemów (niedziela). Potem miałem kolejny trening (wtorek) i kolano bolało. Następnie biegi (środa) i ból był już dosyć uciążliwy. Dotrwałem do piątki kiedy miałem szkolne jedenastki i ból był na tyle mocny, że nie mogłem dokończyć grania. Kolano spuchło konkretnie (w miejscu łękotki wyszła taka jakby bulwa). Potem w niedzielę na meczu chciałem zagrać lecz szybko zszedłem z boiska.

Umówiłem się na prywatną wizytę u ortopedy na środę. Zginał mi on kolano, potem zrobił punkcję i wyszło 30 ml płynu stawowego z krwią. Doszedł do wniosku, że prawdopodobnie mam uszkodzoną łękotkę (tak jak sam zresztą myślałem). Teraz w poniedziałek będe miał USG kolana, lecz gdy ortopeda wypisał mi lek Minesulin i kazał robić układy z lodu kolano mnie nie boli. Mogę nawet truchtać i tak dalej. Boli tylko przy mocnych zgięciach i tak dalej. Każdy właśnie był pewien, że mam coś z łękotką. Ale zastanawiam się czemu mi to wszystko przechodzi. Tak po prostu jest? Łękotka może być dalej uszkodzona a ból po prostu przechodzi?

Proszę o odpowiedzi.

Z góry dziękuje, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak, moze tak byc. ŁĄKOTKA (a nie łękotka) nie jest unerwiona, czyli faktycznie nie boli. kolano Cie bolalo bo bylo obrzekniete=spuchniete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
jesli plyn bedzie sie ponownie zbieral i utrudnial calkowity wyprost nogi lub jej zgiecie trzeba ponownie go odciagnac.mialem zerwana lekotke jakies 2 lata temu,czas goi wszelkie rany...teraz swobodnie siadam po 240kg i nic nie odczowam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Apdalen,jak dobrze posuzkasz to znajdziesz w sieci wypowiedz znanego ortopedy, ktore obie formy uznaje za poprawne, takze juz skoncz z tym poprawianiem.
Jesli jestes takim purysta jezykowym to proponuje, abys zabral sie do poprawiania niektorych swoich kolegow (?) po fachu, ktorzy wiekszosc dolegliwosci w obrebie ukladu ruchu nazywaja zapaleniami i stosownie do tej nazwy przepisuja medykamenty. Co np. w tendinopatiach moze opoznic proces gojenia sie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silny bol

Następny temat

kontuzja kolana

WHEY premium