SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia + Alkohol = ZDROWIE?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
Okazuje się że regularne spożywanie niewielkich ilości alkoholu działa na układ krążenia podobnie, jak regularne ćwiczenia fizyczne: zwiększa poziom "dobrego" cholesterolu, który m.in. oczyszcza naczynia krwionośne z tłuszczowych złogów.

Aby dojść do takich wniosków naukowcy z duńskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego przebadali 12 tys. osób. Zajęło im to - bagatela - 20 lat.

Oczywiście samo picie alkoholu zdrowia nie zapewni. Najzdrowsze jest jak się okazuje łączenie alkoholu z ćwiczeniami. Spośród wszystkich przebadanych to właśnie ci, którzy umiejętnie łączyli przyjemne z pożytecznym, byli najmniej zagrożeni chorobami serca. Ryzyko zapadnięcia na chorobę wieńcową, czy zawał jest u nich o połowę mniejsze niż u leniwych abstynentów. Dla porównania - sam wysiłek lub samo popijanie trunków zmniejszało takie ryzyko zaledwie o 30 procent.

Jedynym minusem rzucającym cień na wyniki badań jest fakt, że dotyczą one osób z grupy wiekowej 45-50 lat. U osób w młodszym wieku równie rewelacyjnych wyników połączenia sportu i picia niestety nie stwierdzono.

Co oczywiście nie oznacza, że taka profilaktyczna terapia jest niewskazana, czy tym bardziej szkodliwa.

Naszym zdaniem odkrycie duńskich naukowców i tak zasługuje na Nobla. Dzięki tym badaniom już nie będą nękać nas wyrzuty sumienia, że znów zamiast na siłowni wylądowaliśmy z kolegami w knajpie.

W końcu nic złego się nie stało. Musimy tylko pamiętać, żeby po kolejne piwka do baru udawać się biegiem z przysiadami...

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-02-13 10:15:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
"REKLAMA Czytaj dalej"

to najlepsze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
heh :D sorry.. ale znalazłem ten artykuł to go skopiowałem... pomyślałem że jest ciekawy... ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
mnie też rozwaliło to co chaczyka

art ciekawy ale też alko ma b.negatywny wpływ na sylwetke

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
kontrowersyjny tytul, wezcie jeszcze pod uwage jakie to sa male dawki alkoholu a jakie wiekszosc z nas spozywa :P
poza tym troche odmienny wplyw ma na zdrowie alkohol z roznych zrodel: wodka, wino, piwo...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ziemniaki??

Następny temat

NHE - pytania

WHEY premium